Garmin Fenix 3

Jodlarcek

Fizikalc
16. avg 2007
3.300
18
38
MB
Citat:
Uporabnik ynos pravi:
Je ja.

More-> garmin devices-> fenix 3-> connected apps -> watch faces..
Hvala. Malo nerodno sem se izrazil. Na PC-ju bi rad spreminjal izgled zaslonov pri dejavnostih (TEK-->zaslon 1, zaslon 2...)
Polar ima to super rešeno. Na PC-ju customiziraš izgled zaslonov pri dejavnostih in potem sinhroniziraš
 

Primus

Fizikalc
23. avg 2007
1.712
78
48
Osrednje Slovenska
1drv.ms
Citat:
Uporabnik Jodlarcek pravi:
Citat:
Uporabnik ynos pravi:
Je ja.

More-> garmin devices-> fenix 3-> connected apps -> watch faces..
Hvala. Malo nerodno sem se izrazil. Na PC-ju bi rad spreminjal izgled zaslonov pri dejavnostih (TEK-->zaslon 1, zaslon 2...)
Polar ima to super rešeno. Na PC-ju customiziraš izgled zaslonov pri dejavnostih in potem sinhroniziraš

RTFM!!!
smile-1.gif


Najdeš jih tudi tukaj http://support.garmin.com/supp...&country=US

Bo tole http://www8.garmin.com/manuals/webhelp/fenix3/EN-US/GUID-638CD68D-11B0-4D9C-B8B7-E28D15EC4566.html dovolj?

V PDFju pa je to opisano na strani 17!

Če pa potrebuješ kakšno polje, ki ga v uri ne najdeš, po poglej na https://apps.garmin.com/en-US/devices/fenix3/appTypes/datafield/apps?sortType=mostPopular
 
Nazadnje urejeno:

Jodlarcek

Fizikalc
16. avg 2007
3.300
18
38
MB
Citat:
Uporabnik Primus pravi:
Citat:
Uporabnik Jodlarcek pravi:
Citat:
Uporabnik ynos pravi:
Je ja.

More-> garmin devices-> fenix 3-> connected apps -> watch faces..
Hvala. Malo nerodno sem se izrazil. Na PC-ju bi rad spreminjal izgled zaslonov pri dejavnostih (TEK-->zaslon 1, zaslon 2...)
Polar ima to super rešeno. Na PC-ju customiziraš izgled zaslonov pri dejavnostih in potem sinhroniziraš

RTFM!!!
smile-1.gif


Najdeš jih tudi tukaj http://support.garmin.com/supp...&country=US

Bo tole http://www8.garmin.com/manuals/webhelp/fenix3/EN-US/GUID-638CD68D-11B0-4D9C-B8B7-E28D15EC4566.html dovolj?

V PDFju pa je to opisano na strani 17!

Če pa potrebuješ kakšno polje, ki ga v uri ne najdeš, po poglej na https://apps.garmin.com/en-US/devices/fenix3/appTypes/datafield/apps?sortType=mostPopular
Hvala ti za to...vendar kolikor jaz to razumem, so to navodila, kako NA URI spreminjam DATA SCREEN!. ker pa je to zelo zamudno in nepriročno sem jaz to želel spreminjati preko Garmin Connecta na PC-ju. In tega v nobenem manualu ne vidim (ne izključujem pa možnosti da piše)
 

Primus

Fizikalc
23. avg 2007
1.712
78
48
Osrednje Slovenska
1drv.ms
Na Garminih se da te stvari nastavljati samo na napravi in ne kot pri Suuntih, kjer vse nastaviš na kompu in nato sinhronizraš z napravo.

Ampak .... , kolikor druga verzija na hitro izgleda boljša, se je izkazalo (imam tudi nekaj Suuntov), da je to huda omejitev, saj ko si nekje v tujini in nimaš dostopa do Movescount.com in na kompu naložene ustrezne aplikacije, ne moreš narediti ne backupa, ne sinhronizacije in ne nobene spremembe v uri, medtem ko pri Garminu vse lahko narediš na napravi sami, celo med tem, ko sem na kolesu in "teče" neka aktivnost, lahko tej isti kar med vožnjo/vadbo dodajaš/spreminjaš ekranske prikaze.

Idealno bi seveda bilo, da bi imeli obe možnosti, a če je na razpolago le ena, je ta pri Garminu mnogo boljša.

