Garmin City Navigator Europe NT 20 in Adria Route

jesen

Pripravnik
18. okt 2010
565
5
18
Spadam med začetnike, moram pa priznat, da je Alter forum na področju navigacije izredno, neverjetno kvaliteten v vsakem pogledu. Vem da bo potrebno še precej časa, da uspem obdelat tematiko. Garmin 1350 mi je uspelo naložiti Adrio, posodobiti City Navigator Europe, imam samo preprosto vprašanje in sicer: Imam naložena dva različna sistema (Adrio in City), oba imam tudi obkljukana, katero karto pa bo garmin uporabil v danem primeru, ko izberem pot po Sloveniji ?
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Samo en set mej odkljukan, sicer bodo težave.

Naprava sedaj 2x izrisuje, katera pa je v ospredju je odvisno od parametrov zemljevida, ne vem točno.

Skratka nikar obeh odkljukanih.

Sicer pa Adriroute ne rabiš več, za Slovenijo je sploh več ne posodabljajo...

Uporabljaj samo CN, AR pa morebiri za Jugo za rezervo.
 

Dolfe

Pripravnik
22. jul 2007
836
1
18
Kadar se voziš po podeželju, oz. lokalnih cestah, Adria Route pride še kako prav. CN EU se zgubi in te zapelje daleč naokrog v večini primerov. Pri tem so v igri makadamske poti, (nekatere že lep čas tudi asfaltirane), ki niso vrisane v CN kartografijo. V Adri so vrisane poti in ceste, ki so še iz časov Avstroogrske.

Sam koristim karto, glede na potovanje. Za glavne ceste CN, za vožnjo po vukojebinah pa obvezno Adria route. Treba je vzeti v obzir, da je lokalno prebivalstvo skozi desetletja več ali manj na črno naredilo marsikatero cesto ali bližnjico, o kateri se jim pri CN niti ne sanja.
smile-1.gif
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Prosim za en primer...

Pa bomo primerjali na zemljevidu.
 

Zgaga

Guru
25. jul 2007
10.398
4.395
113
49
Na sončni strani ALP
Meni je ravno problem v AR, da so vrisane poti, ki se zadnjih 40 let ne uporabljajo in niso prehodne niti peš.
CN pa pravilno vodi po obstoječih cestah. Če pa izklopim makedamske ceste, pa je pot še toliko bolj pravilna s CN.

AR nisem vklopil odkar so v CN dodali JCV.
smile-1.gif
 

Dolfe

Pripravnik
22. jul 2007
836
1
18
Ne morem ti podati primera kar tako, ker ne uporabljam (delam) rut iz PC-ja. Pokažem ti edino tako, de se vsedeva v karjolo, pa te zapeljem malo na okoli.
Lahko ti pa povem tako. Nekje na dolenjskem imam parcelo. CN jo ne najde niti pod razno, čeprav je pot vrisana celo v Atlasu Slovenije. Adria - jo pozna.

Drug primer: Do staršev naprimer, CN vse do zadnje verzije 2015.20 ni našel ceste, kljub temu, da je obstajala že času Marije Terezije. In ja, vrisana celo v Atlasu Slovenije, iz pred skorajda 30 let.

Tretji primer: Lansko leto sem se "vrtel" po krasu, okrog Hrastovlj, Črnotič, Prešnice, .... itd. Adria route je uspešno reševala situacijo. CN je pogrnila že tam pri Črnem kalu, ko sem zavil iz glavne ceste.

Je pa res. Če ne poznaš lokalnih cest, in slepo zaupaš navigaciji, te na koncu nekako le pripelje do cilja. In jasno, si vesel in zadovoljen. Jeziti te prične šele, ko spoznaš kraje in lokalne poti, ter vidiš, kako si šel "okoli riti v važert". In potem se vprašaš, kolikokrat si v veri zaupanja nabil čisto nepotrebne kilometre.
Res je pa tudi. Pred parimi leti sem bil na Hrvaškem, v Karlovcu. Približno poznal pot, pa se vseeno bolj zanesel na Adrio. Tako še nikoli nisem zabluzil. Nazadnje sem pristal na dvorišču neke firme, kjer me je ustavila železna ograja, adria pa je še kar trdila, da je to regionalka proti morju.
bonk.gif
 

popotnik

GPS presidente
25. feb 2010
13.226
9
38
Maribor
popotnik-gps.blogspot.com
@Dolfe

Omenjene težave lahko javiš v temi kjer zbiramo popravke, da lahko zadevo popravimo za CN karto.

