Gorenjska banka - Link

Yogi

Guru
1. sep 2007
4.311
942
113
Spletna banka Gorenjske banke naj bi v kratkem prenehala z delovanjem. Možna bo baje samo še mobilna opcija. Kar ne morem verjeti, da je to mogoče... :bonk:Je to mogoče, da e-banka obstaja le v mobilni verziji? :sprasujemse: Da je ne moreš več dostopati preko namiznega računalnika...

Imejte me za "neandertalca", ampak meni to ni razumljivo... :jok: Ali sem kaj pobrkljal??? :zardelalter:
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.309
5.340
113
Kje si to slišal... "vsi" gorenjski penzionerji so na Gorenjski banki. Že spletna banka je za njih preboj, na mobitel sploh vidijo ne.
 

ngc2392

Majstr
4. okt 2007
2.109
485
83
kranj
ne, samo preko certifikata ne boš mogel več vstopati v banko. gre preko telefona mlink-a. kao varnost. kao. načeloma je postopek preprost.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Yogi

Yogi

Guru
1. sep 2007
4.311
942
113
Hvala za odgovor. Tako kot je Jabe napisala, "gorenjski penzioner" mi je rekel, da je dobil obvestilo pri prijavi, da bo od 15.9. naprej mogoča le mobilna verzija. In me je že stiskalo koliko razlaganja bo glede tega. najlažje bi kar zamenjal banko.

Sedaj so podaljšali do 31.10, besedilo obvestila so baje tudi nekoliko spremenili... Ne vem sedaj povedat, ali je bilo prej napačno razumeto, ali je bilo malo zanalašč napačno napisano...

Če skrajšam, bo ob prijavi priletel sms s kodo? In za potrjevanje plačil in podobno...?
 

ngc2392

Majstr
4. okt 2007
2.109
485
83
kranj
heh, to pomeni, da verjetno pričakujejo težave. vsaj pri starejši populaciji.
postopek je sledeč, ti klikneš na link, vpišeš username in password, izbereš prijava in na sms dobiš push notification, kjer odobriš prijavo. in to je to. kar se tiče postopka prijave. za ostalo ne vem, a domnevam, da bo po plačilu verjetno isto. sam postopek se ti odšteva, mislim da je 45 sekund od prejetja odobritve. načeloma nič težjega, le postopek je morda za prvič malo zapleten.
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.644
3.530
113
Mene pa na linku za fizične najbolj to da na telefonu ne moreš pogledat eračuna, ki si ga prejel v ebanko. Na desktop verziji ga sicer lahko, ampak je skrajno butasto narejeno. Očitno je delal nekdo, ki ne prejema eračunov v ebanko.