Garmin XT se ne zažene

Kristian

Pripravnik
17. mar 2008
45
2
8
Čuden nepojasnjen problem. Par krat sem že poizkusil z instalacijo Garmina XT (v4.10.80)in vedno se mi dogaja podobna težava. Na začetku namestim program po vseh navodilih, dbim ID številko kartice. Že pri prvem zagonu programa se mi dostikrat zgodi, da se po začetnem zagonu program niti ne zažene. Če pa se že zažene že pri nastavljanju osnovnih nastavitev (jezik, jezik govora, merske enote) zadeva začne zelo zelo počasi delovati. Da nastavim jezik potrebujem 2 minuti, jezik govora, 2. min.,...)
To še nekako gre. Ko pa preko map sourca naložim celo EUROPE CN 2008 NT, Adria route 2.00, Hungary route, SCG 1.6 pa se začetnem poizkusu zagona programa program sploh ne zažene? Po zadnji naložitvi vseh map preko map sourca pa so mi v mapi aplikacije izginile tudi vse ikone ostalih že prej nameščenih in pravilno delujočih Symbian programov (tom tom, mp3 playerji, hany clock(vsi nameščeni na 8 GB spominsko kartico ). Vse sem nalagal v Data transfer modu.Na moji Noki pa imam nameščen najnovejši Sofware in 8 gb micro sd cartico.
Je imel že kdo podobne težave? Se komu sanja kako rešiti omenjen problem?
 

bokyto

Fizikalc
19. sep 2007
1.475
0
36
Falijo ti fajli poišči jih na garmin.com ali poglej kje drugje na netu zadeva dela tako ko ni popolno nameščena. LP.
 

Kristian

Pripravnik
17. mar 2008
45
2
8
Resetiral sem telefon, naložil najnovejši software, formatiral kartico in naložil vse potrebno gor. Po instalaciji Garmina XT v. 4.10.80 sem nastavil jezik, jezik govora, izpisal ID: kartice. Ustvaril sem tudi tiste dve datoteki SW.unl in GMAPSUPP.unl .Vse 25 mestne kode sem pravilno zaporedno vnesel v datoteko GMAPSUPP.unl in tudi mape so vse odklenjene v Map Sourcu.
Do te faze je program deloval brez problemov. Nato sem preko map sourca združil mape City Navigator 2008 NT celo evropo razen Balkana in Madžarske, Adria route 2.0, Hungary Navy in SCG 1.6.
Ko je po kakšni dobri uri vse skupaj premlelo (cca. 1.4 GB) sem poizkusil zagnati ikono Garmin XT. Na začetku se prikaže zagonsko okno GARMIN cca. 15 sekund in nato prekine zagon in me vrže spet med ikone aplikacij. Probal sem vsaj 10 x zagnati program, izklopiti telefon, ponovno zagnati vendar vedno isti rezultat.
uf-1.gif

Nato sem probal izbrisati ustvarjeno datoteko z mapami (gmapsupp.img- 1,4 GB) tako, da je bila v osnovi samo base map in program se je brez težav zagnal.
Ali obstaja kakšen problem pri združevanju map CN 2008 NT za celo Evropo, Adria route 2.0, SCG 1.6, Hungary navy 4.61?
stupid-1.gif

Ali sem naredil napako pri združevanju map, da se mi Garmin ne zažene?
jezen.gif
 

WhiteCell

Fizikalc
18. avg 2007
1.930
1
38
42
Kranj
Obišči stran
probaj vsako mapo posebej naložit
prav tako unl datoteke:
se pravi
GMAPSUPP.*** (ne spomnem sekončnice mape) ter GMAPSUPP.unl za eno mapo
GMAPSUP2.*** in GMAPSUP2.unl za drugo
GMAPSUP3.unl in GMAPSUP3.unl za tretjo

v vsako *.unl daj samo kodo za tisto mapo katero se nanaša.

Tako men deluje B.P.
 

CDS

Pripravnik
17. nov 2007
427
3
18
Ljubljana
www.cassettedeck-service.com
Citat:
Uporabnik WhiteCell pravi:
probaj vsako mapo posebej naložit
prav tako unl datoteke:
se pravi
GMAPSUPP.*** (ne spomnem sekončnice mape) ter GMAPSUPP.unl za eno mapo
GMAPSUP2.*** in GMAPSUP2.unl za drugo
GMAPSUP3.unl in GMAPSUP3.unl za tretjo

v vsako *.unl daj samo kodo za tisto mapo katero se nanaša.

Tako men deluje B.P.

nemogoče da deluje, ker zadeva podpira samo:

gmapbmap
gmapsupp
gmapsup2
in
gmapprom

vse ostalo ne dela (gmapsup3....)
 

Kristian

Pripravnik
17. mar 2008
45
2
8
Na Noki 5500 sport sem na enak način združil vse mape le da je bil CN 9 in je vse delovalo. Je mogoče verzija 4.10.80 kaj problematična glede tega? Je boljše če namestim v 4.10.60?
 

Frko

Pripravnik
24. jan 2008
649
0
16
Mogoče pa naprava ne podpira verzije NT ali pa imaš preveč naloženih map.

LP
 

WhiteCell

Fizikalc
18. avg 2007
1.930
1
38
42
Kranj
Obišči stran
hmm imam 3 različno naložene in mi delajo...sicer pa za GMAPSUP3 nism 100%
sam imam
gmapbmap
gmapsupp
gmapsup2

sm mislu da gre potem lahko kar naprej 3, 4, 5
grin1.gif
 

Kristian

Pripravnik
17. mar 2008
45
2
8
Takoj ko sem kupil telefon sem si naložil samo City Navigator 2008 NT, da ga testiram in vidim, če je boljši od AR 2.0 in to samo par map (Slovenija, Hrvaška, Italija, Avstrija) in takrat je zadeva delovala.
 

Primus

Fizikalc
23. avg 2007
1.713
79
48
Osrednje Slovenska
1drv.ms
Na tem forumu boš našel vse, kar potrebuješ (Hijacker in Andrzej Popowski sta naredila odlično aplikacijo), v iskalnik vpiši le gmaptool, ko ga startaš pa uporabi funkcijo "poglej (podrobne) informacije o mapi".
 

Kristian

Pripravnik
17. mar 2008
45
2
8
Rešil sem težavo. Poizkusil sem namestiti starejšo različico 60. Ponovil sem ves postopek in zadeva deluje BP.
cheer.gif

V glavnem zadeva deluje na N95 na 8GB kartici.
zmaga.gif

Hvala vsem za kakršno koli pomoč.
nahrung002.gif
 

joegsm

Pripravnik
6. jul 2008
50
0
6
Bok!

Meni pa na nokiji 5500 sport ne predvaja glasa. Od začetk a mi pove kam moram zavit potem pa ne več. Sem probal že vse variante. NA drugih telefonih dela bp (n95, n70, 6120c). A ima kdo podoben problem?

Lp, Joe