GMapTool - program za delo z Garmin mapami

I

Izbrisan uporabnik #488

Primer ko je naložena samo Grčija.

73.png
119.png

128.png


Primer ko sem naložil oz. združil obe.
Iskanje lepo dela a zanimo pri karti defekt
smile-1.gif


36.png
55.png

61.png
78.png

88.png
106.png
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Najbrž se karti prekrivata a ne. Ma Turčija tam morje in gre "preko".

Hecno ne. Ker drugje ko niso tako mejni je karta ok.
 

Hijacker

Pripravnik
23. nov 2007
335
0
16
Si poskusil odkljukati eno karto in izbrati samo eno? Res ne vem zakaj ne bi delovalo. GMapTool.exe ima tudi parameter -p - map priority. Ampak nisem čisto prepričan kako naj bi deloval. Morda bi se dalo nastavit prioriteto določeni karti v IMG datoteki. Če ga kdo naštudira in mi napiše pravilno ukazno vrstico s tem parametrom, bom še to dodal v program.

Primus: Prosim napiši mi celotno ukazno vrstico, ki se ti zažene če imaš "komplicirane" direktorije. Bom poskusil pri sebi. Kot sem že napisal meni deluje ne glede na direktorij, ker itak pošljem vse poti in imena IMG datotek v dvojnem narekovaju.

Prilagam novo 0.4 verzijo. Malce sem popravil izgled. Omogočil sem tudi ročno urejanje ukazne vrstice (ne priporočam), ter ročno zaganjanje ukazov iz nje (recimo ping, ipd.). Dodal sem tudi opcijo drag&drop IMG datotek v program, ter preverjanje duplikatov. Seznam datotek je sedaj tudi posortiran po abecedi (direktorij+ime), tako da se lažje najde. Brisanje iz seznama je možno tudi s DELETE tipko. Ob pritisku tipke ESCAPE pa se program zapre, tako da ni treba klikat na Zapri gumb ali na X.

Preostane mi samo še dodajanje celotne procedure izvajanja DOS ukazov v svojo nit, tako da program ne bo izgledal kot da je "zmrznil". Ter seveda Vaše želje in popravilo vseh novo odkritih hroščev. Vse to v naslednjih verzijah. Hvala vsem, ki pomagate pri testiranju.

Še slikca kako izgleda:

 

Priponke

  • 323667-GMapToolGUI_v0.4.zip
    197,9 KB · Ogledi: 620
Nazadnje urejeno:

Primus

Fizikalc
23. avg 2007
1.710
77
48
Osrednje Slovenska
1drv.ms
Sem pravkar z najnovejšo verzijo 4 preizkusil in dela tudi v imenikih z "_" in " " (GMapTool.exe -i "E:\__C D W__\Garmin Karte\2.(AR+SLO_el+SCG+BCjadran+ATopo)gmapsupp.img")

Danes imam namen preizkusiti združene karte še na Nuviju, da vidim če bom imel enake probleme kot Snecer.

Tako da ugotavljam, da tvoj GUI dela korektno in je nad pričakovanji udoben za uporabo, GMapTool v0.25 pa dela kot pač dela.
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Zadnji Gmaptool je v.0.28.

Hijacker? Samo ene karte pa potem nisem odkljukal v tej kompilaciji. Samo kolikor vidim, se ravno tam prekrivata na tem otoku. Bom poskusil.
 

Matko

pohodnik
18. jul 2007
5.551
685
113
Citat:
Uporabnik Hijacker pravi:
GMapTool.exe ima tudi parameter -p - map priority. Ampak nisem čisto prepričan kako naj bi deloval.
Z njim določiš kateri zemljevid se vidi, če sta naložena dva zemljevida z istim področjem.

Obstaja tudi "prozorni zemljevid", kar pomeni, da se na praznem prostoru izriše tudi zemljevid, ki je pod njim.
Ali Gmaptool podpira pretvorbo prozorni <> neprozorni zdaj na pamet ne vem.

GUI še nisem poskusil, a vse pohvale.
cheer.gif

Priporočam le, da je v prvem sporočilu vedno link do zadnje verzije.
wink-1.gif
 

Hijacker

Pripravnik
23. nov 2007
335
0
16
Tole s -p se sliši zelo zanimivo in rade volje imlementiram v GUI. Problem je samo kako se ta parameter uporablja. Predvidevam, da pride prav v primeru ko imaš recimo AdriaTopo+AdriaRoute v isti IMG datoteki in se tem parametrom določih katera izmed teh dveh map ima prioriteto, torej da ti jo kaže pod zemljevid. Bom se pozabaval čez vikend. Če pa kdo prej naštudira pa kar na plano s ukazno vrstico. Enako je z ostalimi parametri.

