GMapTool - program za delo z Garmin mapami

kingo

Pripravnik
10. maj 2008
573
19
18
Citat:
Uporabnik Hijacker pravi:
Zanimivo zakaj prej ni, ker tega dela nisem spreminjal odkar sem ga implementiral. Se morda spomniš katero verzijo si prej imel gor?
Ja, B
 

Matko

pohodnik
18. jul 2007
5.551
685
113
parameter -q odstrani podatke o reliefu (DEM) in vodenje (isto, kot kljukica spodaj levo v Mapsourcu)
Smiselna se mi zdi tudi pripomba Poljakov, da najprej izbereš operacijo in jo nato potrdiš z RUN.

Glede registra:
glej samo zadnjo vrstico izpisa parametra -i:

recimo za AdriaRoute v2.0
F: PID 1, FID 708, AdriaROUTE 2.00

Najprej preveriš, če imaš pod Data MPS, samo eno vrstico z F:
Sicer javiš napako. "V img je več različnih zemljevidov."
*************************************************************
Windows Registry Editor Version 5.00

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Garmin\Mapsource\Families\FAMILY_708] namesto FAMILY_708 vstavi vsebino po drugi vejici, AdriaROUTE 2.00, sicer je lahko tu karkoli samo da bo pregledno
"ID"=hex:c4,02 številko za FID pretvoriš v HEX in zamenjaš dvojici 708(dec) = 02C4(hex) iz tega sledi c4,02
"IDX"="C:\\Garmin\\FAM_708\\product.mdx" Te vrstice ne sme biti, ker index ne dela!!!
"MDR"="C:\\Garmin\\FAM_708\\MDRMAP.img" mapa z zemljevidi (pazi na podvojene \) + datoteka, ki ima v imenu mdr in se konča na .img
"TYP"="C:\\Garmin\\FAM_708\\I00002C4.TYP" mapa z zemljevidi + datoteka, ki se konča na .typ, če obstaja sicer tega NI

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Garmin\Mapsource\Families\FAMILY_708\1]
"Bmap"="C:\\Garmin\\FAM_708\\basemap.img" mapa z zemljevidi + mapset00.img
"Loc"="C:\\Garmin\\FAM_708\\" mapa z zemljevidi
"Tdb"="C:\\Garmin\\FAM_708\\product.tdb" mapa z zemljevidi + mapset00.tdb

***********************
Upam, da je postopek dovolj razumljiv.
smile-1.gif



Edit: Gumba zgoraj levo bi preimenoval v dodaj, odstrani in izberi vse zgoraj nad vsemi naj piše seznam.

Izhod iz programa bi dal nekam drugam, mogoče spodaj desno.
 
Nazadnje urejeno:

Hijacker

Pripravnik
23. nov 2007
335
0
16
Zelo razumljivo in tudi izvedljivo. Se bom pozabaval naslednji teden. Ta vikend grem končno lahko na en krajši dopust.

PS: Gumbi zgoraj desno si verjetno mislil?
 

Matko

pohodnik
18. jul 2007
5.551
685
113
Gmaptool v0.30
http://www.anpo.republika.pl/files/gmaptool030.zip

Citat:
21.5.2008 - v0.30
- poprawki odczytu pozbioru TRE
- poprawka tworzenia rekordu L
- poprawka w tworzeniu nazwy mapy w TDB
- opcja -o w komendach -s i -S
- opcja -e
- poprawki dokumentacji
- porz±dkowanie kodu

google translate
Citat:

21.5.2008 - v0.30
-- Amendments to read pozbioru TRE
-- Amendment creating a record L
-- Amendment in the name of creating maps in TDB
-- Tier things up-to-s and S -
-- E-option
-- Amendments documentation
-- Organizing code
 

Hijacker

Pripravnik
23. nov 2007
335
0
16
Kul. Problem je edino čas
frown-1.gif
. Bom probal čez vikend kaj na programu delat. Mam to-do listo že pripravljeno.
 

zakon

Guru
16. maj 2008
8.531
1.731
113
toti Maribor
Na Navigo-sistemu (izdelujejo AR) so mi povedali, da več kart lahko pošiljaš tudi tako, da najprej označiš vse karte za pošiljanje in nato vse skupaj pošlješ v napravo.
 
I

Izbrisan uporabnik #488

zakon:
smile-1.gif

To orodje je za karte, ki so že narejene po postopku iz Mapsourca ali pa jih ni mogoče označiti v Mapsourcu (prednaložene karte na SD karticah).
 

