GPS logger

Matko

pohodnik
18. jul 2007
5.558
688
113
Lahko kdo priporoči kakšen GPS logger.

Zahteve so:
- zanesljivo delovanje
- avtomatski vklop, ko dobi napetost in kasneje izklop od izpadu
- arhivira track za vsak dan posebej v .gpx
- bonus zunanja antena

Načeloma, bi lahko bil kar kakšen stari garmin, ampak je problem,
ker se vsake toliko spomni, da ima stare zemljevide in dokler ne stisneš OK, ne gre naprej od opozorila.
 

Matko

pohodnik
18. jul 2007
5.558
688
113
Priporočila?

zgolj za analizo prevoženih poti avtodoma, ni potrebe po GSM modulu
 

matofill

Guru
18. sep 2008
3.673
732
113
Prodam ti ugodno Tom Toma xxl ali xl model nekaj takega zelo malo rabljen bo ugoden, več na ZS.
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.898
5.457
113
Navadna pametna ura z GPSjem ni zadost dobra? Sploh za motor....

Al pa vsak pametni mobilnik....pa google maps....ti vse posname!
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.898
5.457
113

Čeprav res....kjerakol pametna ura se ti zdaj že avtomatsko posynca prek telefona v recmo stravo....garmin connect itd....

Al pa bolha....kak rabljen nuvi/oregon/e-trex....da ma zadaj minuUSB/microUSB priklop pa ga daš na avtomobilski polnilec...se ti sam prižge.....sam ugasne....vmes pa snema ruto! Potem pa 2minuti na laptop pa potegneš kar maš v mapi \garmin\gpx <----- sm se shranjujejo poti.....
 

Matko

pohodnik
18. jul 2007
5.558
688
113
izkušnje drugih bi prišle prav



Ura/telefon ni OK
mora biti enostavno in samodejno


Nuvi je Ok, dokler ne začne težit, da bi se posodobil in če ga ne uporabljaš ne vidiš, dokler pa ne snema.
Za motor pa sploh ni OK
Pa nuvi ne loči gpx po dnevih.
 

matofill

Guru
18. sep 2008
3.673
732
113
Ročna ura je v nulo piko za to. Ima moj otrok, ima gps , ne samo lbs, vemo vse, kje je, ko je kaj narobe pokliče ima sim noter in ko sproži sos ura sama kliče v naprejšnjo številko, ob enem pa na app ju točno vidiš, kje hodi in ja vse to je stalo na Ebayu novo z pošiljanjem okoli 70 eur in dela že 3 leto.
 

matofill

Guru
18. sep 2008
3.673
732
113
Še hujši se mi zdi sistem Apple AirTag. Mi je nek znanec dal za uporabo demo za en teden in ja, nora zadeva, smešna cena, dela 1 leto, potem menjaš standardno baterijo CR2032. Sem sam testiral ene 3 teste, tehnologija za dol pasti, ne da se motiti z motilci signala, nima SIM kartice ne nič, smešno majhna zadeva . Sam sem testiral, danes še zadnji test in ja ni tak problem izslediti zadeve, če je le nekdo z tem v obljudenem svetu.
Zadeva je menda nočna mora tatov, ker jo ne moreš izslediti, niti motiti, vsaj, tako, ne, kot so to do sedaj delali.

 

Podobne teme