Garnitura orodja - darilo za sodelavca

Thrivial

Majstr
19. avg 2007
3.746
255
83
Za sodelavca, ki je malo handymana, je prišla ideja, da bi mu za rojstni dan kupili eno garnituro orodja, ker ima sedaj vse razdrobljeno. Ima kdo kakšno idejo za budžet tam okrog 100€.

Slučajno sem naletel na tole: https://www.mimovrste.com/garniture-orodja/makita-komplet-za-vrtanje-in-vijacenje-p-90532-227-kosov, ampak mi je kar malo sumljivo poceni glede na siceršnji cenovni rang Makite, niti ne vem kje kotira s kvaliteto svojega ročnega orodja, tako da vse dodatne ideje dobrodošle.

Hvala
 

sandra

Guru
10. dec 2007
5.780
2.243
113
Povprašaj ga kje kupuje orodje pa mu rajši dajte darilni bona ali pa v kuverto 100 .e pa si naj kupi sam kar rabi
 

Mato

Majstr
3. okt 2007
2.074
389
83
Tole bo za domačo rabo OK. Ni profi orodje, ni pa tudi zanič. Če potrebuje takšno orodje, bo zadovoljen.
 

Sonny_Chiba

Majstr
3. dec 2011
1.552
-249
83
Kolikor sem jih 1x na hitro v Merkurju pogledal, bi rekel da so nekako v rangu Lincosa. Verjetno isti proizvajalec samo drugo ime.

Za OP. Meni se zdi darilni bon čisz O:K zadeva, naj si sam kupi kar pač rabi. BV da se mu stvari podvajajo....
 

Jason

Fizikalc
20. avg 2009
671
50
28
neeee, samo darilnih bonov ne! rajs gotovino.
to je smiselno samo ce odrasel obdaruje otroka. sicer no go
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.873
5.143
113
itak. Tisti ki se se ima rad ima kvalitetno orodje na katerega se lahko zanese.
kaj ti pomaga poceni orodje takrat ko je treba kaj resnega nardit in odpove. In ja poceni orodje se lomi, poka, zvija, prej obrabi.
Eni pač v štartu kupimo zebro. Eni pa pač kupujete poceni in večkrat (ali pa orodje gledate v predalu)
 

smoukar

Majstr
3. avg 2007
4.052
390
83
44
dolenska
Če je kaj deca tale vaš sodelavec, potem že ima tako škatlo. Tist k ga bolje pozna naj se pozanima kaj bi imel al pa o čem govori.....
 

danielt

Fizikalc
3. jun 2008
1.062
18
38
Za sodelavca, ki je malo handymana, je prišla ideja, da bi mu za rojstni dan kupili eno garnituro orodja, ker ima sedaj vse razdrobljeno. Ima kdo kakšno idejo za budžet tam okrog 100€.

Slučajno sem naletel na tole: https://www.mimovrste.com/garniture-orodja/makita-komplet-za-vrtanje-in-vijacenje-p-90532-227-kosov, ampak mi je kar malo sumljivo poceni glede na siceršnji cenovni rang Makite, niti ne vem kje kotira s kvaliteto svojega ročnega orodja, tako da vse dodatne ideje dobrodošle.

Hvala
Predlagam tole, malenkost več vendar za hobi je solidna zadeva

http://m.bolha.com/stroji-orodja/ro...odjem-ks-tools-179-kos-akcija-1297831495.html
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.873
5.143
113
Ks Tools je na ravni bauhaus orodja in ni vredno niti eura več kot wisent ali kaj podobnega.
Tamale račne nevem če so držale en mesec. Torxi so se lamali. brezveze.
Zebra račna z isto uporabo že 3 leta BP za primerjavo
 

smoukar

Majstr
3. avg 2007
4.052
390
83
44
dolenska
Ks tools sem imel, dokler niso cigani odnesl. V 5+ letih ni šla nobena račna, nastavke s kompresorsko šraufal a ni nobeden poču niti neki nežen nisem bil s orodjem. Kaj si ti počel?
 

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
Ce mu boste denar dali, si bo na koncu kupil cisto nekaj tretjega in bo imel doma se vedno razdrobljeno orodje
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.540
8.896
113
itak. Tisti ki se se ima rad ima kvalitetno orodje na katerega se lahko zanese.
kaj ti pomaga poceni orodje takrat ko je treba kaj resnega nardit in odpove. In ja poceni orodje se lomi, poka, zvija, prej obrabi.
Eni pač v štartu kupimo zebro. Eni pa pač kupujete poceni in večkrat (ali pa orodje gledate v predalu)

Abejžgano. Odvisno za kaj rabiš. Načeloma tudi sam kupujem kvalitetno, sam gedore za parkrat na leto kaj pošravfat so mal dražje pocenske, tele Od ID tools zelo OK. Smo se tud že krepko obešal gor z metersko cevjo in to na račno, ker mi je blo baš vseeno, če jo odnese, ko smo pr stricu na Ortneku šraufal dol osovino kamp prikolice, men je pa tastar iz škatle plunu pa ni vrnu križ, pa je ostala sam račna, midva s kolegom pa 50 km od doma. Za profi uporabo (beri vsak dan) pa pač to res ni.

Bormašino mam eno že od pamtiveka iskrino, sem bil še golobradi najstnik, ko mi jo je foter kupil za RD, tiste ne dam od bajte, pa če mi plačajo za tri makitte, se jih pa pocenskih valja po ponku eno malo morje. Fleks je neki srednjega, tamal in tavelik, spet pocenskih je ko toče okol, švasaparat je stari dobri Varstroj, izvijačev je tri komplete Unior, eden štromarski Unior, ostalo ID tools, garniture klešč so od ID tools, en milion viličastih ključev tud ID tools, zelo solidne...Knaufarca je Makita, ker učas ni blo pocenskih. Garnitura za šraufat kolo je tud Xtools, pač za dvakrat na let servis na dveh kolesih naredit bo, pa še lohk naštevam v nedogled...Če maš tolk orodja pr hiši, vse pač ne more bit profi, bi mi babnica že zdavnaj dala odkaz.
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.873
5.143
113
Ks tools sem imel, dokler niso cigani odnesl. V 5+ letih ni šla nobena račna, nastavke s kompresorsko šraufal a ni nobeden poču niti neki nežen nisem bil s orodjem. Kaj si ti počel?
Šraufali smo avte.
KS je zdržalo popolnoma enako kot wisent. torej nič kaj dosti.
Zebra je držala 3 leta enake uporabe kot sta wisent in KS spustila dušo takoj. Pa še zdaj šraufajo s tistim istim kompletom.
So bli v delavnici še 30 let stari ključi ki so držali. KS 10-ko sem zvil pri prvi menjavi jermenice na alternatorju.
V glavnem mene noben ne prepriča, da se poceni orodje splača če ga misliš uporabljat. Poceni orodje je za tiste, ki ga ne uporabljajo in pika.
Mam poln voziček poceni orodja (250€ za polno naloženega) Ista fabrika kot to id, wisent in podobno. Imbusi so že vsi drugi, torxi so že drugi, račne so še kot nove (ker vedno raje vzamem zebro). Klešče za seger obročke nikakve kvalitete. Komaj da držijo v luknah. krščen duš pa tako pol. Vi lahko sam sebe zajebavate z orodjem. Jaz se že dolgo ne več.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sajkek in Cash

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.540
8.896
113
Eno stvar pozabljaš....tale kolega, za katerega bo to orodje, ne bo z gedoram prešravfal v celem življenju tolk, kot si ti v enem samem dnevu.