Garmin nüvi 42

rasin

Pripravnik
21. sep 2009
72
7
8
Od znanke sem dobil garmin nuvi 42 z prošnjo da ji naj posodobim kartografijo.Na napravi je CN Europe NTU 2017 ki je na mikro kartici.Ker pa sem malce olesenil v teh letih bi rabil malce pomoči.Torej to gmapsupp zamenjam z drugo novejšo in bo špilalo naprej kot mora?Kot drugo pa kje najt to kartografijo odklenjeno in da je manjša kot 3gb(sedanja ima 2,48gb).
Vsaka pomoč mi bo dobrodošla.
Hvala
Lp
 

nacek

Guru
13. okt 2012
2.811
500
113
 

rasin

Pripravnik
21. sep 2009
72
7
8
Hvala samo jaz tu serije aparata nuvi 42 ne najdem v navodilih.Pa bolj me zanima ali obstaja majhna verzija cn europe ntu zemljevida ker je vsepovsod le od 9 gb pa na gor.
 

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.312
635
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
Ne rabiš vsega kar je v tistem 9 GB paketu. 8 GB kartico imaš dovolj veliko. Na SD ustvari mapo MAP in vanjo kopiraj odklenjeno NTU karto (poberi iz partisa). Karta je razdeljena na 2 dela in sicer severna evropa in južna Evropa. Oba dela poljubno poimenuješ npr del1.img in del2.img ali pa pustiš poimenovano tako kot je. JCV kopiraš kartico v mapo Garmin\JCV staro verzijo JCV pa pobrišeš iz naprave.
 

raza

Pripravnik
19. jun 2011
210
24
18
Ali nima ta serija že brezplačno posodabljanje? Preveri. Če še nimaš namesti na PC GarminExpress in priklopi in registriraj napravo. Program ti bo ponudil vse pripadajoče posodobitve. Program sam odstrani starejšo verzijo kart in namesti zadnjo obstoječo, ter jo razporedi v notranji pomnilnik in kar zmanjka na SD kartico. Kartica pa naj bi bila vsaj 8 GB. Če je bila kupljena v
Še opozorilo naprava deluje z NT verzijo kart in ne NTU. Vir:https://buy.garmin.com/en-US/US/p/120957#maps
Zadnja karta za NT verzijo je CN Europe NT 2020.20
Če rabiš samo karto piši na PM.
 

Podobne teme