Glasba na internetu oziroma njen nakup

jari

Zelenc'
3. mar 2015
7
0
1
Pozdrav.
Mene samo zanima ali kdo ve kako deluje nakup glasbe recimo prek Googleplay al pa iTunes ali pa preko druge strani? Vem da je možn prek teh dveh poslušat glasbo preko pretočnega predvajanja sam morš plačvat naročnino. Mene naročnina ne zanima najbolj ampak bi rad recimo download-o nek album pa plačo pa je ta album moja trajna last. Glede cene albumov v bistvu niso velke. A ve kdo kako to deluje?
 

dune

Fizikalc
26. maj 2014
1.432
39
48
Plačaš in potem lahko downloadaš datoteke. Konkretno imam samo z iTunse izkušnje. Ko kupiš komad ali album je ta na voljo pod tvojo glasbo v itunes. Potem pa lahko to downloadaš na vsako napravo na kateri si prijavljen z apple računom.
 

amacar

Majstr
29. apr 2010
4.121
451
83
Še podaljšek, lahko tudi z iTunes izvoziš v MP3, tako da lahko poslušaš tudi na drugih napravah.
 

jari

Zelenc'
3. mar 2015
7
0
1
Mal pozn odziv iz moje strani. Mene zanima bolj to ali je na primer ko kupiš neki album ki stane recimo na pamet 15 EUR ta album tvoja trajna last? Če plačuješ pač članarino in nič drugega potem mi je jasno da glasba ni tvoja last in jo poslušaš samo s plačilom članarine.
A ja pa še to kakšen je način plačila?
 

peter_nn

Pripravnik
4. okt 2007
509
2
18
Citat:
Uporabnik dune pravi:
Plačaš in potem lahko downloadaš datoteke. Konkretno imam samo z iTunse izkušnje. Ko kupiš komad ali album je ta na voljo pod tvojo glasbo v itunes. Potem pa lahko to downloadaš na vsako napravo na kateri si prijavljen z apple računom.
Ko naročnino prekineš nimaš veš dostopa do te glasbe.
 

amacar

Majstr
29. apr 2010
4.121
451
83
Ko jo kupis dobis fizicni dostop do .aac, .mp3 datotek, tako da so tvoja last, ce datoteko "izgubis", jo lahko ponovno downloadas. Za nakup in poslusanje teh datotek ni potrebna narocnina. Na itunes lahko placas z viso.
 

dune

Fizikalc
26. maj 2014
1.432
39
48
Na iTunes lahko kupiš komad/album in je tvoja trajna last. Druga storitev je pa iTunes Music, ki je streaming servis. Tu imaš dostop do celotnega kataloga glasbe. Lahko si tudi shraniš playlisto offline. Ko pa prekineš naročnino izgubiš dostop. V Sloveniji je naročnina 6€ na mesec.

Plačuje se z kreditno kartico. Lahko se pa nabavi tudi iTunes gift card. Na ebayu na primer, mislim, pa da jih prodajajo tudi v iStyle in podobnih trgovinah.