Primer, sem bil z Ambitom 2 v tujini, tam napolnil spomin in nikakor nisem mogel prenesti posnetkov ne na splet in ne lokalno na telefon ali tablico. Ambit 3 sinhronizacijo sicer omogoča, ne omogoča pa spreminjanje ekranski prikazov.

Pri F3 pa je stvar zelo enostavna, saj ga preko BT povežem s telefonom, da se izvede sinhronizacija (pri tem se posodobijo tudi vsi programi, se prenesejo morebitne nadgradnje, ali pa lahko naložim nove Appse), sinhronizacijo lahko izvedem tudi preko WiFi, lahko pa ga preko USB OTG fizično povežem s telefonom in prenesem imenik ACTIVITY.
 

jonny77

Guru
16. sep 2007
10.742
2.349
113
Pomurje
Po tednu uporabe ure, sem več kot zadovoljen.
Prijetna za nosit, hitro sem se ujel z nastavitvami v uri, aplikacija na WIN10 včasih krešne, na Androidu dela bolje.
Baterija bo kot ura v stalni povezavi z BT telefonom zdržala 10dni.
 

guardy

Guru
3. avg 2007
8.400
967
113
Obišči stran
Citat:
Uporabnik Primus pravi:


Primer, sem bil z Ambitom 2 v tujini, tam napolnil spomin in nikakor nisem mogel prenesti posnetkov ne na splet in ne lokalno na telefon ali tablico. Ambit 3 sinhronizacijo sicer omogoča, ne omogoča pa spreminjanje ekranski prikazov.

Pri F3 pa je stvar zelo enostavna, saj ga preko BT povežem s telefonom, da se izvede sinhronizacija (pri tem se posodobijo tudi vsi programi, se prenesejo morebitne nadgradnje, ali pa lahko naložim nove Appse), sinhronizacijo lahko izvedem tudi preko WiFi, lahko pa ga preko USB OTG fizično povežem s telefonom in prenesem imenik ACTIVITY.

No ja, pri A3 se to lahko naredi na telefonu preko appa, mislim glede spreminjanja ekranskih prikazov. Ter seveda potem sync tega na telefon.

Je pa res, da če jim pade server si mrzel. Za mac celo obstaja program ki omogoča lokalno sinhronizacijo, samo je precej drag in zaradi tega dokaj neprimeren...

BTW: še glede paščka. Še na nobeni A uri ga nisem menjal, pa uro nič ne šparam...
 

Jodlarcek

Fizikalc
16. avg 2007
3.300
18
38
MB
Pozdravljeni

Kako pa kaj perete HR trak od Fenixa3? S senzorjem? Ker kolikor sem gledal, se senzor ne da odstraniti?
 

Primus

Fizikalc
23. avg 2007
1.712
78
48
Osrednje Slovenska
1drv.ms
Citat:
Uporabnik Jodlarcek pravi:
Pozdravljeni

Kako pa kaj perete HR trak od Fenixa3? S senzorjem? Ker kolikor sem gledal, se senzor ne da odstraniti?

V mojem primeru je "škatlica" s senzorjem na elastični trak pritrjena na dveh mestih (s kovinskimima gumboma) in jo z lahkoto odstranim, vendar pa (glede na to, da je senzor vodotesen) po vsaki uporabi vse skupaj (ne ločim senzorja od traku!) operem pod pipo in nato pustim v umivalniku v 20 cm vode še kakih 10 minut, nato pa obesim, da se posuši. In tako (pri F3) že leto in pol in vse deluje BP in predvsem trak nima nobenega vonja.
 

jonny77

Guru
16. sep 2007
10.742
2.349
113
Pomurje
No, pa še je moj fenix3 doletelo nenormalno obnašanje barometra in posledično višinomera. Trenutno sem na -10506metrih, prtisk pa je iz 20000 padel na -13705 bar.

težave so se začela z verzijo 4.0 po cca 2-3 tednih. Na 3.6 je bilo vse ok 4 mesece.
 

jonny77

Guru
16. sep 2007
10.742
2.349
113
Pomurje
Našel na spletu, da je mogoče povezano z nižjo zunanjo temperaturo. Danes je ura prvič ponorela in res je bilo zunaj tudi prvič "mraz".

Zdaj sem notri cca 2 uri pa se je zadeva umirila. Javim jutri ko bo pod -5 kaj se dogaja.
 

