Gradimo avtoceste!

Odisej

arhivar
Osebje foruma
Administrator
2. sep 2007
7.645
9
113
Alter.si
www.skodelica-s-sliko.com
No, pa se nam (končno) obeta še ena novost na naših avtocestah - odsek Ljubljana-Nova Gorica. Izgleda, da bomo zdaj v roku enega leta dobili v uporabo kup novih avtocest, kar se mi zdi zelo obetavno.
smile-1.gif


http://24ur.com/naslovnica/novice/gospodarstvo/20070914_3105546.php
 

sass

Guru
1. sep 2007
5.110
752
113
ne veseli se prehitro. zgornji del odseka čez rebrnice bo treba popravljati, še preden bo AC odprta ..
 

keber

majski hrošč
28. jul 2007
13.240
44
48
Seveda, drugo leto so volitve.
grims-1.gif


Bilo bi pa super, da bi vsaj gorenjsko avtocesto mimo Radovljice odprli že pred poletjem naslednje leto. Pa žal ne bodo, se jim očitno ne mudi dovolj.
jezen.gif
 

Odisej

arhivar
Osebje foruma
Administrator
2. sep 2007
7.645
9
113
Alter.si
www.skodelica-s-sliko.com
Na darsu piše, da naj bi en odsek (čez peračico se mi zdi) odprli kmalu, tako da upam da bo to do poletja ja
grin1.gif

Sicer pa se jim kar mudi - v nedeljah zvečer, ko se peljem v ljubljano skoraj vedno nekaj še delajo, tako da... pa se mi zdi, da to ni nek običaj, da bi gradbinci delali tako pozno na vikende...
Pa šentvid-koseze naj bi bil še letos odprt, to botudi velka pridobitev za ljubljano!

lp
Peter
 

sass

Guru
1. sep 2007
5.110
752
113
če se ne motim, bodo odsek tabor - peračica, odprli v začetku naslednjega leta, vendar to še ne bo AC, ker bodo zaprli stari viadukt čez peračico in ga začeli obnavljati.
 

Odisej

arhivar
Osebje foruma
Administrator
2. sep 2007
7.645
9
113
Alter.si
www.skodelica-s-sliko.com
No, zapisano je bilo, da naj bi ga odprli že oktobra letos, je pa res to kar praviš - vse bo šlo po novem kraku, ampak vsaj starega bodo obnovili, ker tista cesta čez peračico+predor je že prav grozljivo načeta.

btw, se že kaj več ve, kam mislijo postavit cestnino?

lp
Peter
 

keber

majski hrošč
28. jul 2007
13.240
44
48
Takoj za viaduktom Peračica je ena velika asfaltna površina, tako da domnevam da tam.

Drugače pa je naslednji odsek mimo Radovljice že precej narejen, pošteno bi bilo, da bi do naslednje poletne sezone tam vozili. Samo nismo Hrvati, bomo raje počakali volitve.
stupid-1.gif
 

Odisej

arhivar
Osebje foruma
Administrator
2. sep 2007
7.645
9
113
Alter.si
www.skodelica-s-sliko.com
Ja, samo nisem videl še nobenih temeljev za postaje oziroma česarkoli... pa tam okoli zdaj itq kopljejo na veliko, tako da pomoje je tam vse razen peračice same sila začasno. No, govorilo se je o varjanti pri radovljici in o varjanti pri peračici. Bomo vidli, na katerem koncu bo, pa kako jo bomo obvozili
grin1.gif

Bi bilo pa zelo lepo, če bi do naslednjega poletja odprli šentvid-koseze in odsek mimo radovljice oziroma vsaj peračico, da se bo vsaj približno dalo priti do ljubljane...

lp
Peter
 

keber

majski hrošč
28. jul 2007
13.240
44
48
Pri Peračici bo, saj to že lokacijski načrt pravi.
Glede temeljev za hišice, ti bodo verjetno prav kmalu zrasli, samo da stari cestni nasip odstranijo.
 

keber

majski hrošč
28. jul 2007
13.240
44
48
Po pobočju hriba nad Trebnjem, nato pa po gozdu proti Sv. Ani, vse stran od sedajšne ceste. Gradnja naj bi se pričela zdaj zdaj.
 

Floki

Guru
6. sep 2007
9.919
3.032
113
zdaj zdaj se začenja že nekaj časa...predem jim bo uspelo tisti gozd do konca posekat bo spet zima pa do spomladi spet ne bo nič
 

Tenforest

Guru
3. sep 2007
5.665
503
113
41
povsod malo
Citat:
Uporabnik keber pravi:
Seveda, drugo leto so volitve.
grims-1.gif


Bilo bi pa super, da bi vsaj gorenjsko avtocesto mimo Radovljice odprli že pred poletjem naslednje leto. Pa žal ne bodo, se jim očitno ne mudi dovolj.
jezen.gif
Kaj da ne meni najdedajo s tem piiii piiiii piiii celo noč ker odmeva po celi Radovljici, ko se furajo na tisti umetni hrib ma kaj hrib nov triglav delajo tam.
En dan jim bom tele piskače dol potrgu cestarska zalega jedna ponoč se spravjo delat čez dan pa v laft gledajo
jezen.gif
 

mosseero

fizik´alc
3. sep 2007
19.390
9.830
113
kod Džej-Zija
ksz

Zdajle sem na Valu202 slišal novico, da je DARS objavil, da so SPET zamaknili odprtje tunela, ki bo povezoval gorenjsko avtocesto z ljubljansko obvoznico, za slabo leto.
10.gif
 

Odisej

arhivar
Osebje foruma
Administrator
2. sep 2007
7.645
9
113
Alter.si
www.skodelica-s-sliko.com
Citat:
Uporabnik Tenforest pravi:
Kaj da ne meni najdedajo s tem piiii piiiii piiii celo noč ker odmeva po celi Radovljici, ko se furajo na tisti umetni hrib ma kaj hrib nov triglav delajo tam.
En dan jim bom tele piskače dol potrgu cestarska zalega jedna ponoč se spravjo delat čez dan pa v laft gledajo
jezen.gif

Zakaj pa ste prebivalci zahtevali toliko nasipa
grims-1.gif

(baje, da če bi upoštevali prvotne zahteve, bi bil hrib še mnooogo višji, tako da...
wink-1.gif
)

Sicer pa vem, kako najeda piskanje ponoči... pri nas na parkirišču hodijo avtobusi obračat na vsake tolko. Pa kr ne neha, pa mal naprej pa mal nazaj, direkt pod mojim oknom
crazy1.gif


Se mi pa zdi, da dobro napredujejo, upam da bo kmalu konec vsega tega dela. No, novo cesto v vasi pa že imate
smile-1.gif


lp