Golf 3 - problem z vžigom

iskalec

Pripravnik
30. avg 2007
78
1
8
Golfu (l. 95, 1,4 bencinar, 260 kkm) je v dežju ponagajal vžig. Najprej je zatajil ženi na črpalki. Ko sem prišel tja po približno 20 minutah, je vžgal brez problema. Potem sem ga malo vozil po lužah (vse je blo v redu, brez cukanja), ga ugasnil, vžgati pa spet ni hotel (zaganjač se je vrtel brez uspeha - niti najmanjšega znamenja, da bo "zagrabil"). Po dveh urah je spet vžgal brez problema.
Skoraj prepričan sem, da je posredi voda, vendar ne bi želel čakati do naslednjega deževja, da se mi domneva potrdi. Kje naj iščem napako? Kaj se je lahko zmočilo? (Svečke in vžigalni kabli so skoraj novi - en mesec.)
 

Don_kugla

Pripravnik
17. avg 2007
525
0
16
Maribor
Citat:
Uporabnik iskalec pravi:
vžgati pa spet ni hotel (zaganjač se je vrtel brez uspeha - niti najmanjšega znamenja, da bo "zagrabil").
Kako vrtel? Če je vrtel v prazno(brez da je obračal motor)potem bo treba štarter podret in podmazat pastorek........
Če pa je motor obračal,pa vseeno ni vžgal,potem pa WD40 ali kontakt sprej v roke in našprejaj vse vžigalne kable,pri tuljavi ni pri svečkah in bo delalo!
smile-1.gif
 

iskalec

Pripravnik
30. avg 2007
78
1
8
Motor se je vrtel - le vžgati ni hotel (kot da ne bi bilo iskre ali bencina). Glede na obilno deževje, sem posumil, da je nekaj pomembnega zalila voda, ko pa se je osušilo (pol ure - dve uri), je avto spet vžgal bez problema. Ko je vžgal, je čisto normalno delal (miren tek motorja, nič cukanja). Tudi sedaj vžiga BP; če je problem v vlagi, se bo verjetno pokazal ob naslednjem deževju.
 

mac77

Fizikalc
22. avg 2007
4.541
37
48
Citat:
Uporabnik Don_kugla pravi:
Citat:
Uporabnik iskalec pravi:
vžgati pa spet ni hotel (zaganjač se je vrtel brez uspeha - niti najmanjšega znamenja, da bo "zagrabil").
Kako vrtel? Če je vrtel v prazno(brez da je obračal motor)potem bo treba štarter podret in podmazat pastorek........
Če pa je motor obračal,pa vseeno ni vžgal,potem pa WD40 ali kontakt sprej v roke in našprejaj vse vžigalne kable,pri tuljavi ni pri svečkah in bo delalo!
smile-1.gif





pastorek se ne podmazuje, ker ima puso in bronze.Ces cas se samo umazanija gor nabere.
 

ericks

Majstr
10. sep 2007
2.751
210
63
Citat:
Uporabnik iskalec pravi:
Motor se je vrtel - le vžgati ni hotel (kot da ne bi bilo iskre ali bencina). Glede na obilno deževje, sem posumil, da je nekaj pomembnega zalila voda, ko pa se je osušilo (pol ure - dve uri), je avto spet vžgal bez problema. Ko je vžgal, je čisto normalno delal (miren tek motorja, nič cukanja). Tudi sedaj vžiga BP; če je problem v vlagi, se bo verjetno pokazal ob naslednjem deževju.

zamenjaj kable ali vzigalno tuljavo ...