Glede prvega sporočila in linka do zadnje verzije. Na žalost mi ne pusti urejati mojega prvega sporočila, ker pravi da je preteklo preveč časa, da bi ga popravil. Morda bi lahko kdo od adminov samo napisal, da je na voljo tudi GUI in da naj se pobrska naprej po temi za prenos zadnje verzije.
 

Matko

pohodnik
18. jul 2007
5.551
685
113
sem preveril:
transparentnost je stikalo -t in nato zapis v novo datoteko ali z -w v obstoječo

Sam GUI je odličen
aplauz.gif


želje:
* podrobne informacije o datoteki -i -v
* brisanje log okenca
* poravnane kolone v log (imam občutek, da je namesto tabulatorja presledek)

če boš imel æas
* polavtomatski uvoz v mapsource (karte, ki obstajajo samo kot SD variante), potrebuje se še cgpsmapper in Mapsettoolkit (opcija)

Narediš ga tako:
Primer batch datoteke
Koda:
 gmaptool -S gmapsupp.img
cgpsmapper mapset00.mp
MapSetToolkit
V MapsetToolkit uporabiš gumb "Install existing mapset"

Lahko pa greš mimo, če znaš s pomočjo Gmaptool direktno nastavit spodnje stvari v registru.
Koda:
 Windows Registry Editor Version 5.00

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Garmin\Mapsource\Families\FAMILY_708]
"ID"=hex:c4,02
"IDX"="C:\\Garmin\\FAM_708\\product.mdx"  [COLOR=red] Te vrstice ne sme biti [/COLOR] 
"MDR"="C:\\Garmin\\FAM_708\\MDRMAP.img"
"TYP"="C:\\Garmin\\FAM_708\\I00002C4.TYP"  [COLOR=red]opcija[/COLOR] 

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Garmin\Mapsource\Families\FAMILY_708\1]
"Bmap"="C:\\Garmin\\FAM_708\\basemap.img"
"Loc"="C:\\Garmin\\FAM_708\\"
"Tdb"="C:\\Garmin\\FAM_708\\product.tdb"

Če ti bo slučajno dolgčas.
evil.gif
 

Primus

Fizikalc
23. avg 2007
1.710
77
48
Osrednje Slovenska
1drv.ms
Sem preizkusil na N250 in N760 naložiti karto narejeno v celoti v MapSourceu in narejeno z GUI in GMapTool (seveda z enako vsebino), pa nisem opazil nobene razlike v prikazih in delovanju.
 

Hijacker

Pripravnik
23. nov 2007
335
0
16
Matko: V četrtek imam izpit tako da bom na tesnem s časom. Bom pa upošteval navodila in dodal kar si napisal. Če te prav razumem je za transparentnost čisto isti ukaz kot za odstranitev kode (torej kopiranje v novo datoteko s novim -t stikalom). Lahko potrdiš? Glede uvoza v MapSource bi se tudi dalo, saj lahko brez problema dodajam ključe tudi v register (problem zna biti samo s AV programi, ker take programe radi označujejo kot viruse). Se bom pozabaval še s tem v naslednjih dnevih.

Primus: Odlično. Potem samo še rabim potrditev od Snecerja, kaj točno bi lahko bilo narobe, da se njemu prekriva. Po moje bi tu prišel v poštev -p parameter, da se določi prioriteta map... Hmm...
 

Matko

pohodnik
18. jul 2007
5.551
685
113
-t naredi transparentnost
-n ukine transparentnost

-p 1 je najpomembnejši zemljevid , 31 - najmanj
transparetni zemljevidi so nad njimi

@snecer
100% je problem, da je na eni mapi morje, na drugi pa otok.
uvozi v Mapsource in preveri
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Ja, saj je zadeva logična. To je isto kot če bi Slovenci pa Hrvati delali dve ločeni karti, pa bi se Piranski zaliv prekrival
smile-1.gif


Dokaz da se karti prekrivata.

Ko je Grčija vklopljena je ok.
76.png
88.png


Ko je pa Turčija se pa vidi da otoka
smile-1.gif

57.png
75.png


Ko sta oa obe vklopljeni je pa tak..
62.png


Tako da bi bilo fajn po moje da se kot default doda opcija "transparentna karta"?
Kar seveda ne vpliva na prioriteto.
 

Hijacker

Pripravnik
23. nov 2007
335
0
16
Eno popoldne dela in na voljo je nova 0.5 verzija. Precej novosti v jedru programa, tako da niso vidne (delo z nitmi). Program ne "zmrzne" več ko se zaganjajo ukazi. Upošteval sem precej želj. Ostalo v naslednjih dnevih. V seznamu datotek sem dodal bližnjice INSERT (open dialog), DELETE (izbris označene mape iz sezname) in CTRL+A (označi vse mape). Brisati se da tudi vsebino loga ali pa celoten tekst s eno tipko skopirati v odložišče. Zagon programa lahko po novem tudi prekinete (v ozadju naredi KILL procesa).

