GEN-I

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
V bistvu korektno povzeto stanje.

Edino kar me rahlo moti pri Genijih je, da se "ugodna" akcija praviloma konča en mesec pred tem ko se meni izteče obdobje prejšnje akcije. Ja če bi si opomnik nastavil dva meseca prej bi bilo OK, tako pa po navadi opazim prehod na redno tarifo šele pri računu za naslednji mesec.

Očitno so imeli kar precej "reklamacij" potrošnikov preko akcije ZPS, saj so za 15 dni v septembru spet aktivirali "akcijsko" ponudbo, ki pa je bila seveda vseeno precej višja kot lanska od ZPS. Mogoče pa bi ZPS ponovno izvedel skupinski nakup. ;)
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.370
5.884
113
pri taščici
Lanska akcija vs redni cenik dvomestna cifra (vsak mesec). Sem ujel poleti še petrol, kjer je bila podražitev pol manjša od genijeve.
Ker redna cena gen-.i je pol višja od lanske akcijske, položnica elektriko pa blizu 3 mestne cifre.
 
Nazadnje urejeno:

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Veš to je pač tako: imenuj cifro pri kateri se začneš sekirat, oz. se sam sebi zdiš neumen. 1€, 5€, 50€, 100€,...?
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hanzi

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Lanska akcija vs redni cenik dvomestna cifra (vsak mesec). Sem ujel poleti še petrol, kjer je bila podražitev pol manjša od genijeve.
Ker redna cena gen-.i je pol višja od lanske akcijske, položnica elektriko pa blizu 3 mestne cifre.
Kakšno porabo pa potem imaš? Jaz sem pred podražitvijo plačeval 79 evrov, sedaj pa pri enaki porabi 83, kar je dobrih 5% več.
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.418
9.164
113
sej je napisal, da je prek 100€... tam je pač več..-.-čeplačuješ cca30 € zdaj v bloku, potem bo pač več euro ali dva. Mislim sej ni neke znanosti. Bolj fajn pa bo, ko se bodo na te podražitve obesiliše SODO in Država.
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.942
5.024
113
Jaz sem dobil predračun od Genija za SE in TČ.

Zdaj bi rad pa sam preveril glede porabe elektrike. Zanima me sledeče. Kaka je pretvorba porabe olja in drv v električno energijo oziroma porabo el. energije ki jo bo porabila TČ.

Recimo porabimo 1000 litrov olja, in 3m drv, koliko je to ekvivalentna poraba električne energije toplotne črpalke. Verjetno okvirna formila obstaja. Vem da je ovisno kolik je izkoristek oljne peči in kamina, ampak to vzamimo neko povprečje.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.370
5.884
113
pri taščici
Kakšno porabo pa potem imaš? Jaz sem pred podražitvijo plačeval 79 evrov, sedaj pa pri enaki porabi 83, kar je dobrih 5% več.
Ti napisi ceno za kwh pred in po podrazitvi.
Po spominu pisem
Prej je bilo
4,5 in 2,8c
Zdaj je
6,x in 4,x c.
Redna je pa se nekai visje.
Res da je cena elektrike samo tretjina zneska na skoraj 100€ poloznici, ampak
 

ergo

Fizikalc
3. sep 2007
1.030
39
48
Jaz sem dobil predračun od Genija za SE in TČ.

Zdaj bi rad pa sam preveril glede porabe elektrike. Zanima me sledeče. Kaka je pretvorba porabe olja in drv v električno energijo oziroma porabo el. energije ki jo bo porabila TČ.

Recimo porabimo 1000 litrov olja, in 3m drv, koliko je to ekvivalentna poraba električne energije toplotne črpalke. Verjetno okvirna formila obstaja. Vem da je ovisno kolik je izkoristek oljne peči in kamina, ampak to vzamimo neko povprečje.
Tudi sam sem v fazi pridobivanja ponudb za izgradnjo SE.
Je pa zanimivo, da vsi ponujajo (v glavnem) 11kWp elektrarne in vsi imajo iste cene, brez večjih odstopanj, čeprav letna poraba el. energije skupaj s preračunano kurjavo ne presega 10000kWh. Če ni skrivnost: koliko so ti naračunali za SE?

lp
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.942
5.024
113
Meni so glede na potrebe ponudili samo 6kW preračunano v 42m2 sončnih celic, kar znaša 8400 eur . Mislim da teh 11kW ponujajo, ker do te meje so ponujene 20% eko subvencije.