gmail pop acount problem

reality

Vudu lešinar
24. jul 2007
4.731
0
36
Problem je sledeč imam gmail acount (pop), rad bi da mi iz istega acounta letijo maili na dva različna odjemalca... Kot prvo IMAP ne pride v poštev..

Imam leave meseges on server v obeh odjemalcih... Vendar stvar ne deluje. Ko prvi odjemalec pošto prejme jo na drugega ne resendne...

Na gmail nastavitve pa imam opcijo da se pošta ostane v inbox.......
Mogoče ta stvar v gmailu ne deluje, al je kaka glupa fora... na googlu nisem najdu nič pametnega????
 

SouthPark

Jas da nea vem?! Ka te je...
5. sep 2007
24.570
5
38
Klobukarjev dol
Kolikor vem ne gre, vsaj meni ni uspelo. Namreč ko prvi odjemalec sporočilo prenese se to sporočilo v gmailu označi kot preneseno in ti ga zato drugi odjemalec ne prenese.

Nastavljeno pa je tak zato, da ti nebi vsakokrat celega gmaila hotelo prenest na računalnik, tak da tudi če se da to izklopit, se ti bo dogajalo, da ti bo pri vsakem dostopu do gmaila hotelo prenest vseh XY GB mailov, ki jih imaš not, ker gmail potem seveda ne more vedeti, kaj si ti že prenesel in kaj ne.
 

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.769
626
113
Mogoče ima gmail kako drugače rešeno, ampak pri navadnem POP3 mora delovati, če imaš narejeno da pusti sporočila na strežniku.
Je pa res da bosta oba klienta označila sporočilo kot neprebrano, kar se pri IMAP ne dogaja (vsaj pri meni je tako).
 

reality

Vudu lešinar
24. jul 2007
4.731
0
36
ja se mi je zdelo... sem mislil da ta hudič gleda samo inbox....... ne celotnega all maila al pa kej podobnega....

ampak, fora je ta, da na google forumih so eni k pravjo da jim to dela???
 

SouthPark

Jas da nea vem?! Ka te je...
5. sep 2007
24.570
5
38
Klobukarjev dol
Ja sej gleda samo inbox, ampak če ti bo vsakokrat prenašalo 2 GB mailov ne bo ravno dobro
wink-1.gif
 

reality

Vudu lešinar
24. jul 2007
4.731
0
36
ja vem... samo pri gmailu očitno ne deluje... nimam pojma zakaj... Sicer mi je SouthPark povedal, da njemu tudi ne deluje (na gmail)...
na forumih drugje nekateri celo pravijo da dela.. samo da ne smeš met rule move readed meseges to archive...

jest mam v inbox... pa vseno ne dela
Dejansko prvi odjemalec k se skonekta na server potegna pošo, ki jo sicer na strežniku pusti ampak jo zleda flagne kot prenešeno....
 

reality

Vudu lešinar
24. jul 2007
4.731
0
36
se strinjam, samo pol če bi rabu na dveh koncih maile bi bila odjemalca več ali manj usklajena in tudi po določenem cajtu bi se maili poslali v archiv.......

probal sem tudi z različnimi odjemalci... pa tudi to ni bila rešitev
 

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.769
626
113
Gmail ima ful čudno narejen POP3 odjemalec, ravno zaradi tega ker se pri POP3 po defaultu brišejo maili s strežnika, česar pa na gmailu nočejo.
 

Kibibi

ubloonie
20. jul 2007
3.291
0
36
Jaz imam ponavadi ravno obraten problem, ko mi iz gmaila outlook že prevzame pošto, mi potem še vedno vso pošto prenese v incredimail. Ali obstaja način, da bi mi pošto samo enkrat preneslo iz gmaila?
 

C152SLO

Fizikalc
21. avg 2007
1.444
1
36
Citat:
Uporabnik reality pravi:
Problem je sledeč imam gmail acount (pop), rad bi da mi iz istega acounta letijo maili na dva različna odjemalca... Kot prvo IMAP ne pride v poštev..

Imam leave meseges on server v obeh odjemalcih... Vendar stvar ne deluje. Ko prvi odjemalec pošto prejme jo na drugega ne resendne...

Na gmail nastavitve pa imam opcijo da se pošta ostane v inbox.......
Mogoče ta stvar v gmailu ne deluje, al je kaka glupa fora... na googlu nisem najdu nič pametnega????

KSZ

Imam popolnoma isti problem in verjemi mi, da sem se tem konkretno ukvarjal in zadeva preprosto ne deluje. Lahko da sem kaj spregledal, ampak po nastavitvah, ki jih dobiš v njihovem vodiču zadeva ne deluje.
 

C152SLO

Fizikalc
21. avg 2007
1.444
1
36
Ni in ni mi dalo tole zdaj miru in sem našel rešitev

V POP3 klientu (recimo OE) nastavi:

1) izberi account od GMAILa in izberi njegove lastnosti
2) v zavihu "server" pojdi na Incoming mail server
3) obstoječi account name recimo "xxx@gmail.com" zamenjaj z recent:xxx@gmail.com

Zadeva deluje, ker dejansko ta "recent:" potegne maila zadnjih 30 dni ne glede na to, da so že recimo bili potegnjeni preko drugega POP klienta

Meni deluje KONČNO
cheer.gif


Probaj in poročaj
 

reality

Vudu lešinar
24. jul 2007
4.731
0
36
stari, po domače povedano

CAR SI!
Še eno vprašanje... kje hudiča si pa to idejo staknu?
 
Nazadnje urejeno:

Mikrohard

iPhone Profi
20. jul 2007
5.832
729
113
www.jernej.org
Druga (bolj "kmečka") varianta bi bila, da bi pač ustvaril še en gmail account. Na prvem accountu bi nastavil forwarding na drugega (novega).... in sedaj bosta oba glede prejetih mailov enakovredna. Enega nastaviš na en računalnik, drugega pa na drug. Za pošiljanje pa tako ali tako ni problem (lahko pošiljaš tudi kot janez.jansa@gov.si
smile-1.gif
). Ampak ti tale "recent" varianta verjetno bolj paše...
 

reality

Vudu lešinar
24. jul 2007
4.731
0
36
Za to sem vedu........ ampak tale recent je dobra rešitev.... Fora je celo da da samo na enemu odjemalcu to nastaviš, na drugemu ni treba........
 

C152SLO

Fizikalc
21. avg 2007
1.444
1
36
Citat:
Uporabnik reality pravi:
stari, po domače povedano

CAR SI!
Še eno vprašanje... kje hudiča si pa to idejo staknu?

Gledal sem en forum, kjer je imel en uporabnik problem s Blackberyem in je postal link od gmail helpa
smile-1.gif


Samo, da smo rešili ta neumen problem
smile-1.gif
 

Podobne teme