Zgaga

Guru
25. jul 2007
10.369
4.367
113
49
Na sončni strani ALP
Nisem spremljal cele teme, me pa zanima nekaj.
Se da s tem orodjem zmanjšati "kocke" iz karte?
17758-icon_confused.gif


Da razložim. Imam GPS V. od Garmina, ki ima komaj 19MB pomnilnika. Nekatere kocke iz AR in AT pa že skoraj presegajo to velikost. Včasih pa je kakšno področje, ki ga pokrivata dve kocki in takoj prebijem mejo 19MB.

lp.-
smile-1.gif
 

zakon

Guru
16. maj 2008
8.531
1.731
113
toti Maribor
Forum ja namenjen temu, da se pač pomaga reševati probleme, ne pa temu, da se eni delate HUUDOOO pametne. Lahko bi tudi ti posredoval kakšno pametno informacijo. Kje sem jaz kaj "zvedu" kot praviš ti sploh ni pomembno, važno je, da je uporabnik dobil eno informacijo več, kako naložiti več kart skupaj. Eni na forumu pač imamo legalne karte in nimamo teh problemov, pa se vseeno trudimo pomagati tistim, ki le teh nimate.

LP
P.S. Tema zaključena
 
Nazadnje urejeno:

Zgaga

Guru
25. jul 2007
10.369
4.367
113
49
Na sončni strani ALP
Citat:
Uporabnik zakon pravi:
Forum ja namenjen temu, da se pač pomaga reševati probleme, ne pa temu, da se eni delate HUUDOOO pametne. Lahko bi tudi ti posredoval kakšno pametno informacijo. Kje sem jaz kaj "zvedu" kot praviš ti sploh ni pomembno, važno je, da je uporabnik dobil eno informacijo več, kako naložiti več kart skupaj. Eni na forumu pač imamo legalne karte in nimamo teh problemov, pa se vseeno trudimo pomagati tistim, ki le teh nimate.

LP
P.S. Tema zaključena

a?
17758-icon_confused.gif
 

zakon

Guru
16. maj 2008
8.531
1.731
113
toti Maribor
Citat:
Uporabnik leni pravi:
Tole si pa ZAKON odkril VAAAOOOOUU in to si prav na navigo zvedel huuuddoooo
wink-1.gif

Forum ja namenjen temu, da se pač pomaga reševati probleme, ne pa temu, da se eni delate HUUDOOO pametne. Lahko bi tudi ti posredoval kakšno pametno informacijo. Kje sem jaz kaj "zvedu" kot praviš ti sploh ni pomembno, važno je, da je uporabnik dobil eno informacijo več, kako naložiti več kart skupaj. Eni na forumu pač imamo legalne karte in nimamo teh problemov, pa se vseeno trudimo pomagati tistim, ki le teh nimate.

LP
P.S. Tema zaključena
 

leni

gps navigator
17. avg 2007
1.549
0
36
S46.2296732 V14.5190865
www.sajko.com
Zakon tole. Če boš verjel ali ne, sem napisal kar nekaj bolj koristnih informacij kot ti in če boš verjel je tudi tale tvoja huuudoooo dobra informacija večkrat napisana, seveda v zato primernih temah, recimo, če bi si prebral navodila "mapsource za telebane" potem sploh ne bi rabil kontaktirat na navigo.
Zato se mi zdi,oprosti, neumno da si šel spraševati na navigo nekaj kar ti piše v vseh navodilih in tudi na našem forumu to piše večkrat in kot član foruma z nekaj malega kilometrine bi to lahko zasledil. Pri vsaki stvari je pametno najprej navodila prebrat.
Upam da mi nisi preveč zameril direktnosti.
Sicer tole najino prerekanje nima nobene veze z temo, ampak je pa sedaj tale gmaptool sedaj že kar v osnovi narejen tako kot ga je naš uporabnik naredil.
 

Matko

pohodnik
18. jul 2007
5.551
685
113
Citat:
Uporabnik Zgaga pravi:
Nisem spremljal cele teme, me pa zanima nekaj.
Se da s tem orodjem zmanjšati "kocke" iz karte?
17758-icon_confused.gif


Da razložim. Imam GPS V. od Garmina, ki ima komaj 19MB pomnilnika. Nekatere kocke iz AR in AT pa že skoraj presegajo to velikost. Včasih pa je kakšno področje, ki ga pokrivata dve kocki in takoj prebijem mejo 19MB.

lp.-
smile-1.gif

kocke ne moreš zmanjšat, lahko le odstraniš routabilne in višinske (DEM) podatke