GSMi in sevanje

MrDaco

Guru
11. sep 2007
11.008
5.121
113
Najprej poglejte tole 24kur

Zdaj pa, a obstaja kater junak ki upa to naredit doma? Mene res zanima koliko je to zrežirano. Ker me kar malo na WC tišči ob prispevkih na 24kur.

Ali pa vseeno : OPLA, mogoče pa je vse res.
 

pediater

UDBA
18. jul 2007
11.892
0
36
42
Jaz tako že vseskozi kuham jajca. Najcenejši vir energije. Kličem pa po 7 uri zvečer, da je še ceneje.
 

DizzyReed

Shmoo
5. avg 2007
7.600
189
63
41
Ljubljana Moste
juretov.blog.siol.net
uredu je... zdej vem, zakaj zadnje čase tako z lahkoto seksam - jajca mam trdo kuhana...
bonk.gif
 

Torus

Fizikalc
17. mar 2008
582
39
28
Jah...Seva vsaka elektronska naprava. Pa ne samo elektronska naprava, tudi žica po kateri teče tok elektro-magnetno seva. Sam to, kar so pa prikazali na videoposnetku pa ne verjamem in trdim da ni mogoče. Pomoje je video zmontiran.

Puščam možnost, da se je pri prvih telefonih to dogajalo a vsekakor se to ne dogaja pri novejših telefonih.


Zakaj je imel pa tisti radio tam zdraven? Da ni tisto kak generator sevanja.


Torus
 

keber

majski hrošč
28. jul 2007
13.240
44
48
Kaka traparija.
bonk.gif


Saj vem da je 24kur bolj bogi po kvaliteti, ampak da je začel posegati po youtube-type forah, so pa res nizko padli.

Kako lahko 1 W mikrovele sevanja skuha jajce, to vedo očitno samo na popu.
hysterical-1.gif
 

zino

Guru
3. sep 2007
6.682
2.477
113
so zadnjič to na brainiac poskusili z 100 telefoni pa z jajcem ni bilo nič. temu modelu je pa z dvama uspelo in to v minuti...
bonk.gif
 

keber

majski hrošč
28. jul 2007
13.240
44
48
In to nato glupi narod vidi na TV in vzame za suho zlato.
rolleyes-1.gif


Potem pa prepričaj takega kekca, da tisti video ne drži. "Kako da ne, če je pa bilo na televiziji?"
bonk.gif
 

SouthPark

Jas da nea vem?! Ka te je...
5. sep 2007
24.570
5
38
Klobukarjev dol
Citat:
Uporabnik zino pravi:
so zadnjič to na brainiac poskusili z 100 telefoni pa z jajcem ni bilo nič. temu modelu je pa z dvama uspelo in to v minuti...
bonk.gif

Sem ravno mislil napisat ja, dali 100 fonov okoli jajca, pa se je jajce segrelo za 1° če se ne motim
tongue-1.gif


Pa v Mythbustersih so delali poskuse z puranom, še na radar na vojaški rušilec so ga privezali, pa se je od vetra samo še ohladil
hysterical-1.gif
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
11.008
5.121
113
Citat:
Uporabnik zino pravi:
so zadnjič to na brainiac poskusili z 100 telefoni pa z jajcem ni bilo nič. temu modelu je pa z dvama uspelo in to v minuti...
bonk.gif

E točno... Sedaj se spomnim Brainiac, kako so zadevo sprobali v prikolici.

Saj meni ni potrebno razlagat, katere naprave sevajo in katere ne, ker sem (pred leti) diplomiral na elektrotehniki. Pišem pač zato, ker mi je smešno kake članke objavljajo na 24ur. In me zanimajo odzivi naših Alterjevskih strokovnjakov.
 

malcomX

Plastic
21. jul 2007
20.111
2
36
39
Z nekega planeta
www.mojabivsa.com
Gremo zbrat, vsak po 10€, vzamemo čeferina, pa jih gremo tožit zaradi zavajanja gledalcev. Sicer pa nevem
čče to sploh je montaža, prej prevara. (jajce je že blo kuhano in dano med ostala sveža jajčka v kartonu)
 
Nazadnje urejeno:

futuristic

geđet frik
Osebje foruma
13. jul 2007
7.848
607
113
Glede originalnega "poskusa":
http://urbanlegends.about.com/library/bl_cook_egg_cell_phones.htm

Citat:
Sure enough, the site's Webmaster, one Charles Ivermee of Southampton, U.K., stepped forward to acknowledge authorship of the article and confirm that its content was purely satirical, not factual. "It was 6 years ago," Ivermee told Gelf Magazine, "but I seem to recall that there was a lot of concern about people's brains getting fried and being from a radio/electronics background I found it all rather silly. So I thought I'd add to the silliness." He expressed bewilderment at how seriously people seemed to be taking it. One British exam study site, he said, had republished the information without even attempting to verify it.
 

malcomX

Plastic
21. jul 2007
20.111
2
36
39
Z nekega planeta
www.mojabivsa.com
Zakaj pol jajce nemorem skuhat jaz, ki sem uporabil 4 mobitele, wlanruter, radio, tv, mikrovalovno in dvd player,
vse večalimanj postavljeno v ozkem krogu okoli jajčka? (vseskupaj sem pustil delovat 2 minuti, jajca je kot izpod kure)
 

Torus

Fizikalc
17. mar 2008
582
39
28
To je pa laž!!!

Če daš jajce v mikrovalovno za 2 minuti ni tako kot izpod kure!!!


Torus
 
Nazadnje urejeno:

malcomX

Plastic
21. jul 2007
20.111
2
36
39
Z nekega planeta
www.mojabivsa.com
Citat:
Uporabnik Torus pravi:
To je pa laž!!!

Če daš jajce v mikrovalovno za 2 minuti ni tako kot izpod kure!!!


Torus

Daj preberi moj post! VSE POSTAVLJENO OKOLI JAJČKA!

Al ti delujem da sn mobitele, ruter, pa vse stiščal v mikrovko?

Daj jajco za 30 sekund v mikrovelo, pa da vidiš presenečenje...
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
11.008
5.121
113
Evo najdel se je korenjak, ki je to sprobal. Malcome pravi znanstvenik si.
zmaga.gif


Sicer je logično da je video larifari. Hotel sem samo znastveno potrdilo od enga Alterjevca.

Gremo popljuvat 24 ur.
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
11.008
5.121
113
Ej Malkome, a so GSMji imeli dvignjeno linijo, ali so samo tam stali brez povezave?
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
11.008
5.121
113
Evo navodila kak kuhat jajce: jacekuh

Samo zakaj pri vragu mora biti radio vklopljen
bonk.gif


Mogoče da ti ni dolgčas
hysterical-1.gif