GARMIN Navigacije - Wiki by Popotnik

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.914
5.461
113
To s karticami nisem nikoli probaval...

Sem se pa zezal z GPSmap278 ki ima interni spomin.......in če sem v mapsourcu dal CNEU karkol med 1,8-1,99Gb karte ni prepoznal

Ker je razlika med velikostjo fajlov ki jih nabereš v Mapsourcu/BaseCamp-u....in potem med dejanskim *.img fajlom ki ga ta program skonvertira v image....

Tko da preizkušeno v MAPSourcu 1,73Gb da skoraj MAX velikost img fajla ki ga potem stare naprave še prepoznajo kot pod 2Gb
 

BoRiiS

Pripravnik
6. jun 2011
95
0
6
Mogoče imam butasto vprašanje ampak bom vse eno vprašal
Imam karto EUR (3122) City navigator Europe NT 2014.30 [2Gb IMG] zanima me kako naštimat za Anglijo.Kliknem na Kam naštimam državo Anglijo ko bi rad vpisal London mi odpre tri mesta Dover,Kent - Felixstowe,Suffolk - Ramsgate,Kent lahko grem samo nazaj ali pa da kliknem katero od teh mest če kliknem mesto mi ponudi hišno številko in potem Končano spet Vnesi ulico potem ponudi neki Channel tunnel pa ena dva Dover......na kerga kliknem pa Pojdi.
A to morem označit kje grem čez ko pa pridem tja pa šele London......

HVALA
 

zakon

Guru
16. maj 2008
8.576
685
113
toti Maribor
Glede nato, da imaš karto velikosti 2Gb je prvo vprašanje ki mi pride na pamet, ali sploh imaš Anglijo na karti. Karta velikosti 2 Gb ponavadi nima Anglije in skandinavskih držav. Preveri na karti.
 

macpic

Zelenc'
31. maj 2014
2
0
1
Upam, da pišem v pravo temo - sem nov tukaj.
Rad bi kupil rabljenega garmina na bolhi in ga posodibil (firmware in seveda najbonevjše karte). Ker je modelov garmina malo morje me zanima, za katerim se splača pogledati. Uporabljal bi ga samo za navigacijo, tako da ne rabi imeti 1001 funkcije. Koliko gleda, bi lahko dobil že za cca 30-40 € solidno napravo. Katero bi priporočili? Trenutno me najbolj pritegne model 2405 za 40 € - ali je to dobra cena. Kaj bi še lahko dobil dobrega v tem cenovnem rangu - modeli? Kaj bi mi priporočili?
Mogoče tudi kake druge zanmke, predvsem mi je pomembna zanesljivost.

Hvala!
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.914
5.461
113
2405 je ok....in super nakup za tako ceno......go for it!

Ima vse funkcije ki jih rabiš ( JCV....LA) in pa že za NTU karte je...kot lahko bereš se bodo NT karte za stare modele posodabljale samo 2x naleto namesto 4x kot pri NTU

Si ga lastim sam in dela BP

Če si se že odločil glede znamke ( garmin) je potem to to
 

popotnik

GPS presidente
25. feb 2010
13.226
9
38
Maribor
popotnik-gps.blogspot.com
@macpic

Sem pogledal oglas, ki ga omenjaš samo mi je vseskupaj malo sumljivo oziroma čudno.
Model 1370, ki je starejši prodaja za 70€ medtem, ko 2405, ki je novejši model prodaja za 40€.

Dobro se pozanimaj preden kupiš, da naprava res deluje oziroma pri osebnem prevzemu prvo napravo sprobaj, če se normalno vklopi in če deluje touch screen, ter, če ga v avtu polni.
 

popotnik

GPS presidente
25. feb 2010
13.226
9
38
Maribor
popotnik-gps.blogspot.com
70€ še je neka cena, ampak 40€ za njega in 70€ za 1370?
Ta razlikv v ceni glede na modela, ki jih prodaja, mi ne gre skupaj
wink-1.gif
 

fikus

kaktus
23. apr 2008
2.528
14
38
Pri 1390 sem zbrisal večino jezikov, zdaj bi pa rabil italijanščino, jo pa nimam ;(

Ne z Webuptarejem, ne z Garmin Express mi jezikovne datoteke noče ponuditi za posodobitev, jo pa tudi nikjer posebej ne najdem.

