gmail dohodna pošta - MX?

mlacar

Pripravnik
29. avg 2007
439
5
18
Zdravo,

mal pomoči bi rabil... opazil sem da dohodna pošta ne prihaja več - upoarabljam google worspace - oz mail preko svoje domene, če se zastopimo :)

Verjetno je težava z MX zapisi? MX zapise imam notri za gmail....


Tole je izpis iz https://resolve.si/:


Informacije o domeni
Domenski NS
n1.hosterdam.com
n2.hosterdam.com
!Domena nima nastavljenih resolve. imenskih strežnikov ali pa sprememba še ni zaznana.!
OSVEŽI DOMENSKE NS
Resolve NS
dns1.siel.si
dns2.siel.si
dns3.siel.si
Število DNS zapisov: 21

Včasih sem to urejal na siel.si, amapk je že nekaj časa od tega in sem mal out :)

hvala za pomoč!
 

damirj

Guru
9. maj 2012
4.841
2.093
113
Lahko samo ugibamo katere imas, ker jih nisi napisal.
In čakaj da se podatki replicirajo naokoli. Gre hitreje če TTL postaviš na najnižjo vrednost ali pa na auto. 3600s bo res trajalo 3 dni.
 

mlacar

Pripravnik
29. avg 2007
439
5
18
Fora je, da mx zapisov nisem spreminjam že 5-6 let, do sedaj je delovalo bp.

Tako da zapisis so enaki kot so na zgnornjem linku...

Je lahko še kaj drugega?
 

mlacar

Pripravnik
29. avg 2007
439
5
18
Do 1. maja brezplačno, nato 9×6 dolarjev na mesec. 600 evrov na leto...
.
Tako da tole verjetno še ni.
 

mlacar

Pripravnik
29. avg 2007
439
5
18
...tega nisem spreminal že nekaj let....


1645164224793.png
 
Nazadnje urejeno:

mlacar

Pripravnik
29. avg 2007
439
5
18
So mi pa vmes, ravno v tem obdobju prekinili in ponovno aktivirali gostovanje na hosterdamu, ki je vezan na to domeno. Še čakam njihov support. Če je tam še kje zapisan MX record oz. kje treba nastaviti?
 

jernejd

Majstr
2. sep 2007
1.283
124
63
Da ne smetim drugje. Ima kdo kakšen nasvet, kam preseliti dve domeni? Maile imamo na guglu že od začetka in se mi je jasno nabralo tudi nekaj predalov, ki bi jih teoretično lahko ukinil ali združil. Eno domeno bi skoraj gotovo preselil, drugo pa optimiziral na dva (2) gmail naslova. Kdo ve, kakšen je postopek prenosa MX zapisov na telekom? Gre to enostavno, dobiš 4 zastonj maile pri njih?

Kar ostane pri guglu, lahko iz sedanjih računov vse skupaj preseliš na aliase, da recimo ujameš tiste maile, ki jih boš ukinil, ampak se vseeno lahko zgodi, da pride še kakšen pomemben mail?

Svetujete kakšnega drugega ponudnika za maile? Načeloma na gmail nisem vezan, za telefone ima tudi privat naslov, tako da to ne bo prevelika težava...

Jernej
 

erikson

Guru
25. avg 2007
21.487
5.487
113
So mi pa vmes, ravno v tem obdobju prekinili in ponovno aktivirali gostovanje na hosterdamu, ki je vezan na to domeno. Še čakam njihov support. Če je tam še kje zapisan MX record oz. kje treba nastaviti?
Ti urejaš napačen DNS strežnik, tvoja domena ne kaže več na dnsx.siel.si.

Na DNS strežniku n1.hosterdam.com moraš umakniti MX zapis z vrednostjo 0, ki kaže na ....solit.si.

Ostale MX zapise pustiš pri miru.
 

erikson

Guru
25. avg 2007
21.487
5.487
113
Da ne smetim drugje. Ima kdo kakšen nasvet, kam preseliti dve domeni? Maile imamo na guglu že od začetka in se mi je jasno nabralo tudi nekaj predalov, ki bi jih teoretično lahko ukinil ali združil. Eno domeno bi skoraj gotovo preselil, drugo pa optimiziral na dva (2) gmail naslova. Kdo ve, kakšen je postopek prenosa MX zapisov na telekom? Gre to enostavno, dobiš 4 zastonj maile pri njih?
Kar ostane pri guglu, lahko iz sedanjih računov vse skupaj preseliš na aliase, da recimo ujameš tiste maile, ki jih boš ukinil, ampak se vseeno lahko zgodi, da pride še kakšen pomemben mail?
Svetujete kakšnega drugega ponudnika za maile? Načeloma na gmail nisem vezan, za telefone ima tudi privat naslov, tako da to ne bo prevelika težava...
Gmail misliš kot gmail.com ali predale na Google Workspace?

Če bosta dva predala ostala na Google Workspace, lahko tam dodaš tudi dodatne domene. Lahko narediš, da delujejo kot enakovredne (vsi naslovi delujejo na vseh domenah), ali pa kot samostojne. Pošto lahko tudi preusmeriš drugam. Lahko narediš tudi catch-all, da se vsi naslovi dostavljajo v nek predal.

Cloudflare ponuja storitev preusmerjanja https://blog.cloudflare.com/migrating-to-cloudflare-email-routing/ .
 

jernejd

Majstr
2. sep 2007
1.283
124
63
Gmail misliš kot gmail.com ali predale na Google Workspace?

Če bosta dva predala ostala na Google Workspace, lahko tam dodaš tudi dodatne domene. Lahko narediš, da delujejo kot enakovredne (vsi naslovi delujejo na vseh domenah), ali pa kot samostojne. Pošto lahko tudi preusmeriš drugam. Lahko narediš tudi catch-all, da se vsi naslovi dostavljajo v nek predal.

Cloudflare ponuja storitev preusmerjanja https://blog.cloudflare.com/migrating-to-cloudflare-email-routing/ .
Ja, imamo google workspace oziroma kakorokoli se to sedaj imenuje. Ampak saj pravim, jaz bi selil vse stran razen dveh email naslovov na eni domeni. Ki bosta pa ostala edina, razen da bi dodal aliase (npr. info, support,...). tako da v bistvu bi dal eno domeno stran, druga bi pa ostala samo na guglu. Pa pri guglu imamo samo maile.

Jernej
 

erikson

Guru
25. avg 2007
21.487
5.487
113
To bo delovalo. Pri pošiljanju lahko dodaš tudi aliase, tako da z njih pošiljaš.