Smajo

Fizikalc
15. maj 2012
548
25
28
hraše
Citat:
Uporabnik Primus pravi:
Citat:
Uporabnik Jodlarcek pravi:
Pozdravljeni

Kako pa kaj perete HR trak od Fenixa3? S senzorjem? Ker kolikor sem gledal, se senzor ne da odstraniti?

V mojem primeru je "škatlica" s senzorjem na elastični trak pritrjena na dveh mestih (s kovinskimima gumboma) in jo z lahkoto odstranim, vendar pa (glede na to, da je senzor vodotesen) po vsaki uporabi vse skupaj (ne ločim senzorja od traku!) operem pod pipo in nato pustim v umivalniku v 20 cm vode še kakih 10 minut, nato pa obesim, da se posuši. In tako (pri F3) že leto in pol in vse deluje BP in predvsem trak nima nobenega vonja.
Jest delal na usti način, potem so mi pa tisti kovinski gumbi začeli barvo spreminjat. Sedaj dam senzor dol s traku oboje operem in to je to.
 

jonny77

Guru
16. sep 2007
10.742
2.349
113
Pomurje
Citat:
Uporabnik jonny77 pravi:
Našel na spletu, da je mogoče povezano z nižjo zunanjo temperaturo. Danes je ura prvič ponorela in res je bilo zunaj tudi prvič "mraz".

Zdaj sem notri cca 2 uri pa se je zadeva umirila. Javim jutri ko bo pod -5 kaj se dogaja.

Isto sranje. Ko sem malo dlje časa zunaj barometer ponori, posledično pa višinomer. Če si na toplam je vse ok.
 

jonny77

Guru
16. sep 2007
10.742
2.349
113
Pomurje
En tip ima že 5 uro pa nič boljše. Baje delajo na softverski rešitvi. Bom počakal, garancijo še imam leto in pol.
 

Primus

Fizikalc
23. avg 2007
1.712
78
48
Osrednje Slovenska
1drv.ms
Citat:
Uporabnik jonny77 pravi:
En tip ima že 5 uro pa nič boljše. Baje delajo na softverski rešitvi. Bom počakal, garancijo še imam leto in pol.

Poznaš tega tipa osebno, ali preko kakšnega foruma?
Povezava bi bila dobrodošla!

Sicer pa, kolikšna je statistična verjetnost, da dobiš 5 ur zapored z enako napako? Veliko večja je verjetnost, da se ura 5x zapored "pokvari" šele pri uporabniku iz že kakšnega, včasih prav bizarnega, razloga. Meni, naprimer, se je to zgodilo s Casio ProTrekom 80, ki mu je senzor uničil točno določen tip deodoranta.

V primeru tega F3 je seveda lahko še kup drugih vzrokov: mehanskih, elektromagnetnih, kemičnih, ...

Tole https://forums.garmin.com/showthread.php?347242-Fenix-3-HR-barometer-problem&p=925036#post925036 si verjetno že poskusil?!

Na forumih po moji oceni v veliki večini primerov "prijavljajo" napake, ki pa so v bistvu plod neznanja in nerazumevanja osnov delovanja naprav. Na https://forums.garmin.com je naprimer en Italijan, ki ima 1000 in 1 problem s svojim F3, v bistvu pa sploh ne razume delovanja barometra/višinomera/GPS višinomera.

V tvojem primeru pa gre očitno za fizično okvarjeno napravo (iz kakršnega koli že razloga) in jo (če je le možno) čimprej zamenjaj z drugo ter ne računaj na SW rešitev.
 
Nazadnje urejeno:

guardy

Guru
3. avg 2007
8.400
967
113
Obišči stran
Citat:
Uporabnik Primus pravi:

Sicer pa, kolikšna je statistična verjetnost, da dobiš 5 ur zapored z enako napako? Veliko večja je verjetnost, da se ura 5x zapored "pokvari" šele pri uporabniku iz že kakšnega, včasih prav bizarnega, razloga. Meni, naprimer, se je to zgodilo s Casio ProTrekom 80, ki mu je senzor uničil točno določen tip deodoranta.

.

Se hecaš ane?

Meni so FR210 3 ali 4x menjali z ISTO napako (nabiranje kondenza in vode pod šipco), baje kar standardna napaka na teh urah. Zmeraj je bilo, da sedaj je pa to res ura ki so to odpravili... No zadnja, 4ta je bila FR220 in bolha.