Google Pixel in Pixel XL

PIC

Fizikalc
17. avg 2007
2.466
2
38
Citat:
Uporabnik IbizaDriver pravi:
Citat:
Uporabnik SvetIdej pravi:
Cene v Nemški Google Store trgovini:
- Pixel 32 GB: 759 €
- Pixel 128 GB: 869 €
- Pixel XL 32 GB: 899 €
- Pixel XL 128 GB: 1009 €

hysterical-1.gif

Kot je napisal Ogo, pri 50% sconto zacnes tuhtat, ce dodas telefon v izbor novih potencialnih kandidatov za nakup:).
 

Steve

Guru
13. avg 2007
9.689
1.605
113
saj to je njihova standard politika pri telefonih. Prvo cene navijejo, potem pa hitro nizajo
 

PIC

Fizikalc
17. avg 2007
2.466
2
38
Citat:
Uporabnik cbb pravi:
Citat:
Uporabnik Dumber pravi:
pomoje telefon, ki bo Applu odžiral kupce.

Takih je bilo že mnogo:) iPhone killerji in podobno.... Pa so vsi zaklali sebe:) Namreč, ta telefon nima popolnoma nič, kar bi iPhone 6/7 userja prepričalo, da zamenja platformo.

Se strinjam. Kvečjemu bi adroidasa prepricalo, da gre zdaj na iphone.
 

mat

Fizikalc
31. avg 2007
1.034
20
38
Mene pa bolj moti izraz Iphone killer. Pa zakaj je potrebna ta primerjava. Vsak os, Ios , Android, WP ima nekaj boljše ali nekaj slabše. Vsak se odloči po svojih potrebah, denarnici, trenutnih nagibih....
smile-1.gif
 

Dumber

Fizikalc
19. feb 2008
1.017
4
38
Ptuj
Citat:
Uporabnik cbb pravi:
Citat:
Uporabnik Dumber pravi:
pomoje telefon, ki bo Applu odžiral kupce.

Takih je bilo že mnogo:) iPhone killerji in podobno.... Pa so vsi zaklali sebe:) Namreč, ta telefon nima popolnoma nič, kar bi iPhone 6/7 userja prepričalo, da zamenja platformo.

Zato ker ima podobno logiko kot Apple, software popolna integracija z hardwarom. In to zna marsikoga pritegnit. Ker do sedaj si imel samo samsunge, sonye .... z nekimi custom androidi, ki so praviloma bli zanič. In če googe stoji zadaj za telefonom in softwareom zna biti zaupanja vredno
smile-1.gif
Je pa res, da ni neke dodane vrednosti. Mogoče bo kdo presedlal, ki bi pač rad spremembo oziroma se mu je Apple na kak način "zameril". Jaz že razmišljam v tej smeri.
 

milos621

Pripravnik
29. apr 2008
913
10
18
In tudi zaradi Pixla Samsung razvija Tizen in MS še ni čisto izpadel iz igre. Če EU dobro udari po Googlu bo imel MS šanso da na veliko Androidov plasira svoje storitve...
 

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.277
3.687
113
davorinm.wordpress.com
Ok, če zanemarimo iphone killer izjave. Kaj ima ta telefon boljšega ali slabšega od Samsung S7, ki je njegova večja konkurenca, glede na ciljni segment uporabnikov.
 

amacar

Majstr
29. apr 2010
4.127
454
83
Na hitro:
boljša SW podpora, boljša kamera (?), boljši proc (snapdragon 821),
nima OIS, ni vodoodporen, višja cena
 

hermann

Guru
19. mar 2014
9.266
5.843
113
Citat:
Uporabnik amacar pravi:
Na hitro:
boljša SW podpora, boljša kamera (?), boljši proc (snapdragon 821),
nima OIS, ni vodoodporen, višja cena

še to z boljšo kamero je relativno, ker v slabi svetlobi je s7 še vedno boljši (po dxo testu sodeč, s katerim se google hvali - za celo piko je pred s7)

čez 3 mesece bo s8 spet 2 razreda pred tem v ničemer izstopajočim izdelkom za preveč denarja. iz mojega stališča fail.
 

RagnarZ

Fizikalc
17. feb 2016
936
174
43
Malo so zajebali s ceno in designom. Ce sta se 5x in 6p mela "geekovski" priokus, so ocitno pri Googlu z linijo Pixel mislili bolj na Apple stranke. Mislim da se bo pokazalo da je bla to napacna odlocitev, saj bodo kupci ostali pri Applu, tisti ki so bli pa Nexus feni pa bodo tud 2x razmislni ce hocjo tolk placat za kao premium fancy telefon.
RIP nexus
 

hermann

Guru
19. mar 2014
9.266
5.843
113
še poceni nexusi niso bili nikdar prodajne uspešnice, so jih pa vsaj geeki kupovali
 

SouthPark

Jas da nea vem?! Ka te je...
5. sep 2007
24.570
5
38
Klobukarjev dol
Citat:
Uporabnik Pakul pravi:
ksz...sem upal, da se bodo končno znebili navigacijskih tipk na zaslonu pa še kar...jao. To je meni en izmed failov na večini andorodov
rolleyes-1.gif

Baje so fizične tipke na Androidu pokopane - vsaj na 5+ ekranih.
 
22. jul 2007
12.831
1.324
113
123
Cena je vsekakor minus tega telefona, drugače unlimited storage za slike samo ne vem za koliko časa in zanimiv softwear pixel launcher ter "dobra" kamera so pa plusi.
Če bi bil najcenejši pixel okoli 500€ in bi sedaj kupoval telefon bi se verjetno odločil zanj, 750€ je pa seveda absolutno preveč.
Glede iphone killerjev so pa vsi proizvajalci nevoščljivi applu, ker imajo tako
stupid-1.gif
populacijo, katera je pripravljena zanj par dni kampirat pred trgovino in ga nato še mastno preplačat.
Trg bo svoje povedal, če se ni google s tako ceno precenil
sprasujem se.gif
 

krava

Majstr
5. sep 2007
3.592
289
83
www.kacnje.eu
Moje mnenje - telefon je čisto v redu (pač zgornji razred), vendar je predrag. Trg bo pokazal ... ampak sem skoraj prepričan, da bo cena preprečila uspeh. Zna pa biti, da bodo ceno spustili. Ali ni bilo tudi pri Nexusu 5x tako? Vsaj zdi se mi, da je bil občutno dražji na začetku.
 

neo5468

Pripravnik
17. maj 2016
73
0
6
Se ne strinjam. Skorej 700€ za entry 32gb 5 inch 1080p telefon, ki nima microsd slot (google pač), ni vodoodporen, nima OIS. Zakaj bi kdorkoli to kupil? Galaxy S7 je sedaj mnogo cenejši in ima vse našteto, pa še najboljši 2k zaslon na trgu. A je stock google experience res vreden 200-300€ dodatka? Ne ni, saj imam nexus 7 2013 in stock android ni nič posebnega. Kdor kupi ta telefon je nor.