Par mojih primerov zakaj AR ne uporabljam:

- cesta katera obstaje že več kot 100 let je še vedno prekinjena kljub neštetin javljanjem na Monolit
- v Šentjurju me še niti 1x ni pripeljala na pravi naslov, ali je bila hišna številka čisto na drugem koncu ali pa ni bila na pravi strani
- večkrat me je hotelo peljat po gozdni poti po kateri ne more niti traktor
- kljub izogibanju makadamu AR zvesto hoče peljat po njem saj je v AR kategorizacija porazna.
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Ja, mislim sem da poveš kraj, da pogledamo primerjavo pokritosti.

 
I

Izbrisan uporabnik #488

Poleg tega pa AR več ne ažurira Slovenije... tako da je zemljevid star ziher 3 leta.
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.917
5.461
113
Sploh pa ce ma predelano 4.21 verzijo je zemljevid slovenskega dela etak CN2014.xx
smile-1.gif
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.917
5.461
113
Skratka..zaradi teh "Maria Terezija" potk....je edina uporabnost zadnje AR 4.10 za hribolazenje...ker ma res dobre potke po hribih
smile-1.gif


Sicer pa sedaj etak PRO verzija topo karte pride...oz je ze...tko da vprasanje ce ne bo boljsa....
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Citat:
Uporabnik Kamele0N pravi:
Sploh pa ce ma predelano 4.21 verzijo je zemljevid slovenskega dela etak CN2014.xx
smile-1.gif

nope, slo je ar 4.10 not
 

fikus

kaktus
23. apr 2008
2.528
14
38
Citat:
Uporabnik Kamele0N pravi:
Skratka..zaradi teh "Maria Terezija" potk....je edina uporabnost zadnje AR 4.10 za hribolazenje...ker ma res dobre potke po hribih
smile-1.gif


Sicer pa sedaj etak PRO verzija topo karte pride...oz je ze...tko da vprasanje ce ne bo boljsa....

AT je fantastična karta za pohode, kolesarjenje...

Upam, da bo TOPO PRO še posodobljena z novimi potmi, stavbami...
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.917
5.461
113
Citat:
Uporabnik Snecer pravi:
Citat:
Uporabnik Kamele0N pravi:
Sploh pa ce ma predelano 4.21 verzijo je zemljevid slovenskega dela etak CN2014.xx
smile-1.gif

nope, slo je ar 4.10 not

Hmm....ar4.10 ima tocen(tocne) vrhove....pri 4.21 (verzija by alterteam
smile-1.gif
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.917
5.461
113
@fikus....pri AT me moti da ni rutabilna....kar je @#%& ce ne poznas hriba....destinacije itd
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Citat:
Uporabnik Kamele0N pravi:
Citat:
Uporabnik Snecer pravi:
Citat:
Uporabnik Kamele0N pravi:
Sploh pa ce ma predelano 4.21 verzijo je zemljevid slovenskega dela etak CN2014.xx
smile-1.gif

nope, slo je ar 4.10 not

Hmm....ar4.10 ima tocen(tocne) vrhove....pri 4.21 (verzija by alterteam
smile-1.gif

hysterical-1.gif


V 4.21 verziji je original 4.10 Slovenija takšna kot je.

Nič drugačna, nič zamaknjeno.
 
I

Izbrisan uporabnik #488

po moje ma drugo verzijo, ko je en meje popravljal z xml editorjem, pa je zamaknil Zemljo :)
 

lagunec

Pripravnik
29. jan 2008
419
4
18
Ljubljana
Včeraj sem se peljal na en naslov v Bistrico pri Tržiču - uporabljal Garmin-a 3790 in AdriaRoute 4.10 - katastrofa končal sem kar daleč stran od željenega naslova na koncu ene kolovozne poti.