Google Sync

futuristic

geđet frik
Osebje foruma
13. jul 2007
7.845
604
113
Za vse ki tega ne poznate/uporabljate.

Google sync omogoča sinhronizacijo kontaktov in koledarčka z vašim google profilom.
Zadeva je super, če večkrat testiraš kakšne rome, ker imaš takoj vse kontakte in sestanke nazaj na talefonu.
Zelo uporabno je tudi v primerih, ko izgubiš ali trajno poškoduješ telefon.

Zadeva je super ker lahko na webu s kateregakoli pcja urejaš in dodajaš kontakte ter sestanke/dogodke v koledarčku, čez nekaj trenutkov pa so že na telefonu.

Velika prednost pred Outlookom je ta, da si neodvisen od PCja in da ne rabiš biti fizično povezan s PCjem.
Tisti ki uporabljate Outlook preko exchange najbrž tega ne potrebujete, za ostale pa je tole zakon.

Jaz sem pred enim mesecem zaradi nadgradnje roma in zaradi nepopolne sinhonizacije kontaktov z outlookom izgubil cca 100 cifer.
No v bodoče se mi to sigurno ne bo več zgodilo, ker imam zdaj vse kontakte online.
wink-1.gif


Še link do Google Sync:
http://www.google.com/mobile/winmo/sync.html
zmaga.gif
 

Jernej

Fizikalc
18. avg 2007
7.124
0
36

Že uporabljamo...

Super zadeva! Prenese se vse, vključno s slikami pri kontaktih.


Čakam samo še na podporo koledarju za Symbian.
 

japke

Fizikalc
13. avg 2007
1.349
12
38
43
skoz okol
jaz uporabljam le za Koledar.
Imam pa vprašanje: Iz outlooka sem uvozil v google kontakte, ki so slabo urejeni. Na telefonu sem si jih uredil. Če sedaj sinhroniziram, se mi bodo skopirali ponovno neurejeni iz Googla v Telefon...

Ali lahko zbrišem kontakte na googlu in nato sinhroniziram, tako, da se bodo iz telefona prekopirali na Google? ali se bodo vsepovsod izbrisali?

Vglavnem, na googlu trenutno niso urejeni/popolni.. rad bi samo prenesel iz telefona na Google...

lp
 

futuristic

geđet frik
Osebje foruma
13. jul 2007
7.845
604
113
Prioriteto imajo kontakti na googlu, tako da jaz se nebi igral z brisanjem le-teh z googla.
grin1.gif

Lahko pa narediš en bekap s telefona, pa export iz google contacts, pol se pa igraš kolikor ti paše.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.410
5.438
113
druga varianta je pa Microsoft My Phone. sinhronizira kontakte, koledar, smse, datoteke, mogoče še kaj. Omejitev je pa 200mb prostora. deluje super.
 

Mikrohard

iPhone Profi
20. jul 2007
5.832
728
113
www.jernej.org
Google Sync gre preko exchange strežnika. WM telefoni in iPhone (pa mogoče še drugi), ki imajo vgrajen ActiveSync klient, lahko syncajo kontakte in koledar brez računalnika.
 

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.401
484
83
::1/128
Ja ampak če ne gre prek exchange-a potem mi ni pomaga, je isto kot če nastavim svoj primarni POP3 strežnik in pobira pošto dol. Ubistvu iščem nekaj takega zaradi push maila na iPhone-u, ena vrjanta je mail2web, vendar pa nobena od teh free varjant, ki sem jih našel do sedaj, ne podpera tudi povezave z Outlookom (+ iPhone).
 

Mikrohard

iPhone Profi
20. jul 2007
5.832
728
113
www.jernej.org
Free variante zaenkrat ni (tudi mail2web ni več zastonj push). Boš moral počakati, da bo gmail uvedel pushmail ali pa izbrati kako plačljivo storitev...
 

disco

Fizikalc
21. jul 2007
1.102
0
36
malce bolj poglej zmoznosti emoze. jaz uporabljam pc connector, ki mi vse kar pride v outlook pusha na mobilno napravo. pravtako lahko pusha gmail, owa,...

pa obstaja tudi iphone verzija