Garmin EDGE 1030 kot vsestranski navigacijski aparat

Primzi

Fizikalc
1. sep 2007
1.025
92
48
Edge je razvit za bicikliranje ampak ker ima rezo za spominsko kartico, me zanima ali bi ga lahko uporabljal tudi za lazenje po hribih z npr Osm kartami (https://garmin.opentopomap.org/#europe)

Ima kdo izkusnje s tem?

Ze v enem dnevu dan navigacija z OSMAND na telefonu pozre baterijo, dvo dnevna tura je pa sploh nemogoca. Takoj ko si pa v kaki ozki dolini pa je gsm od telefona tuid izredno nenatancen glede visine.
 

raza

Pripravnik
19. jun 2011
210
24
18
Glede na to, da OSM karte v ponudbi zanj, bi moralo delat.

 
15. jan 2019
3.459
1.085
113
raza

poznaš mogoče tole? https://garmin.opentopomap.org/#europe
bi šlo na kartico in na Edga?
te mape uporabljam za hojo, kolo... na garminu

bp

kar se tiče edgea, da se, ni pa optimalen zaradi neumnega algoritma

 
  • Všeč mi je
Reactions: raza

raza

Pripravnik
19. jun 2011
210
24
18
Poznam. Z leve kolone si potegni dol zip za predel ki ga rabiš, razpakiraj in na kartico v mapo Garmin ali Map. To se pravi, da na kartici ustvariš ali mapo Garmin ali mapo Map (ne vem s katerega direktorija ima napisano pot, da zna prebrat karto, enostavno probaš). Če rabiš višinske kote si snemi še zip iz srednje kolone in razpakiranega vtakneš zraven karte. Če rabiš poti risati-načrtovati ali se še kako drugače igrati v BaseCamp-u pa si snameš in inštaliraš še zemljevide za PC.
Če rabiš več kosov karte je malo zoprno, ker imajo kosi ista imena - gmapsupp. Če Edge zna brati poljubna imena zemljevidov ni frke, jih pač smiselno preimenuješ, če pa je naštelan na gmapsupp je pa malo bolj zakomplicirano, ker je pač karte z posebnim programom treba združiti, da ostanejo pod istim imenom. Najbolj enostavno pa je vsak zemljevid na svojo kartico in potem menjaš kar rabiš.
Malo si oglej še tole stran:
Tu si lahko potegneš dol večje kose kart...
Ali tole:
 

raza

Pripravnik
19. jun 2011
210
24
18
Naj se malo poigra in če mu zadovolji potrebe je bingo....
Pa še to : ko bo v napravi nameščenih več kart je v meniju treba izbrati tisto, ki bo aktivna.
 

Primzi

Fizikalc
1. sep 2007
1.025
92
48
V bistvu se to precej dobro slisi. V hribih rabim natancnost kje se nahajam in natancno visino. Track, kje sem bil, pa je lahko nenatancen.

Edge 1030+ za 395 eur - (10% popust, ki sem ga imel v tej trgovini) se mi je zdel pa tako poceni, da mi je roka kar sama kliknila BUY
 

Fonzl

Guru
5. sep 2007
6.757
4.904
113
kar se tiče hribov, bi boljš naredu če bi vzel etrex pa še cenejši je

in kar je pri takih zadevah najbolj pomembno - dela na 2 AA bateriji
 

Primzi

Fizikalc
1. sep 2007
1.025
92
48
kar se tiče hribov, bi boljš naredu če bi vzel etrex pa še cenejši je

in kar je pri takih zadevah najbolj pomembno - dela na 2 AA bateriji
Sem gledal etrex ze par let nazaj, ko so imeli 3.5" zaslon in touoch screen. 2.2 " mi je malo. Se pa strinjam, da v hribih vsak gram steje. Mogoce bom pa moral pisati dedku mrazu.....
 

Fonzl

Guru
5. sep 2007
6.757
4.904
113
ja ekran je mal majhen... samo za osnovno navigacijo in info na terenu je čist zadost pa še v žep gre

jest mam še prvo generacijo na tipke... vidim pa da so zdej spet na tipke
to je kr nuja, ker v hribih ko si vs prešvican tapkat po ekranu ni glih... :)
 

smrkec

Majstr
5. sep 2007
1.856
388
83
dokaj strarga etrexa še na "nokia" baterije imam doma. Če si kdo želi nostalgije :p
 

Primzi

Fizikalc
1. sep 2007
1.025
92
48
raza

sem pri kolegu poiskusil in karte ki sem jih pripel niso posebaj natancne. Bistveno manj natancne kot OSMAND. Katere open street topografske karte priporocas?

(Iscem najbolj natancno in najbolj podobno Topografski karti)
 

raza

Pripravnik
19. jun 2011
210
24
18
Vprašanje je, kaj Edge zna in zmore prikazat. S tem nimam izkušenj... Razlike v kartah so samo po namenu uporabe (cestne, topo, kolesarske......) Za štos bi veljalo preizkusiti karte, ki so namenjene športnim uram. Samo laično razmišljanje....
 

Primzi

Fizikalc
1. sep 2007
1.025
92
48
karte so enake kot na osmandu... :)
ne bo drzalo

izohipse so ocitno dvakrat bolj nenatancne (ze po velikosto datotek), tudi zemljevidi (img) datoteke so skoraj dvakrat manjse.

Ne vem zakaj scanner ne prepozna barv na telefonu, ampak v resnicije OSMAND barven in bolj detajlen kot Garmin
 

Priponke

  • IMG_20220922_0001.jpg
    IMG_20220922_0001.jpg
    235,7 KB · Ogledi: 66
  • IMG_20220922_0002.jpg
    IMG_20220922_0002.jpg
    74 KB · Ogledi: 63