GoPro studio VS iMovie

imperator

Pripravnik
27. jul 2007
436
0
16
cviček'land
Imam GoPro Hero 4 Silver. Zanima me kakšna je razlika med GoPro studio in iMovie? Do sedaj sem uporabljal GoPro stuido sedaj pa sem poizkusil iMovie. Na prvi pogled se mi ne zdi neke hude razlike. Pri iMovie mi je všeč predvsem to, da ne potrebuješ pred monatažo kadrov prej vse kadre konvertirati. V timelinu je nato precej lažje izbrane kadre podaljševati ali jih krajšati. Ni se potrebno vračati nazaj na prvi korak in kader ponovno izrezati in ponovno konventirati. To se mi zdi veliko bolj enostavno. Kakšne so kaj vaše izkušnje?
 

mirostarc

Zelenc'
25. jan 2015
7
0
1
Ljubljana
Predvidevam da si snemal na 1920/30. Oba programa sta zanič oz. zasilna rešitev. Ti svetujem, da nekje dobiš vsaj Adobov Premiere Pro. Osebno delam z BlackMagic 4K, imam tudi dve Hero 4 black. Je pa res, da rabiš potem i7 mašino 64 bitno, z vsaj 8Gb rama, ker Premire Pro od CS5 naprej zahteva 64 bitno strukturo. To pa že potem laufa.
Mogoče bi probal s Pinnaclovim Ultimate black editionom 14 ali več, dela stvar v Full HD-ju odlično, znotraj programa lahko pečeš tudi Full HD blu-raye, mašina pa je lahko 32 bitna in ni treba niti da je i3 procesor. Seveda se pa čas preračunavanja podaljša.
Če bo čas, bom odprl temo "Vse o HERO4 Black 4K", da vidim, če bo kaj odziva.
 

VinS

Pripravnik
27. jan 2012
359
0
16
Obišči stran
Ne veš, za kaj uporablja (lahko čisto za hobi) in mu priporočaš, da kupi VSAJ Adobe Premiere Pro, kar stane 292€ na leto? a ni to malo "overkill"?
 

DizzyReed

Shmoo
5. avg 2007
7.530
168
63
41
Ljubljana Moste
juretov.blog.siol.net
lol, iMovie je prav zakon program. že res, da ni na ravni Adobe Premiere, ampak naredi, kar se od njega pričakuje. in to precej hitreje, kot ostali programi.
wink-1.gif
 

Desty

Pripravnik
2. jul 2009
613
0
16
desty.biz
Ja, res je, iMovie je cool. Ima že nekaj templateov notri in se naredit dobro montažo, če nisi preveč zahteven.
smile-1.gif
 
5. avg 2011
1.041
185
63
Okolica Ormoža
Imaš mogoče tudi izkušnje s Pinnacle Studiom? Sam ga uporabljam že nekaj let za svoj hoby, pa me zanima tvoje mnenje oziroma primerjava med iMovie in Pinnacle Studiom.
 

Robbit

Fizikalc
26. jul 2007
2.209
20
38
Da ne odpiram nove teme...

Kakšne mašine kaj imate, da lahko nemoteno urejate posnetke v teh programih?

Sam sem začel malo urejat v hitexpressu in zadeva se kar hitro začne zatikat, če naložiš nekaj 4k posnetkov ali pa uporabiš kakšne tranzicije z efekti. Imam i7 procesor, 16gb rama in geforce 950. Verjetno imam grafično malo prešvoh za kaj bolj zahtevnega kot zložiti skupaj par 1080p clipov.
 

Podobne teme

I
Odgovori
3
Ogledi
4.495