GLS

Borca

Pripravnik
21. jul 2007
372
13
18
Kopivnik
Zdravo

Ali je v današnjem času še možna takšna neprijaznost. Ja pa je.
Eto da preberete - preko GLS se dogovorim za prevoz paketa na servis iz MS v LJ. Strinjam se z datumom in približno uro, ki ga oni podajo. No ker so rekli enkrat dopoldan juhuhu. A ko še ob pol štirih nikogar blizu -opa kličem v LJ in dobim odgovor - ja pa veste pa polno dela pa ne gre to tak pa ja in ah in oh. No potem se dogovorimo za danes do 10.00. Ha pa do pol 12 nikogar blizu.
In jaz spet kličem v LJ. Potem pa me operaterka ali pač kak se ji že reče, sploh ni hotela prav poslušat. Pravi da ji bom 10-minut nakladal in da to tak ne gre, da oni majo toliko dela, da ne morejo vsakega poklicat da ne bodo mogli pravočasno prevzet robe - ja bla bla bla. Kaj pa mobitel in kurirji....
Pa koga boga si te misli da je - a sem jaz zaradi nje tja klical - aha pa sploh ja.
Mater če se jaz tak obnašam po telefonu, sem takoj čez pol ure najmanj pri direktorju - pa delam v državni firmi. Na kraj pameti mi ne pride da bi nekoga tak nekulturno odpravil - pa če je treba par minut nekoga poslušat.... ja pa si ja na šihtu in je to tvoje delo.

Eto malo slabe reklame za to tak opevano firmo. Ej če bi cajt mel bi toti paket pelel v LJ in jim ga na glavo flikno.
To je bil zadnji posel z njimi - vsaj moj.

Eto pa lep vikend

Borča
 

mistique

Guru
16. jun 2009
13.130
937
113
Emona / Carnium
GLS je vredu, dokler se kaj ne zakomplicira. Čeprav pošiljk običajno ne pričakujem z nestrpnostjo, se je nekajkrat zgodilo, da je potovala iz npr. IT v SI čez Finsko. Torej, kljub temu, da se ni mudilo, je prišla prepozno.
Drugič uporabi Pošto Slovenije ali DHL / UPS (hitra in po mojih izkušnjah zanesljiva dostava).
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.338
6.533
113
Edini resni paketni službi v EU sta DHL in UPS. z njimi res ni problemov in se 99% držijo rokov.

Vse ostalo..je pa pač..you get what you pay for.
 

Borca

Pripravnik
21. jul 2007
372
13
18
Kopivnik
Ma ja saj bi uporabil druge, pa vendar ima servis z njimi pogodbo - mislim da mali plačujemo neurejen odnos med GLS in totim servisom. Drugič pa lepa stara hitra pošta - barem zaslužijo naši ne pa neki koncern

Boris
 

xcape

Pripravnik
14. feb 2009
320
0
16
Nisi edini, ki ima z njimi probleme. Totalno neresni in neodgovorni. Pokliči na servis, ki ima pogodbo z njimi in jim povej za celotno štorijo. Te bodo sami iz GLS-a klicali kam naj pridejo iskat in se ti opravičevali.
 

B81

22. jul 2007
34.484
8.957
113
Ej mi smo šli na ACK...brez problema, povem, da so ljudje tam do 2, pa pridejo pred uro.
 

cappy

Guru
8. apr 2010
8.155
4.482
113
Mi naročamo pri TNTju ter ACKju, oba precej dobra.
Pri ACKju me moti to da mi ne sporočijo če pošiljka ni bila prevzeta. po parih dneh se pa začneš sprašvat kje je paket...
TNT pa je zdej bolj na novo pa mi gre zaenkrat na živce to da mora pošiljatelj napisat kam bo šel paket in ne naročnik prevoza (jaz naročnik, stranka pošiljatelj).
Ostalo OK za zdej
 
Nazadnje urejeno:

gas

Fizikalc
23. jul 2007
2.236
54
48
Ena "fletna" zkušnja z GLS. Čakamo v službi paket iz tujine. Preko trackinga spremljamo pošiljko in vidimo da je pošiljka dostavljena. Podpisan x.y. Po cele hiši (več firm) iščemo če kej obstaja ta oseba in je ni. Nasledni dan oz. popoldan pride šofer od GLS in ga slučajno vprašamo kako se piše in seveda x.y. :) Je fant kar sam sebe podpisal da je dostavil,...
 

MAKY_

Fizikalc
10. nov 2007
1.199
2
38
Obišči stran
no mi uporabljamo gls za po sloveniji ker so nam ponudili najboljše pogoje. za dostavo v firmo smo se dogovorili da ima rok do 11, prevzem novih paketov pa ima od 13.30 do 14.30 čas da pride.

za tujino pa cela žalost. na danskem sem imel za prevzeti 2 paketa, oba 30x40x40 in cca 8kg. nič posebnega. v slo naročim prevzem paketov, mi izdajo tracking no, v prodajalčevem podjetju vse uredim in zgodba je zame zaključena. mine dva dni status še vedno enak. kličem gls in mi javijo, da paketi še niso prevzeti, ker naj nebi bili prištimani pri prodajalcu. kličem takoj prodajalca in mi pove, da so paketi seveda prištimani ampak da je gls prihajal prvzemati ob 17.00 ko je v podjetju samo še vratar, ki pa ne sme izdajati robe. kličem gls slovenija naj uredijo, da bo gls danska prevzemal do 15.00. na kratko 4 dni je trajalo da sem končno dobil odgovor od gls slovenija, da gls danski ne bo uspelo prevzeti paketov ker šofer nikakor ne more priti do 15.00 v prodajalčevo podjetje.

btw kateri prevoznik je po vaše najbolj ugoden za prevzem palet na danskem? imam za pobrati 1 paleto robe...
 

