Giro 2019

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
Torej ni še teme, danes se je začelo s kratkim kronometrom, ki pa je bil vseeno kar težak. Najprej ravnina s povprečnimi hitrostmi prek 70km/h (ja prav ste prebrali), potem pa z istim kolesom v nekje 3km klanca, ki je bil kar hud. Roglič pometel s konkurenco za 19 sekund, kar je za tako kratek kronometer kar precej. Domoulin zaostaja 28!

Jutri gre dirka naprej, ampak se pričakuje šprint glavnine, tako da bo Roglič skoraj zanesljivo ubranil rožnato majico. Ima pa pred sabo še dolge 3 tedne dirkanja.

Gremo Rogla!
 
  • Všeč mi je
Reactions: krko in dentex

jello

Guru
22. sep 2008
9.657
3.542
113
Idealno bi bilo trenutno, da se najde nekaj padalcev, ki niso nevarni za končno generalno in v eni etapi z dolgim begom naredijo par minut fore in eden od njih za kakšen teden prevzame majico. Drugače bo skuril pol ekipe že prvi teden. Branit majico za ekipo pomeni kurjenje metkov že prvo polovico etape ko sploh še ni prenosa. Včasih tega ni bilo toliko in je bilo (razen na Touru ko se dirka od km 0 dalje na polno) prvih 100 km še mal "vožnje na ler". Zadnja leta pa leti od startne črte dalje tudi na drugih dirkah.

Seveda pa rabi veliko sreče. Brez te se dirke ne konča, kaj šele zmaga. 3 jurje in pol oddirkat brez okvare, nesreče ali napačne noge se brez obilice sreče pač ne da. Ostalega mu ne manjka (forme, poguma in znanja).
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.530
8.886
113
Jest mu lohk rečem sam srečno. Dec napreduje iz leta v leto. Da bi pa roza majico pripeljal v cilj je pa manj možnosti, kot si folk misli, so pa definitivno največje do sedaj za katerega koli Slovenca.
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
Idealno bi bilo trenutno, da se najde nekaj padalcev, ki niso nevarni za končno generalno in v eni etapi z dolgim begom naredijo par minut fore in eden od njih za kakšen teden prevzame majico. Drugače bo skuril pol ekipe že prvi teden. Branit majico za ekipo pomeni kurjenje metkov že prvo polovico etape ko sploh še ni prenosa. Včasih tega ni bilo toliko in je bilo (razen na Touru ko se dirka od km 0 dalje na polno) prvih 100 km še mal "vožnje na ler". Zadnja leta pa leti od startne črte dalje tudi na drugih dirkah.

Seveda pa rabi veliko sreče. Brez te se dirke ne konča, kaj šele zmaga. 3 jurje in pol oddirkat brez okvare, nesreče ali napačne noge se brez obilice sreče pač ne da. Ostalega mu ne manjka (forme, poguma in znanja).

Pa saj nebo branil majice, po mojem niti ne bo treba. Danes Lotto ni pokril praktično nič in do sedme etape dvomim, da bo skočil kateri od favoritov. V bistvu dvomim, da se bo na vrhu kaj dogajalo do 2. kronometra.

13., 14., 16., 17. pa seveda 20. in zadnji kronometer.

Po mojem se bo odločalo na 17., do takrat se znajo pa skupaj vozit.
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.657
3.542
113
Branjenje majice ni skakanje za vsakim, ki dvigne rit. Ekipa, ki ima majico ga najebe tudi v navidez laganih in na papirju povsem nenevarnih etapah (in prvih nekaj ur ko ti ne gledaš, ker ni prenosa), zato se tudi menijo z drugimi, da jim pomagajo vse skupaj organizirat in vlečt. Grupa se pač ne pelje sama od sebe 50 km/h, tudi takrat ko se na videz nič ne dogaja. Eno je se 4 ure valjat po grupi in pazit nase, nekaj povsem drugega pa se 4 ure vozit med prvih 30 in vsak trenutek pazit kaj se dogaja s tvojo ekipo. Po drugi strani pa ne moreš nikoli rečt "jebe se mi za roza majico, naj jo ima kdo drug".
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.530
8.886
113
Mam filing, da bo tole Primož spelu čist tko po njegovo. Tko sm se šu prvič mal vozit v roza, pa sm kr do konca prpelu....
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
Branjenje majice ni skakanje za vsakim, ki dvigne rit. Ekipa, ki ima majico ga najebe tudi v navidez laganih in na papirju povsem nenevarnih etapah (in prvih nekaj ur ko ti ne gledaš, ker ni prenosa), zato se tudi menijo z drugimi, da jim pomagajo vse skupaj organizirat in vlečt. Grupa se pač ne pelje sama od sebe 50 km/h, tudi takrat ko se na videz nič ne dogaja. Eno je se 4 ure valjat po grupi in pazit nase, nekaj povsem drugega pa se 4 ure vozit med prvih 30 in vsak trenutek pazit kaj se dogaja s tvojo ekipo. Po drugi strani pa ne moreš nikoli rečt "jebe se mi za roza majico, naj jo ima kdo drug".

