Gume/pnevmatike z nizkim kotalnim uporom

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.039
4.049
113
Continental ima gume za električne avtomobile in hibride, ki poleg tega, da imajo nizek kotalni upor, vsebujejo tudi peno, ki naredi gumo tišjo:

http://www.continental-tyres.co.uk/www/tyres_uk_en/themes/car-tyres/conti_e_contact_hybrid.html

Na Amperi imam Michelin Energy Saver gume, ki so kar glasne. Predvsem je to opazno, ko zamenjam zimske Continental WinterContact 830P XL za letne Michelinke. Continentalke so tihe, Michelinke pa glasne.
Ko bom menjal letne gume, bom definivno pogledal tudi za letnimi Continentalkami, še posebej, ker sta Michelin Energy Saver in zgoraj omenjena Continentalka edini gumi z nizkim kotalnim uporom, ki ju lahko dobim v dimenzijah za Ampero.

Kakšne so kaj vaše izkušnje oz. se kje nahajajo testi gum z nizkim kotalnim uporom?
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.923
1.088
113
www.adriamedia.si
e.contact za hibride so nove, sem jih premierno vozil kak mesec nazaj (je bil članek v AM).
Peljal tudi AMpero na teh gumah, ampak ni bilo pa michelinke zraven za primerjavo, Je pa guma tiha, ob lektričnem pogonu skoraj neslišna.
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.039
4.049
113
Super! Hvala za oceno. Je članek že objavljen tudi na vaši spletni strani oz. se da dobiti ta izvod AM-ja še na kakšnem prodajnem mestu?

Tole bo verjetno definitvno guma, ki bo nadomestila Michelinke, ko bodo svoje dale skozi. Bi bilo pa fino primerjati kotalna upora obeh gum.

Je kakšna možnost, da boste v prihodnosti (v sodelovanju z ADAC-om seveda), tudi naredili kakšen test gum z nizkim kotalnim uporom? Zdaj jih je že kar nekaj na tržišču in je težko najti kakšen zgoščen test zanje, kot jih delate za navadne pnevmatike.
 

Simon_Vi

KIYUNDAI fan
8. maj 2007
8.128
2
38
ksz:

gume z nizkim kotačnim uporom bi lahko enačil s podatkom o glasnosti v db. Ali se motim...:?
Glasnost pa merijo že par sezon.
 

blazko

Majstr
21. sep 2007
7.348
379
83
Po neki logiki bi lahko veljalo, da so pnevmatike z nižjim kotalnim uporom tudi tišje, ni pa to nujno.

Oboje ADAC & co merijo že dolgo časa.
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.039
4.049
113
Ja merijo, ampak bolj tiste splosne gume. Rad bi videl primerjavo med gumami, ki so specializirane za nizek kotalen upor kot npr. tale Cnitinentalka, Michelin Energy Saver, Ecopia, Michelin EV,...
 

Simon_Vi

KIYUNDAI fan
8. maj 2007
8.128
2
38
Jah no....

nagibam se k temu, da je to samo marketing ( tako kot je danes itak že vse ).
Če so že hibridi in EV avtomobili naj bodo pa še gume.

Jasno cena premo sorazmerna
smile-1.gif
 

Gasper008

Guru
24. sep 2012
4.647
778
113
Jaz sem lani kupil Ecopia EP001S (195/65 R15), ki ima A/A oznako, prav tako nisem nikjer dobil neodvisnega testa, pa sem kupil "na slepo" saj je bila cena ugodna 62 €.

Sedaj imam na tej gumi prevoženih točno 20k km, v mokrem prime še vedno solidno, je pa zaskrbljujoča globina profila, dvomim da bodo še zdržale naslednjo sezono.
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.923
1.088
113
www.adriamedia.si
Citat:
Uporabnik AndY1 pravi:
Super! Hvala za oceno. Je članek že objavljen tudi na vaši spletni strani oz. se da dobiti ta izvod AM-ja še na kakšnem prodajnem mestu?

Tole bo verjetno definitvno guma, ki bo nadomestila Michelinke, ko bodo svoje dale skozi. Bi bilo pa fino primerjati kotalna upora obeh gum.

Je kakšna možnost, da boste v prihodnosti (v sodelovanju z ADAC-om seveda), tudi naredili kakšen test gum z nizkim kotalnim uporom? Zdaj jih je že kar nekaj na tržišču in je težko najti kakšen zgoščen test zanje, kot jih delate za navadne pnevmatike.

