Golf Plus amortizerji

kacajdr

Pripravnik
2. okt 2007
158
0
16
Kranj
Danes so mi na rednem servisu povedali, da so prednji amortizerji slabi/za zamenjat.
5 let star Golf Plus s 138000 km.
Ne bom na vrat na nos kar na pooblaščenem (Vrtač) menjal.
---
1. Kater servis na Gorenjskem priporočate za zamenjavo amortizerjev?
2. Katero znamko amortizerjev priporočate, pa da so kvalitetnejši, kot originalni?
3. Ali naj zamenjam kar vse 4 amortizerje?
4. Ai je smiselno vgradit amortizerje z nastavljivo trdoto? Ali ima kdo lastno izkušnjo z nastavljivimi amortizerji?
Ne želim pa namestit kakega športnejšega (tršega, nižjega) vzmetenja.
 

Hondi

Majstr
18. avg 2007
3.371
302
83
kvalitetnejši? v kakšnem smislu?
originalni so najbrž BOGE ali pa BILSTEIN, klasični dvocevni
ponavadi priše tudi na originalu,katere znamke je - na primer jaz sem na S3 2000 letnik imel original MONROE, passat 2006 od kolega pa originalno prvavgradnja Bilstein
 

kacajdr

Pripravnik
2. okt 2007
158
0
16
Kranj
Kvalitetnejši v smislu, da bodo ob lepi uporabi (umirjena vožnja po asfaltnih cestah) čim dlje ohranjali originalne lastnosti.
 

Hondi

Majstr
18. avg 2007
3.371
302
83
MONROE, BOGE, BILSTEIN so vsi tam tam
Edino za Monroe Reflexa nekateri po vgradnji rečejo, da je avto bolj trd - to pa po zaslugi tega, da ima zelo hitro odzivnost (ki jo določa prehodna plošča za olje na koncu batnice)

pri omenjenem avtu bi se bolj bal, kakšna znamka vzmeti bo ob menjavi, ker precej zadaj pokajo spodnji deli, vgrajena
 

mac77

Fizikalc
22. avg 2007
4.541
37
48
Citat:
Uporabnik kacajdr pravi:
Danes so mi na rednem servisu povedali, da so prednji amortizerji slabi/za zamenjat.
5 let star Golf Plus s 138000 km.
Ne bom na vrat na nos kar na pooblaščenem (Vrtač) menjal.
---
1. Kater servis na Gorenjskem priporočate za zamenjavo amortizerjev?
2. Katero znamko amortizerjev priporočate, pa da so kvalitetnejši, kot originalni?
3. Ali naj zamenjam kar vse 4 amortizerje?
4. Ai je smiselno vgradit amortizerje z nastavljivo trdoto? Ali ima kdo lastno izkušnjo z nastavljivimi amortizerji?
Ne želim pa namestit kakega športnejšega (tršega, nižjega) vzmetenja.






1.ne vem
2. boljših kot so originalni verjetno ne boš dobil
3. jaz jih ne menjam če ne puščajo olja
4.če ne želiš tršega avta ne nameščaj nastavljivih ker je večinoma sport varijanta