Če ima kdo jezikovno datoteko za 1390 bi jo bil zelo vesel.

Lep pozdrav.
 

heckler

Pripravnik
3. feb 2011
106
0
16
Novo mesto
Morda pa bi pogledal še kaj drugega kot pa rabljen garmin. sam prisegam na Wayteq, kjer so osnovni modeli po performansah identični garminu cenovno pa bolj ugodni. (Npr WayteQ X980BT stane 90 EUR (je nov, garancija pa 2 leti, ki pa jo ne boš potreboval, ker dela kot šus). Naložiš IGO in Here in že letiš.
Seveda pa je tvoja odločitev, jaz vem kako bi ravnal. Včasih se splača dodati teh nekaj evrčkov, da je mir.

LP
 
Nazadnje urejeno:

Mirko_Barkovic

Fizikalc
16. mar 2009
894
64
28
Kamnik
Citat:
Uporabnik fikus pravi:
Pri 1390 sem zbrisal večino jezikov, zdaj bi pa rabil italijanščino, jo pa nimam ;(

Ne z Webuptarejem, ne z Garmin Express mi jezikovne datoteke noče ponuditi za posodobitev, jo pa tudi nikjer posebej ne najdem.

Če ima kdo jezikovno datoteko za 1390 bi jo bil zelo vesel.

Lep pozdrav.

Imaš tu: KLIK
 
Nazadnje urejeno:

fikus

kaktus
23. apr 2008
2.528
14
38
Citat:
Uporabnik Mirko_Barkovic pravi:
Citat:
Uporabnik fikus pravi:
Pri 1390 sem zbrisal večino jezikov, zdaj bi pa rabil italijanščino, jo pa nimam ;(

Ne z Webuptarejem, ne z Garmin Express mi jezikovne datoteke noče ponuditi za posodobitev, jo pa tudi nikjer posebej ne najdem.

Če ima kdo jezikovno datoteko za 1390 bi jo bil zelo vesel.

Lep pozdrav.

Imaš tu: KLIK

Najlepša hvala za trud.
nahrung002.gif


Sicer sem rabil le italijanščino ampak od viška ne boli glava.
smile-1.gif
 

Smer

Pripravnik
4. maj 2009
68
6
8
Kranj
Upam, da nisem falil teme. Namreč kupil sem Nüvi 2597LMT. Poleg nadgradnje, nastavitve jezika, varnostne kopije mi je ostal še en problemček. Namreč vedno, ko vklopim napravo, mi pokaže za potrditev licenco. Nastavitev jezika v SLO, mi je uspelo nastaviti uspešno, ko sem napravo nesel na "sonce" in jo tam vklopil, potem je bila ta nastavitev OK. Za licenco pa ne vem, kako naj to rešim, da mi ne bo vedno po naložitvi zemljevida zahteval potrditev.
Moram zapisati, da sem tukaj našel kar nekaj uporabnih nasvetov, zato se vsem, ki te strani urejate, lepo zahvaljujem. Aja, mogoče bi moral Garmina pritrditi v avtu, vklopiti in ga nato izpeti iz nosilca. Ali bo to pomagalo za prenehanje prikaza za potrditev licence? Hvala za odgovor.
 

popotnik

GPS presidente
25. feb 2010
13.226
9
38
Maribor
popotnik-gps.blogspot.com
Za prenehanje prikaza licence, se moraš vsest v avto in se peljat vsaj 30 sekund več kot 20km/h in se ti ne bo več prikazovala.

Torej, vsedeš se v avto in se zapelješ do kake oštarije na mrzlo pivce in licenca se ne bo več prikazoval in še žejo boš potešil
wink-1.gif