Pokliči, se dobiva na drinku pa ti prinesem.
Za test pa bi bil res čas, ampak dvomim. Po moje je problem metodologija.
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.039
4.049
113
Citat:
Uporabnik SJTV1 pravi:
Citat:
Uporabnik AndY1 pravi:
Super! Hvala za oceno. Je članek že objavljen tudi na vaši spletni strani oz. se da dobiti ta izvod AM-ja še na kakšnem prodajnem mestu?

Tole bo verjetno definitvno guma, ki bo nadomestila Michelinke, ko bodo svoje dale skozi. Bi bilo pa fino primerjati kotalna upora obeh gum.

Je kakšna možnost, da boste v prihodnosti (v sodelovanju z ADAC-om seveda), tudi naredili kakšen test gum z nizkim kotalnim uporom? Zdaj jih je že kar nekaj na tržišču in je težko najti kakšen zgoščen test zanje, kot jih delate za navadne pnevmatike.

Pokliči, se dobiva na drinku pa ti prinesem.
Za test pa bi bil res čas, ampak dvomim. Po moje je problem metodologija.

Hvala! Te pokličem.

Se jih ne bi dalo primerjati po enaki metodologiji, kot so narejeni testi za 'navadne' gume, ali pa vsaj, da se tudi to gumo uvrsti med testirane gume, ker Michelin Energy Saver je že tako ali tako del teh testiranj?
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.039
4.049
113
Citat:
Uporabnik SJTV1 pravi:
Citat:
Uporabnik AndY1 pravi:
Kaksna pa je cena?

Za uno 20 col ne vem, za te tanove pa do menda (to je bil namig, ni nujno da drži) do 20% več, kot bi bila njihova navadna guma iste dimenzije (recimo EcoContact).

Ampera ima dimenzijo letnih gum 215/55/17, drugače pa ne razumem, kako to, da se je za to dimenzijo Michelin Energy Saver tako guma pocenila:

link

Še lansko leto je bila 160EUR/komad, zdaj je pa 119 EUR/komad.
 
Nazadnje urejeno:

hermann

Guru
19. mar 2014
9.253
5.818
113
Tudi za mojo dimenzijo (nimam hibrida) se je precej pocenila. Mogoče posledica testov, kjer se je slabše obnesla... Jaz sem drugače še kar zadovoljen.
 

Simon_Vi

KIYUNDAI fan
8. maj 2007
8.128
2
38
Ne, selitev proizvodnje. Sam sem dobil zimske continentalke iz turčije, prav tako letne Pirelli P7 Cinturato.
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.039
4.049
113
Ah, tako to. Hvala za info! Bo moja naslednja letna guma kar tale Continental e.ContactHybrid.
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.039
4.049
113
Citat:
Uporabnik AndY1 pravi:
Citat:
Uporabnik SJTV1 pravi:
Citat:
Uporabnik AndY1 pravi:
Super! Hvala za oceno. Je članek že objavljen tudi na vaši spletni strani oz. se da dobiti ta izvod AM-ja še na kakšnem prodajnem mestu?

Tole bo verjetno definitvno guma, ki bo nadomestila Michelinke, ko bodo svoje dale skozi. Bi bilo pa fino primerjati kotalna upora obeh gum.

Je kakšna možnost, da boste v prihodnosti (v sodelovanju z ADAC-om seveda), tudi naredili kakšen test gum z nizkim kotalnim uporom? Zdaj jih je že kar nekaj na tržišču in je težko najti kakšen zgoščen test zanje, kot jih delate za navadne pnevmatike.

Pokliči, se dobiva na drinku pa ti prinesem.
Za test pa bi bil res čas, ampak dvomim. Po moje je problem metodologija.

Hvala! Te pokličem.

Se jih ne bi dalo primerjati po enaki metodologiji, kot so narejeni testi za 'navadne' gume, ali pa vsaj, da se tudi to gumo uvrsti med testirane gume, ker Michelin Energy Saver je že tako ali tako del teh testiranj?

Vidim, da imate članek že objavljen: http://www.avto-magazin.si/vozili-smo/vozili-smo-continental-contiecontact/

Vseeno hvala za ponudbo!