GJakSkin: baterija, ura, zvok

PujsaPepa

Pripravnik
12. feb 2011
90
0
8
Uporabljam GJak Skin v 1.07. Odlično narejen, vizualno res dodelana vsaka podrobnost da je točno na svojem ravno dovolj velikem
mestu na zaslonu, da ne ovira glaven sredinske slike in vodenja, a ti daje informacijo - res vsa čast tistemu ki dela(te) ta skin.
Obstaja že kakšen novi skin, ki bi odpravil hrošča, ko se mi zdaj polnost baterije ne izpisuje. Je kar ves čas na 100% oziroma takšen kot je bil v zadnjem obisku OSa (skoku iz primota) ? in potem ne vidim, da sem že na 10%
smile-1.gif


Tole morda ni s Skinom povezano, ali pač ? kako hudiča si nastavim na naš slovenski čas.. Zdaj mi vztrajno kaže UTC, se pravi 2 uri manj kot je v Slovenji, in me nervira kot sto hudičev
smile-1.gif
)
Spreminjam v:
- Wayteq | Date/time,
- Explorer WinCE | Control Panel Date/time (tukaj je automatically adjust clock for daylight saving)
pa nič.
A obstaja še kakšen 3.date/time, kjer bi lahko to vklopil ?
ne najdem : "časovni pas | sistem Auto | uporabi samodejne časovne pasove" <-- tega ne najdem, kje bi bilo.

Ful pretiho imam vse skupaj (ali pa preglasen avto:) Se da še kje drugje kot
- Explorer WinCE | Control Panel Volume & Sounds
- Wayteq | Volume
- iPrimo2 | Več | Nastavitve | Zvoki in opozorila | Glasnost
povečat jakost zvoka, da bi slišal Katjo ?
Saj vem da nima naprava Wayteq 960 BT nekega super zvočnika, a vseeno.
Posledično tudi GSMiranje prek BT sploh ni uporabno
..... se bi dalo to nekako urediti prek Wayteq "Trasmission" ? ali prek določene
FM rekvece spušla iprimo tudi navigacijski glas od Katje ? Kaj pa BT telefoniranje ?
Ali je le za muziko ? Vam vredu deluje če spuščate prek FM frekvence VALa202,
in vmes pač radio poslušate, ko pa kaj reče pa še njen glas poleg zmiksa ?

Hvala za informacije.
 

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.308
630
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
- kot že rečeno status baterije pri GJ skin je nerešen bug..(meni kaže najprej 100% potem 50% nato se ugasne, ko je prazen. Vmesnih % NI)
- Nastavitve za čas najdeš med regionalnimi nastavitvami, kjer daš na "samodejno" in je zadeva rešena (ko sprejmeš GPS signal)
- tole z zvokom (pretiho) ne vem, morda slabo slišiš, morda imaš preglasen avtomobil...modra napaka na HW-ju..meni se dere zelo naglas in nimam niti slučajno na max v nastavitvah Prima
- zadnjega dela vprašanja ne razumem najbolje, ker imam občutek, da si nisi dobro na jasnem, zakaj se na tej navigaciji uporablja BT in za kaj FM
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Mogoče bi jaz poizkušal pojasnit moj pogled na FM povezane naprave: prvenstveno je treba vedeti, da naj bi FM oddajanje na napravi nastavili na frekvenco kjer ni nikakršnih radio postaj - praviloma najnižje ali najvišje frekvence. Na tak način se spravi glas iz naprave na avtoradio. Če naprava omogoča sočasno predvajanje glasbe (iz naprave!) in navigiranje potom se pač oboje sliši na radiu. Nisem še slišal, da bi naprava istočasno omogočala sprejemanje radia na FM in oddajanje istega na avtoradio.
Če imaš na napravi za FM oddajanje nastavljeno frekvenco, na kateri avtoradio recimo sprejema VAL202, se bo glas naprave pojavil kot motnja - kar lahko pomeni, da bo precej tišji, nerazumljiv,... lahko pa bo lepo preglasil osnovno postajo kar bi očitno ti želel.

BT je na napravi namenjen povezavi naprave in telefona za telefoniranje in ničemur drugemu. Teoretično bi lahko preko BT povezal napravo in telefon in potem zvok preko FM prenašal na avtoradio, vendar osebno dvomim, da bi bili obe povezavi sočasno tudi OK s stališča kvalitete. Na splošno se kažejo naprave z BT kot problematične in osebno bi bolj priporočal avtoradio z BT.
wink-1.gif


Kar se pa nastavitve ure tiče pa ti priporočam, da daš napravo še komu v roke in naj on pogleda kar si ti očitno spregledal. Govorim iz lastnih izkušenj, ko kak tekst 100X preberem pa ne najdem očitnih napak.
crazy1.gif
 

Twister87

Pripravnik
14. avg 2009
481
0
16
36
Mislim, da on narobe razume funkcijo FM-ja. Kolikor sem ga jaz razumel, bi on rad z navigacijo lovil signal Val-a 202 in tega poslušal na navigaciji, kar pa ne bo šlo.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Jaz razumem kot sem napisal - na radiu posluša V202 in na isto frekvenco pošilja zvok iz navigacije.

Bi pa bilo fajn kakšen feedback dobit, ker konec koncu mi njemu pomagamo.
wink-1.gif
 

Twister87

Pripravnik
14. avg 2009
481
0
16
36
ali pa to, ja. No, v obeh primerih bo rezultat brez uspeha. Vsaj po mojih izkusnjah, ce je pa komu uspelo kaj drugace zrihtat, pa naj napise.
 

PujsaPepa

Pripravnik
12. feb 2011
90
0
8
Citat:
Uporabnik McGiver pravi:
Jaz razumem kot sem napisal - na radiu posluša V202 in na isto frekvenco pošilja zvok iz navigacije.

Ja tako sem mislil. A za to pravite da bo preveč hreščanja in neenakost jakosti zvoka. torej odpade.

Glede slovenske ure - hvala, sem koncno našel nastavitev z vašo pomočjo
smile-1.gif
v Menuju od iPrimota skoraj zadnja opcija Regionalne nastavitve (pišem tako podbrono, če bo še kdo po vseh mogočih aplikacijah in celo v WinCE iskal:)