Ja samo zdaj komplet favoriti še vsi isto delajo. Yates je bil skoz spredaj, isto Sunweb z Dumoulinom in tud Nibali.

Ker dvomim, da so taki butli, da bodo vozli dirko kot Sky in probali kontrolirat vse etape, ker to dejansko lahko samo Sky dela.
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
Dans se je izgonil katastrofi, zato pa jo je nabasal Dumoulin. Padec, poškodba in 5+ min zamude.
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.657
3.542
113
Kot zanimivost: Zadnji, ki je majico nosil od prve do zadnje etape je bil leta 1990 Gianni Bugno. 4 leta kasneje, leta 1994, ko je bil v Kranju cilj etape gira se mi je podpisal na čelado. :cheer:
 

gr69

Guru
15. dec 2009
11.291
2.391
113
še v SLO - ampak komaj
Mam filing, da bo tole Primož spelu čist tko po njegovo. Tko sm se šu prvič mal vozit v roza, pa sm kr do konca prpelu....

Ampak zdaj bo pa res počasi treba pogledati ali ima Jumbo dovolj "dinamita" in "pameti" v ekipi, da bi speljal "SKY varianto" na Giru.
Sam Rogla ima po mojem dovolj v nogah, "glava" zna mogoče biti mal problem, ampak ajde - tudi čisto "tumpast" pa tudi ni (ni treba po meni, da ga kakorkoli podcenjujem - kar pravim je le, da za tak podvig potrebuje katerikoli tekmovalec ta pravo podporo, ker čisto sami redko kateri "zmorejo") - se pravi bo največ odvisno od celotne ekipe - in sicer ali ga bodo lahko skozi ustrezno podpirali, se pravi se ravno dovolj skurili, da bo on še vedno dovolj spredaj, a še vedno dovolj "malo", da ne bo čez teden dni ostal sam, kar se mu je dogajalo lani na Touru, in ga ravno tako dovolj ščitili pred nepotrebno gužvo in s tem rizikom padcev.

Ded je danes celo povečal prednost - pol minute prednosti sedaj je že lahko veliko, po drugi strani pa se da jo da zelo hitro skuriti.

Kakorkoli že - ded ima že sedaj največje uspehe slovenskega kolesarstva - in mu želim samo, da si bo nekoč doma na zid nabil končno rozo, rumeno, rdečo - ali pa najbolje kar vse tri.

Gremo Rogla!
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.657
3.542
113
Mim'grede, Korena (in njegovega šefa moštva, ki je tudi Slovenec) so pa poslali domov:
https://www.cyclingweekly.com/news/...shes-names-linked-blood-doping-scandal-423475

In Alessandra Petachija zaradi grehov iz let 2012 in 2013. Ok, vsak goljuf si zasluži, da nikoli več ne sme na štart niti najmanjše vaške dirke, ampak vlečt za jajca nekoga po desetih letih je enako kot tisti celjski drekači iz druge teme, ki pošiljajo kazni za parkiranje na hrvaškem po petih letih.
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.915
1.086
113
www.adriamedia.si
In Alessandra Petachija zaradi grehov iz let 2012 in 2013. Ok, vsak goljuf si zasluži, da nikoli več ne sme na štart niti najmanjše vaške dirke, ampak vlečt za jajca nekoga po desetih letih je enako kot tisti celjski drekači iz druge teme, ki pošiljajo kazni za parkiranje na hrvaškem po petih letih.
Se strinjam. SPloh, ker če prav razumem, ni šlo za rezultate dopinškega testa?
Stvari bi morale v ene 5 let zastarat.
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.657
3.542
113
Jaz sem pa takrat prejel kapco z napisom Lipton ice tea. :zmaga:

Se spomnim teh kapc, tudi sam sem jo imel in lampre panaria bidone. Po dirki smo šli še v hotel na brdo in se z Indurainom srečali kar v njegovi sobi. Takrat je bilo nepredstavljivo da bi naš kolesar haral na Giru. Že to da je bil Bonča sploh na dirki je bil dosežek.