GPS na N73

matix

Fizikalc
22. jul 2007
2.132
0
36
34
Zdravo!

Najprej se opravičujem, ker verjetno sprašujem že stokrat prežvečeno stvar, a se med množico tovrstnih informacij bolj slabo znajdem
smirk-1.gif


Torej. Na moj mobikel N73 bi si rad uštimal GPS. Rad bi si razjasnil pa sledeče stvari:

- ali je med množico bluetooth GPS receiverjev treba na kakšno specifikacijo posebej paziti, ali so po večini vsi enaki?
- glede softwera - kaj se mi najbolj splača? je mobitelov navigator ok zadeva, je Slovenija v celoti pokrita?
- a mogoče obstaja kakšna alternativa navigatorju (po možnosti "zastonjska
smile-1.gif
")? Pogoj je slovensko vodenje in pokritost celotne Slovenije.


Lepa hvala in lp.
 

crashednburnt

Majstr
Osebje foruma
20. jul 2007
8.730
419
83
Goriška
www.avtopro.si
Citat:
Uporabnik matix pravi:
- ali je med množico bluetooth GPS receiverjev treba na kakšno specifikacijo posebej paziti, ali so po večini vsi enaki?
- glede softwera - kaj se mi najbolj splača? je mobitelov navigator ok zadeva, je Slovenija v celoti pokrita?
- a mogoče obstaja kakšna alternativa navigatorju (po možnosti "zastonjska
smile-1.gif
")? Pogoj je slovensko vodenje in pokritost celotne Slovenije.

Pozdravljen!

Z GPS moduli ni težav, načeloma delujejo vsi. Lahko kupiš celo original Nokiinega.

z m:navigatorjem nimam izkušenj, bojda pa je zelo dober. (podoben Simobilovemu navigatorju).

Kaj drugega, ki bi bilo tako natančno kot zgoraj omenjena programa, boš težko našel. Nova karta Slovenije od TomTom-a je kar OK.
 

Benady

Fizikalc
20. jul 2007
6.825
1
38
Pazi le v primeru da redno posodabljaš SW, meni po upgradu na 4.0726.2.0.1 ni več deloval stari BT GPS modul in sem moral kupiti novega. To je sicer že stara novica, vendar mogoče tega nisi vedel.
 

matix

Fizikalc
22. jul 2007
2.132
0
36
34
V bistvu sem si že nekaj časa nazaj premislil in si bom GPS omislil na dlančniku.. hvala vseeno za pomoč.
 

mrxjs

Pripravnik
14. okt 2007
105
0
16
Nokia je končno izdala now FW za N73, v katerem je popravila bug, ki je onemogočal delovanje večini BT gps modulov.
Verzija za navadno N73 je 4.0735.3.0.2 za MusicEdition pa 4.0736.3.2.1.

Sam sem že naredil upgrade in lahko potrdim, da deluje!
 

monaco

gps navigator
19. jul 2007
3.640
0
36
www.ramsak.si
Kakšna pa je kaj hitrost? Kar ta stari 4xxx za N73 je obupno počasen in precej počasnejši od zadnjega 3xxx. Vsaj na mojem...
 

mrxjs

Pripravnik
14. okt 2007
105
0
16
Jaz ne vidim, da bi v primerjavi z 3.0713.1.0.2 bila kakšna razlika. Mel sem vmes tudi 4.027.xxx, ki je res bil za odtenek počasnejši, še vedno pa se mi ni zdel počasen.