Garnitura orodja - darilo za sodelavca

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.805
3.815
113
Sej račna ko ti crkne kupiš novo neko brandname (recimo Unior), nastavki so pa tisti iz interdiskonta dovolj kvalitetni za vsakdanje delo. Če obrabiš nek nastavek, kupiš posebej samo tistega bolj kvalitetnega (ker najbrž se ni obrabil zaradi "gledanja"), brandname se prodajajo tudi posamezno. Če rabiš kaj za težja opravila se dobi namenska orodja, (klasične) račne niso namenjene "stiskanju vode" iz vijakov in matic.

Vidim celo v mehaničnih delavnicah pri "mladincih" svašta, recimo 1m ror lepo na 1/2" račno pa odvijat vijake na podvozju. Jasno da bo pametnejši popustil, potem je pa orodje zanič, če ga ne znaš uporabljat (račen imaš en kup dimenzij, pa ni razlika samo v dolžini ročke ampak tudi v ležajih in zobnikih račne).
 
  • Všeč mi je
Reactions: sajkek

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.167
8.950
113
uniorjev braker bar je zdržal 2 m podaljšek :D pametnejši je odnehal, vijak:D se pa je orodje tako že upognilo, da sem mislil da bo vse poletelo po garaži. (vijak glavne jermenice)
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.805
3.815
113
Samo to spada itak že pod namensko orodje za zlorabo, klasična račna pač ne pa če je še tako kvalitetna.

Sicer kjer se rabi hipni visok moment za odvijanje imaš recimo udarne ključe, pa v življenju še nisem videl avtomehanika da bi jih uporabljal. Raje prime fleks v roke kot pa pamet v glavo!;)
 
  • Všeč mi je
Reactions: sajkek

luka51

Guru
16. avg 2007
13.839
5.083
113
Eno stvar pozabljaš....tale kolega, za katerega bo to orodje, ne bo z gedoram prešravfal v celem življenju tolk, kot si ti v enem samem dnevu.
To je vse res ampak ne pozabi na murphy-a. Ob prvem resnem delu bo zjebal nekaj. Tak je ponavadi.
Ker slej kot prej naletiš na nekaj kar noče sodelovat.
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.078
3.565
113
Marlbor
Šraufali smo avte.
KS je zdržalo popolnoma enako kot wisent. torej nič kaj dosti.
Zebra je držala 3 leta enake uporabe kot sta wisent in KS spustila dušo takoj. Pa še zdaj šraufajo s tistim istim kompletom.
So bli v delavnici še 30 let stari ključi ki so držali. KS 10-ko sem zvil pri prvi menjavi jermenice na alternatorju.
V glavnem mene noben ne prepriča, da se poceni orodje splača če ga misliš uporabljat. Poceni orodje je za tiste, ki ga ne uporabljajo in pika.
Mam poln voziček poceni orodja (250€ za polno naloženega) Ista fabrika kot to id, wisent in podobno. Imbusi so že vsi drugi, torxi so že drugi, račne so še kot nove (ker vedno raje vzamem zebro). Klešče za seger obročke nikakve kvalitete. Komaj da držijo v luknah. krščen duš pa tako pol. Vi lahko sam sebe zajebavate z orodjem. Jaz se že dolgo ne več.
Meni se zdi precej butasto, da se en profi gre delavnico in nabavlja neko šit orodje in potem pametuje z mnenji o tem orodji. Kot da bi en gozdar kupoval motorne žage v bauhausu za 100eur. Potem pa meni solil pamet kako klump roba je, čeprav meni bauhaus motorka odlično služi že 7 let, pa niti verige še nisem nič rabil brusiti ...
 

Bajkman

Majstr
23. jun 2010
3.643
147
63
To je vse res ampak ne pozabi na murphy-a. Ob prvem resnem delu bo zjebal nekaj. Tak je ponavadi.
Ker slej kot prej naletiš na nekaj kar noče sodelovat.

Glede tega se strinjam. Tudi sam ne šraufam profi, pa vendar vidim, kako ID šraufncigarji ob resni uporabi guznejo. Skoraj še vijaka ne nastaviš in se že zlomi. Da ne govorim, ko moraš odvijačiti zarostanega.
Zebra orodja, katerega sicer omenjaš, še nisem probal, imam pa star moment ključ Stahlwille. Neuničljiv ob še tako grobem zlorabljanju, lušno ga je že samo vzeti iz predala.

Avtorju: Sam nikoli ne bi kupil ID. Meni se izkaže kot res šrot. Ker je budget omejen, je treba gledati za nečim, kar nudi najboljšo kvaliteto za plačano ceno in vsaj za mene je to orodje Proxxon.
http://www.top-nova.si/orodje/proxx...asadnih-kljucev-(12-in-14)-no-23286-1666.html

http://www.top-nova.si/orodje/proxx...asadnih-kljucev-(12-in-14)-no-23040-1529.html

LP
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.349
8.716
113
Glede tega se strinjam. Tudi sam ne šraufam profi, pa vendar vidim, kako ID šraufncigarji ob resni uporabi guznejo. Skoraj še vijaka ne nastaviš in se že zlomi. Da ne govorim, ko moraš odvijačiti zarostanega.
Zebra orodja, katerega sicer omenjaš, še nisem probal, imam pa star moment ključ Stahlwille. Neuničljiv ob še tako grobem zlorabljanju, lušno ga je že samo vzeti iz predala.

Avtorju: Sam nikoli ne bi kupil ID. Meni se izkaže kot res šrot. Ker je budget omejen, je treba gledati za nečim, kar nudi najboljšo kvaliteto za plačano ceno in vsaj za mene je to orodje Proxxon.
http://www.top-nova.si/orodje/proxx...asadnih-kljucev-(12-in-14)-no-23286-1666.html

http://www.top-nova.si/orodje/proxx...asadnih-kljucev-(12-in-14)-no-23040-1529.html

LP
Šraufcigri ID so za en drek. Gedore pač ne. Nastavki za šraufarco so solidni, žage zelo ok, klešče super.... Je treba mal pogledat, marsikaj nizkocenovnega je čisto solidno.
 
Nazadnje urejeno: