Glavne varovalke

B81

22. jul 2007
34.500
8.961
113
Zdravo

Iz Elektro Maribor (imamo GEN-i) je prišel dopis, da moramo prestaviti 3 glavne varovalke (25A) iz podstrešja huiše na zunanjo stran (omarica je v verandi), da bo dostopna. Povprečno enkrat mesečno grem zamenjat varovalko (ponavadi vedno crkne ena in ista) sam, ker nimam časa čakat gospoda, da pride zamenjat.

Torej zakaj so to dali sploh na podstrešje in zakaj bi to zdaj mogli dati dol? Kdo si je to izmislil? Hiša je stara 35 let.

Zadnjič je sicer prišel, na podstrešje se gre skozi mojo sobo in je malo nerodno, je treba bit kar malo ninđa in ni šel gor ker me ni bilo doma...

Hvala, Lp!
 

Samojed

el. zaščita
Osebje foruma
19. sep 2007
2.156
55
48
Osrednja Slovenija
Običajno se to zgodi ob renovaciji. Da bi sto kar na lepem zmislili pa še nisem slišal in tudi dvomim da pije vodo. ČE pa že želijo - odvisno kaj to potegne za seboj (izgled itd za tebe) jim tudi pojasni da naj kar na svoje stroške prestavljajo - do števca in števec - vse je njihovo, ne tvoje.
 

Matko

pohodnik
18. jul 2007
5.558
688
113
Najbolj ne razumem.

Ti imaš eno omarico zunaj na verandi in še eno notri kjer so glavne varovalke in števec?
Dovod pride prostozračno ali po kablu?
 

B81

22. jul 2007
34.500
8.961
113
Na podstrešju so tri glavne varovalke, kabel (po zraku) pride tam v hišo, omarica z varovalkami pa je spodaj v verandi. In zdaj bi mogli prestavit tiste tri glavne varovalke dol v ono omarico, kjer je tudi števec. Mogoče so na Elektru jezni ker smo šli na geni
smile-1.gif
 

krimec

Majstr
7. maj 2011
3.751
114
63
Ponavadi to lahko zahtevajo le takrat, ko jih ti rabiš: menjava lastnika priključka, renoviranje, novo napeljavanje glavnega dovodnega kabla......
Takrat zahtevajo prestavitev omarice z števcem in pancarkami na dostopno mesto - fasado zunaj stavbe.
Ne vem, če te lahko prisilijo, da na njihovo željo prestavljaš "pancarke".
 

motofrik

Majstr
24. dec 2009
2.917
279
83
tam ko se terc po tori rola
Aha, zdaj razumem. Soseda ima isto. Električni vodi gredo po zraku in malo pod špicem strehe so potegnjeni kabli noter v hišo... Po moje bi Elektro moral na svoje stroške to prestaviti, sploh če bodo glavni kabli šli pod zemljo, kot sedaj nekaj delajo...
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.336
5.853
113
pri taščici
To se mi zdi edino smiselno, če bodo šli kabli v zemljo. Takrat je logično, da ne bodo s kleti peljali štrom v podstreho, potem pa nazaj v pritličje. Tudi jaz imam štender, v kopalnici mansarde pancarke, štuk nižje pa števec z varovalkami.
 

igi

Guru
13. okt 2007
5.372
999
113
Celje
Obišči stran
Če ti crkuje ena varovalka malce drugače razporedi obremenitev po fazah. Enkrat si vzameš pol ure da vidiš kaj ti dela problem in imaš rešeno "za večno".