glasen pralni stroj ob centrifugi ...

ericks

Majstr
10. sep 2007
2.750
210
63
sem se lotil gorenjevega pralnega stroja, ker je prejsnje cudo od tehnike s plasticno kadjo odpovedalo (lezaj je zagrabilo in ga obrnilo v leziscu tako, da menjava lezaja ni bila vec mogoca ...) in ker je bil doma se en star gorenjev wa161z rostfrai kadjo, sem mu zamenjal lezaje in amortizerje. ampak stroj ob centrifugi se vedno ropota. kot da zadeva ob nekaj.

ampak samo ob centrifugi. drugace je stroj neslisen.

kje naj zacnem iskat napako?

hvala za vse namige ...
 

NeBluzi

Pripravnik
16. okt 2012
168
3
18
Pri nekaterih je problem v utežeh, ki sta pritrjeni na boben zgoraj in spodaj.
Uteži sta uliti iz betona in pod vijakovo podložko se del materiala začne krušiti in zato pri večjih obratih utež pleše - ropota.

Odpreš zgornji pokrov stroja in preveriš.
 

igi

Guru
13. okt 2007
5.374
1.003
113
Celje
Obišči stran
Pri meni so bile krtacke na motorju obrabljene in je pri višjih obratih očitno prekinjalo. Je zako zatreslo na trenutke da je hotelo vse potrgati. Ina p glasen je bil. Sem ze mislil, da so ležaji na motorju ubiti. Po menjavi krtack je stroj miren in za 70% tišji.
 

oriolus

Fizikalc
12. avg 2009
3.787
15
38
124
Pred nekaj dnevi so mi menjali amortizerje na pralnem stroju Gorenje, ki je pričel z ropotanjem pri centrifugi.
Serviser je povedal, da je bil razlog v različni iztrošenosti amortizerjev.
Možnost, ki jo je omenil pa je bila tudi odstopljen spodnji pločevinasti okvir (popustijo točkovni zvari), kar menda on reši z M 8 vijaki in maticami.
 

ericks

Majstr
10. sep 2007
2.750
210
63
Citat:
Uporabnik NeBluzi pravi:
Pri nekaterih je problem v utežeh, ki sta pritrjeni na boben zgoraj in spodaj.
Uteži sta uliti iz betona in pod vijakovo podložko se del materiala začne krušiti in zato pri večjih obratih utež pleše - ropota.

Odpreš zgornji pokrov stroja in preveriš.

bom snel zgrnji pokrov, preveril utezi in pognal eno pranje brez pokrova. ce utez plese jo bom videl ...
 

ericks

Majstr
10. sep 2007
2.750
210
63
Citat:
Uporabnik igi pravi:
Pri meni so bile krtacke na motorju obrabljene in je pri višjih obratih očitno prekinjalo. Je zako zatreslo na trenutke da je hotelo vse potrgati. Ina p glasen je bil. Sem ze mislil, da so ležaji na motorju ubiti. Po menjavi krtack je stroj miren in za 70% tišji.

krtacke nisem preverjal, bom danes.