Gostilna v Piranu

Thrivial

Majstr
19. avg 2007
3.746
255
83
Analogija Evrofilovi temi.
smile-1.gif


Iščem pa:

a) dobro restavracijo, predvsem da znajo dobro pripraviti ribe...

b) dobro picerijo


Za dve različni priložnosti pač. Pa če se da, bi prosil za trenutna imena, ne lokalnih, ki obstajajo že 50+ let in "vsi vejo". Me že dolgo časa ni bilo v Piranu, pa bom za točne naslove prosil strica gugla, ki pa pač ne pozna starih poimenovanj.
smile-1.gif
 

Evrofil

Dopisnik z Bruslja
18. jan 2008
4.522
1
36
Piran, ali "okolica"?

Ker Torkla je zakon... Sicer ni poceni, ampak je jebeno dobro.
 

Thrivial

Majstr
19. avg 2007
3.746
255
83
Če se le da, v Piranu.

In definiraj "ni poceni". Za en normalen meni (predjed, glavna jed, sladica, 2x 2 dcl vina...) to pomeni 40 eur ali 100?
smile-1.gif
 

Thrivial

Majstr
19. avg 2007
3.746
255
83
Solidno.
smile-1.gif


Kaj pa parkiranje - center je sedaj zaprt, če sem prav seznanjen... kje se parkira najbližje centru?
 

scorpion

Fizikalc
25. apr 2008
1.804
79
48
Če hočeš brezplačno parkirat, je pa na cesti od Belega križa proti obzidju nad Piranom na levi strani pod drevesi eno tako manjše parkirišče.... neuradno, ampak jaz sem zmeraj dobil prostor... potem se pa sprehodiš po tistih ozkih ulicah in prideš direktno v center.

Če se ti seveda da hodit.
 

Thrivial

Majstr
19. avg 2007
3.746
255
83
V bistvu raje plačam in sem bliže, zato bom kar tisto garažno poiskal. Hvala za vse nasvete.
smile-1.gif
 

jetamp

Fizikalc
5. sep 2007
3.519
59
48
Kranj
Dejte še men za kakšno restavracijo v Portorožu priporočit. Nisem bil v tem koncu že 10 let in nimam pojma kam bi šel. Nekaj takega, da nimajo samo dunajskega pa pomfi, kaviarja pa tudi ne rabim, pač nekaj srednjega z lepim ambientom. Parkiranje?
 

tincelj

Pripravnik
1. okt 2008
430
0
16
obalca
parkirišče, ki ga opisuje scorpion je za domačine (prebivalce) in jaz ga ne bi tam parkirala, ker komot fašeš kazen.
drgač je pa ful dobra restavracija Pri Mari, takoj na začetku Pirana (nasproti parkirišča ob morju). parkiraš pa lahko v garažni hiši na Fornačah (vozi potem v mesto vsake 15 min brezplačen bus), ali pa se sprehodiš. ni daleč...
 

Thrivial

Majstr
19. avg 2007
3.746
255
83
Citat:
Uporabnik tincelj pravi:
parkiraš pa lahko v garažni hiši na Fornačah (vozi potem v mesto vsake 15 min brezplačen bus), ali pa se sprehodiš. ni daleč...

Ok, a to je najbližje parkirišče a je možno še kje bližje centra parkirati? Jaz se sicer rad sprehajam ob morju, nisem pa odvisen samo od sebe, zato sprašujem...
smile-1.gif
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.611
245
113
obala je itak bolj slabo založena z dobrimi picerijami. Mi so včasih hodil v Santa Lucijo v Luciji... Sedaj sem pa zelo zadovoljen bil v Izoli, tam ob cesti je ena picerija in ostal "fast food" - Primavera.

Parkirišče - uno parkirišče nad piranom od stanovalcev je mogoče slabih 100m nižje kot parkirna hiša + da dobiš kazen, če imajo redarji obhod. Je pa potka ob obzidju čist fajn za sprehodit se do centra...
 

Guinness

Guru
2. jul 2008
3.982
2.713
113
Primavera je res edina dobra picerija na obali, so pa cene navili letos za ene 30% v primerjavi z lanskimi.
bonk.gif
 

tincelj

Pripravnik
1. okt 2008
430
0
16
obalca
no, Santa Lucia tud ni švoh.
bližjga parkirišča kot parkirišče na Fornačah ni. je še ena parkirna hiša na vrhu Pirana, ob pokopališču, ko se zavije dol za Fieso... če ti je užitek za nazaj hodit v ornk klanec.
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.611
245
113
Guiness: ja so dojeli, da so dobri! zakaj ne bi potem dvignil cen, če ni konkurence?

Tincelj:
Ja sej je treba do obeh hodit v klanec... se pravi, da ni druge, kot hribolazit. a ni bilo enkrat neki govora o parkirni hiši pred piranom iz portoroža?? al sem spet kej zabluzil...?
 

Guinness

Guru
2. jul 2008
3.982
2.713
113
Ja se strinjam, samo jaz sem bil tam lani, ne vem na pamet govorim 30x, letos pa 2x. Če se jim to splača potem ok... Ne rečem da podražiš za 10 ali 15% samo kolikor sem gledal je bilo večinoma kar 30% in naprej. Saj pravim, če imajo še vedno dober obisk ok, samo se mi zdi da je letos precej bolj prazno kot lani, no saj znajo računat.
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.611
245
113
no, jest sem bil tam pred 2 mesecema, pa se mi ni zdelo nič pretirano drago. Take cene so bile kot pri nas... pice 7-8€... tko je tud v lj...
 

Guinness

Guru
2. jul 2008
3.982
2.713
113
Ja no, še enkrat se strinjam po svoje. Cene so bile res nizke in ja logično da so podražili, samo zdi se mi da so naredili malo prevelik preskok. No kot sem rekel bodo že vedeli kaj se jim splača. Jaz sem bil tam velikokrat (sem skoraj sosed kadar sem dol) in se mi je velikokrat splačalo it raje na pizzo kot kaj drugega, sedaj pa pač ne hodim več na pizzo velikokrat.