Garsonjera - pregrajena ali ne

Bolj mi je všeč...


  • Skupaj glasov
    27

Ateis

Guru
13. sep 2007
2.210
680
113
Zanimam se za neko splošno mnenje o tem, kakšno garsonjero ljudje raje najamejo. Namreč, odločam se, da bi garsonjero pregradil z predelno steno in tako ustvaril dve sobi. Predvsem me zanimam, kakšne garsonjere so za najemnike bolj zanimive in bolše za tržit. Garsonjera ima sedaj 4 prostore: predprostor, kuhinja, kopalnica in ena večja soba. In pa balkon. To večjo sobo bi lahko razdelil na spalni in dnevni del. V spalnem bi namestil večjo posteljo za enega ali dva (npr. za par), omaro, pisalno mizo. V dnevnem pa jedilno mizo, dvosed, tv kotiček in omaro.

Meni osebno je sicer bolje imeti večje prostore, ampak če bi šla v 30m2 živet dva, bi si pa vsekakor želel dva prostora, da se lahko kam umakneš, ali pa da lahko eden spi, drugi pa npr. gleda TV ali študira.

Skica v pripravi.
 

Ateis

Guru
13. sep 2007
2.210
680
113
Prilagam še sliko rešitve...

garsonjera.jpg
 

grenivka

Pripravnik
1. avg 2007
616
0
16
Če je kuhinja že ločena od spalnice, potem bi bilo meni bolj všeč ena večja soba, kot dve male!
Mi2 živiva v enosebnem, 32 kvadratov, pa si nekako ne predstavljam, da bi sobo dala na pol še..premalo prostora..
lp
 

jurek1973

Guru
3. sep 2007
3.923
819
113
Ne še ene stene not postavljat.
Raje kakšno omaro so stropa, ali kakšno knjižno polico, naprej pa če že mora bit kakšno harmonika steno.
 

prijam

Fizikalc
2. sep 2007
1.821
4
38
Ali jaz ne poznam pojma garsonjere (ena soba v kateri je kuhinja + spalnica + dnevni prostor....dodatno so samo sanitarije + tuš) ali pa ti govoriš o enosobnem stanovanju in ne garsonjeri?
 

Ateis

Guru
13. sep 2007
2.210
680
113
načeloma so garsonjere do 30 kvadratov. razporeditve so različne, vse v enem ali pa kuhinjska niša posebej, itd... ker men je bolj všeč, da maš eno sobo kao zasebno, da ti lahko ljubica not spi, ko pridejo prjatli na obisk. kaj te jaz vem. bomo vidl po anketi...
 

smetka

Pripravnik
24. jul 2007
332
2
18
Citat:
Uporabnik Ateis pravi:
načeloma so garsonjere do 30 kvadratov. razporeditve so različne, vse v enem ali pa kuhinjska niša posebej, itd... ker men je bolj všeč, da maš eno sobo kao zasebno, da ti lahko ljubica not spi, ko pridejo prjatli na obisk. kaj te jaz vem. bomo vidl po anketi...
ne-ne-1.gif


garsonjêra -e ž (e) stanovanje iz ene sobe in pritiklin, navadno za samske osebe:
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.413
5.912
113
pri taščici
Ko sem jaz kupoval, sem hotel imeti posteljo ločeno. To sem rešil tako da sem jo postavil na balkon.
Je pa res da moram s konca plezat na posteljo in da je široka samo 120, ampak.... za moj denar sem takrat toliko dobil.. in zaenkrat se dobro počutim.. imam pa kuhinjsko nišo1,7x1,4 m in kuharica kaže hrbet jedilnici, tako da ne vidi vsak kaj pripravljaš....
soba pa je 3,6 x 5 tako da na kotni zofi lahko tudi kdo za silo prespi (če iz pod nje potegnem posteljo)..

Nimam pojma kaj bolj iščejo najemniki
 

Ateis

Guru
13. sep 2007
2.210
680
113
tle gre komot postelja 140 notr, tko da dva komot spita. o kakšen raztegljivem kavču ne razmišljam. velika soba ima 18 m2, kuhinja slabe 4m2, ostalo predsoba in wc. balkon je velik 2m2 in za kaj drugega kot balkon ni uporaben.

lp
 

stieber

čebinar
1. sep 2007
17.258
3
36
Murgle
Citat:
Uporabnik Ateis pravi:
načeloma so garsonjere do 30 kvadratov. razporeditve so različne, vse v enem ali pa kuhinjska niša posebej, itd... ker men je bolj všeč, da maš eno sobo kao zasebno, da ti lahko ljubica not spi, ko pridejo prjatli na obisk. kaj te jaz vem. bomo vidl po anketi...

Ne mi bit Cime...
tongue-1.gif
 

Madafaka

Fizikalc
18. feb 2009
3.343
0
36
27
Bronx
Citat:
Uporabnik Ateis pravi:
tle gre komot postelja 140 notr, tko da dva komot spita. o kakšen raztegljivem kavču ne razmišljam. velika soba ima 18 m2, kuhinja slabe 4m2, ostalo predsoba in wc. balkon je velik 2m2 in za kaj drugega kot balkon ni uporaben.

lp
In ti bi prepolavljal18m2 (4,5x4,5m recimo) napol.
bonk.gif
Najemnik ti bo fasal klavstrofobijo v treh dneh.
Moje mnenje: ne pregraruj velike sobe zato, da boš dobil dve mišnici.