garmin nuvi 660 - nedelujoča pomnilniška kartica

josst

Zelenc'
28. mar 2012
9
0
1
Na v temi omenjenega garmina sem želel namestiti nove karte city navigator, in ker imam na pomnilniku garmina že adriaroute, ni več cca 2gb prostora za CN, torej sem jih želel namestiti na spominsko kartico. Po prebranem na forumu sem posodobil moj garmin, ker imam doma 4gb kartico, katero naj bi po posodobitvi prebral. Vendar mi to nikakor ne uspe - nekje na forumu sem prebral tudi, da če garmin normalno prebere kartico se v win explorerju prikažejo dva priklopljene napreve (ena za garmin interni pomnilnik in ena za spominsko), vendar se pri meni to ne zgodi?

Ima mogoče kdo kakšno rešitev za moj problem, je možno da bralnik kartic na garminu ne deluje - uporabljen od nakupa pa do danes še ni bil nikoli, se pravi že kar nekaj let? Ali le ne prebere 4 gb kartice kljub posodobitvi na zadnjo fw in si potemtakem omislim 2 gb kartico?

Še to, kartica je od proizvajalca Transcend sdhc 4gb, class 6, in je sigurno delujoča ker jo občasno uporabljam v fotoaparatu. Karta katero sem poskusil namestiti pa je že odklenjena - torej bi moral samo premestiti iz računalnika na kartico v mapo GARMIN?

Hvala za pomoč in morebitne rešitve!
 

krimec

Majstr
7. maj 2011
3.750
114
63
Kako si poimenoval karto?
Poglej v Win Explorerju, če ti ob priklopu na nuvija na USB računalnik prepozna sd kartico kot nov pogon.
 
Nazadnje urejeno:

josst

Zelenc'
28. mar 2012
9
0
1
Ob priklopu nuvija preko usb na računalnik mi kartice ne zazna kot nov pogon, zazna mi le interni pomnilnik garmina. Karto sem poimenoval gmapsupp, drugo na internem pomnilniku pa gmapprom; sem pa poizkusil tudi različne kombinacije poimenovanj ampak žal brez uspeha.
 

josst

Zelenc'
28. mar 2012
9
0
1
Seveda, v njo sem potem dal gmapsupp datoteko; vendar kot že prej omenjeno mi pri priklopu garmina preko usb-ja na računalnik (ob vstavljeni spominski kartici seveda), ne prikaže dveh naprav, prikaže mi le garmina, čisto tako kot da spominska nebi bila vstavljena?
 

zakon

Guru
16. maj 2008
8.568
684
113
toti Maribor
Probaj za foro to kartico formatirat in ji določi velikost 2Gb. Mogoče ti nuvi ne podpira 4Gb. Aja, še prej preveri format, če je FAT32, da nimaš ki NTFS ali FAT.
 

krimec

Majstr
7. maj 2011
3.750
114
63
Si dal kartico dovolj globoko v režo, da se zaskoči?
Mogoče so kontakti v napravi v teh letih neuporabe oksidirali in so slabo prevodni, daj kartico večkrat not in ven, pa kontakte na kartici potem malo obriši z čisto krpico.
 

josst

Zelenc'
28. mar 2012
9
0
1
Imam format fat32, ter dovolj globoko jo vstavim. Tudi sam se že pomislil na kako umazanijo na kontaktih pa malo spihal in nekaj čistil a ni razlike; kako pa lahko kartico formatiram na 2gb?
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.874
5.469
113
Probaj od koga k ma Sandisk 4Gb kartico.....mogoče je ta fora! Pač ne prepozna "no name"
 

krimec

Majstr
7. maj 2011
3.750
114
63
Drži prst v zgornjem levem kotu in prižgi napravo. Drži do poziva za ponastavitev/reset podatkov in potrdi.

Procedure (only for Garmin Nuvi 660, 680 series)

1.Turn off your Garmin device.
2.Keep pressing the upper top left corner of the screen and turn on the device by pressing once the Power button.
3.At this point the system should be prompted you to clear all user data. Alternatively, you should be asked if you really want to start up in maintenance mode.
4.Press Yes to reset or gain access to the Maintenance Mode.
 
Nazadnje urejeno:

josst

Zelenc'
28. mar 2012
9
0
1
Tudi po hard resetu je še kar isto... Bom poizkusil še s kakšno drugo kartico...
 

krimec

Majstr
7. maj 2011
3.750
114
63
Pa si posodobil nuvija preko Webupdaterja na najnovejšo verzijo programske opreme?
 

josst

Zelenc'
28. mar 2012
9
0
1
Pod zemljevidi mi prikaže le adriaroute.
1458810-garmin.png
 

Priponke

  • 1458810-garmin.png
    1458810-garmin.png
    62,5 KB · Ogledi: 343

josst

Zelenc'
28. mar 2012
9
0
1
Kako pa sploh vem kdaj naprava zazna kartico? Le ob priklopu garmina preko usb-ja na računalnik, kjer more potem pokazat dve naprave?