Vaio

Fizikalc
22. jul 2007
1.223
0
36
Za večje zadeve iz tujine kličem ponavadi Schenker pol pa oni iščejo če je na kakšnem šleperju še kaj prosto,da ne plačam ta hude cene.Za manjše pa kar DPD in sem zelo zadovoljen.
Od naših pa delam z Od vrat do vrat so kar fleksibilni.
TNT-jevi so vedno jokali ko je bilo treba kaj pobrat po 14. uri,ker ne bo ob 15. uri konec in kdo mu bo nadure plačal pa eni njihovi pa ne rabijo popoldan pobirat .................katastrofa kakšne pravljice so mi govorili.sem raje nehal njiimi.
GLS pa mi je razsipal pošiljko pol so bili pa še freh.
 

Gamero

Majstr
13. avg 2007
5.020
117
63
okolica mesta
Z GLS-om zaenkrat same dobre izkušnje. Drugače pa: GLS-glavni lopovi slovenije
grin1.gif
 

gasdopodna

Fizikalc
22. jul 2007
3.606
94
48
Jaz imam tudi z njimi slabe izkušnje. Nesposobni do konca. Naročim, da mi pridejo po en paket. Operaterka ni vedela povedat, kdaj bo.(pomoje bi morala približno vedet). Pride tip, jaz sem bil še v fazi pakiranja. Ni hotu počakat ampak je kar ******, pošiljka je pa imela zamudo zaradi tega.Naredli so mi celo pizdarijo. Nobena druga dostavna služba pa ni več pobirala tisti dan pri nas.

Ni mogu počakat 2 minuti, da bi jaz zaključu pakiranje
stupid-1.gif


Pošta Slovenije mi je pa že poškodovala en paket. Menda delajo s paketi da gorje svinji...
bonk.gif
 

mistique

Guru
16. jun 2009
13.130
937
113
Emona / Carnium
KSZ
Dostavno službo je vsekakor potrebno obvestiti do kdaj lahko prevzame paket pri dobavitelju ipd. Pri nas glede tega ni bilo težav.
Ravno tako mora biti paket pri pošiljanju pripravljen ob prihodu kurirja. Torej, ko imaš paket pripravljen, pokličeš naj pridejo iskat.
Ker nimajo storitve hitra pošta, so temu primerno ležerni, če se lahko tako izrazim.
Če potrebujem hiter prevzem ali dostavo, potem pokličem DHL, s katerim imamo ravno tako podpisano pogodbo. Pri GLS ne poznajo izrazov kot so: nujno, hitro, čimprej, do petka, še letos ipd.
 

Borca

Pripravnik
21. jul 2007
372
13
18
Kopivnik
NO in kurir je prišel - skoraj malo prepozno za taščo in tasta ker sta pač imela plane - bil je hitrobeseden in predvsem odrezav.
Noja upam da paket pride na servis tja kamor je namenjen cel in roba brez poškodb.
BOris
 

flip

Fizikalc
30. avg 2007
1.659
40
48
Kurir je pri vsem skupaj verjetno še najmanj kriv. Najbrž si ne izbira sam kaj in kje bo prevzel, ampak dobi navodila iz pisarne.
 

Borca

Pripravnik
21. jul 2007
372
13
18
Kopivnik
Ja seveda ni nič kriv, čeprav je on tisti, ki bi lahko poklical ko ni uspel priti pravočasno.... No ja če so mu predali informacije....
 

mac77

Fizikalc
22. avg 2007
4.541
37
48
DHL in UPS sta draga kot hudič, kaj se pa dogaja s paketi pa boljše da ne veste,..in to pri vseh
smile-1.gif
 

dsf

izbrisani
6. sep 2007
10.019
1
36
Meni dostavlja v glavnem UPS in vedno točen kot ura. pride od 11.30 do 12.30.
Primer Interevropa ta teden
V petek naročim robo pri nekem podjetju v SLO in ker je tisti dan oddaja že šla se dogovorimo za oddajo v Ponedeljek. V torek dobim preko pošte račun za tisto robo, paketa pa od nikoder....
confused-1.gif
po preverjanju se je pokazalo da me šofer sploh ni imel niti namena obiskat ker je imel "gužvo" in na dostavo sem moral počakat na Sredo ali pa paket it iskat sam v kranj oziroma ulovit šoferja na poti.
 

Tusi

Fizikalc
3. sep 2007
1.233
1
38
Meni se je tudi GLS zameril.
Najprej mi pošljejo SMS naj jim sporočim kam naj dostavijo.
Pa saj imajo naslov, kaj komplicirajo.
Ok, jim sporočim naslov.
Potem pa tole: Glede na vremenske razmere bi vas prosila, če mi lahko sporočite, ali se vam mogoče paket lahko dostavi na kakšen drug naslov, kjer boste dosegljivi tekom dopoldneva.
Očitno smo v Podljubelju res v taki vukojebini, da se jim ne da gor vozit.
Na koncu sem se zmenil, da pripeljejo na šiht in tako sem namesto v torek (ko bi mi pripeljal normalen poštar) dobil paket v petek.