Nov je detajlni pregled IMG datoteke. Ter seveda nova možnost pretvorbo mape kot transparentno.

Prej:
Koda:
 I0668800 TRE   5C00h     25057
	Map 668800 (6719488), FID 709, PID 1, Region 1,1
	Date 14.09.2007 12:39:38, Priority 24, Locked

 I0668800 MPC   2507280  6  1252   24 L    1  709  Bács-Kiskun megye  >NaviGuide Hungary 4.61

Potem:
Koda:
 I0668800 TRE   5C00h     25057
	Map 668800 (6719488), FID 709, PID 1, Region 1,1
	Date 14.09.2007 12:39:38, Priority 24, Locked, Transparent

I0668800 MPC   2507280  6  1252   24 LT   1  709  Bács-Kiskun megye  >NaviGuide Hungary 4.61

Deluje samo na eni IMG datoteki hkrati. Lahko se uporabi na že združeni IMG datoteki, kar bo vsa področja pretvorilo v transparentna. Kaj to pomeni za samo napravo in prikaz zemljevidov ne vem. Fotr je na dopustu in je vzel oba Garmina s seboj. Snecer, če boš le utegnil prosim poskusi.

Pa ne pozabit. Ukazno vrstico se lahko tudi ročno ureja (enter zažene ukaz), ter tako testira razne parametre. Poskusite napisati ukaz: ping localhost -t

Če kdo še kakšen upraben parameter GMapTool-a naštudira kar na plano z njim in ga bom dodal.

Lep vikend...
 

Priponke

  • 325114-GMapToolGUI_v0.5.zip
    241,5 KB · Ogledi: 613
Nazadnje urejeno:
I

Izbrisan uporabnik #488

Sem probal pa je še vedno isto. Sem skupno datoteko dal transparnetno (to itak po logiki ne sme delat), potem pa sem 1x dal eno mapo transparentno, pa 1x drugo mapo in združeval.

Žal ni prijelo, zgleda je kak drug ukaz?
 

Primus

Fizikalc
23. avg 2007
1.710
77
48
Osrednje Slovenska
1drv.ms
Zdaj bi bil pa že čas, da začneš razmišljat tudi o angleški različici programa in predvsem, da dodaš About in skratka nekaj "reklame" zase. GUI se bo slej ko prej na netu razširil med vsemi navdušenci, ki se ukvarjajo s kartografijami.

In čisto smo pozabili na zvezdice! Popravljam!
smile-1.gif
 

Hijacker

Pripravnik
23. nov 2007
335
0
16
Citat:
Uporabnik Snecer pravi:
Žal ni prijelo, zgleda je kak drug ukaz?

Ukaz za transparentnost dela, saj doda transparenti flag posameznim regijam. Samo učinka ni
smile-1.gif
. Morda bo tista prioriteta pomagala. Bo v naslednjih verzijah. Tudi možnost izvoza iz IMG v MapSource bo dodano.

Bom naredil tudi angleško verzijo oziroma SLO/ANG, ker dva programa je že hudič vzdrževat. Samo ne vem kje bi to lahko objavil, da si bo folk to lahko snel dol. Sicer pa reklame ne rabim. Ta program sem napisal zato da obnovim programiranje in pa da mi ni treba ga srat s BAT datotekam. Nima pa smisla, da bi ga skrival.

Hvala za zvezdice in pa ALT-e. Sem že nabavil prvo srečko v Alteriji
aplauz.gif
.
 

Matko

pohodnik
18. jul 2007
5.551
685
113
Citat:
Uporabnik Snecer pravi:
Sem probal pa je še vedno isto. Sem skupno datoteko dal transparnetno (to itak po logiki ne sme delat), potem pa sem 1x dal eno mapo transparentno, pa 1x drugo mapo in združeval.

Žal ni prijelo, zgleda je kak drug ukaz?

Transparentnost te ne bo rešila, ker imaš layer morje.
Obnese se pri TOPO kartah, če le nimajo gozda.
Ali kakšnih dodatnih, ki vsebujejo samo POI,
ali dopolnjuje sicer prazno ozemlje.

Rešitev je le ta:
Tisti karti (tu verjetno Grčija), ki ne sega čez mejo, dodeli višjo pomembnost (manjša številka prioritete).


edit: pobil grdega tiskarskega škrata
redface-1.gif
 
Nazadnje urejeno:
I

Izbrisan uporabnik #488

Pri obeh vidim priority 24.
Bomo hijackerja prosili da to naredi kasneje po izpitu v novi verziji.