Garažna vrata - enojna velika ali dvojna?

ptice

Fizikalc
23. jul 2011
225
174
43
Na širino 5 m nimam pripomb. Manjši avto je parkiran ob desno steno, večji levo, da se vrata, vsaj voznika, normalno odpirajo. Pomembnejša je višina in globina garaže. Enoprostorca lahko parkiram s strešnim kovčkom na strehi. Problem pa je globina 5 m zaradi dolžine vozil in vse krame petčlanske družine. Odvisno od razporeditve vhoda v hišo iz garaže, v kolesarnico, umivalnik ipd.
 

Generik

Guru
14. maj 2011
3.859
1.252
113
Jaz imam 5,5m garažna vrata in so OK :D Priporočam :p Je pa treba paziti pri prekladi, ker je 10cm premalo kot za vrata manjših dimenzij in rabiš 25cm preklade.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.380
5.896
113
pri taščici
za razpone v garazi in preklade nad vrati, pač mora biti primerna statika. jaz ima tudi znotraj (klet/garaža) preklado da je pač potem 7x7 prostor normalno statično "podprt" za etažo nad garažo, kjer sta dva vozila, . vrata seveda enojna. Ne znam si predstavljat da manevriram mimo tistega srednjega stebra/zidu (res nepotrebno) .....
Steber ti je v napoto, avto v notranjosti pa ne?
Jaz upam da imate v takem primeru garazo vsaj 7x7. Da se potem se kakšna omara (kolesa....) lahko postavi ob steno in da lahko kulturno vrata odpiras brez butanja v sosednja vrata.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.413
5.445
113
Če je garaža ozka in plitka je to povsem drug problem, kot velikost odprtine skozi katero zapelješ. In manjsa je, bolj moti bilokak steber ali ovira vmes.
 
  • Všeč mi je
Reactions: ales85

ales85

Guru
9. nov 2007
3.596
1.211
113
zakaj? če crknejo ena (katera itak so) lahko še vedno odpreš druga ter dobiš avto ven, samo malo ustvarjalen je treba bit :)
To je en pogled, ni problema. Jaz bi rajsi gledal na dolgotrajen ucinek, ce si zelim sirsih vrat. Tako pogosto to ne crkuje, da bi mi bil faktor. Ce pa se zgodi, pa pridemo trije in vrata odpremo na roke ter imam avto zunaj dokler se ne popravi.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.413
5.445
113
Ta pomislek je bil meni na koncu 2. strani prav te teme razložen...
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.458
9.194
113
Steber ti je v napoto, avto v notranjosti pa ne?
Jaz upam da imate v takem primeru garazo vsaj 7x7. Da se potem se kakšna omara (kolesa....) lahko postavi ob steno in da lahko kulturno vrata odpiras brez butanja v sosednja vrata.
ja 7x7 je prostor noter brez stebrov ali česa podobnega. 2 avtomobila, pa še kakšen "pank" za kaj odložit, uredit, popravit. Prostorsko je to socialni minimum. Bi pa seveda imejl kakšno YT sceno, pa avte v hali parkirane, zakaj ne. :evil:
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hanzi

Mac kebcok

Zelenc'
31. avg 2023
1
0
1
Mene pa zanima, ce imate pri 5 m rolo vratih morda problem z vetrom, ki lahko mocno piha…burja ali jugo….

kaksna je ustrezna visina …220 ali vec ?

hvala za odgovor
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.887
5.167
113
Jaz na 211 spravim avto z dvema srfoma na strehi not. Gre za mm sicer.
Tak da če ne misliš kake G 4x4² parkirat not je 220 vrh glave.
 

raners

Majstr
4. mar 2008
2.715
366
83
Če boš imel vrata, ki se odpirajo pod strop (verjetno velika večina) in če si omejen z višino, mogoče bodi pozoren še na višino odprtih vrat, da boš lahko kuferan odprl brez bojazni, da bi vedno zadeval v odprta garažna vrata nad avtom..

Mi imamo mislim da 225 in passat karavan in lahko zapeljem iz garaže tudi z odprtim kuferanom...
 

Generik

Guru
14. maj 2011
3.859
1.252
113
Če boš imel vrata, ki se odpirajo pod strop (verjetno velika večina) in če si omejen z višino, mogoče bodi pozoren še na višino odprtih vrat, da boš lahko kuferan odprl brez bojazni, da bi vedno zadeval v odprta garažna vrata nad avtom..

Mi imamo mislim da 225 in passat karavan in lahko zapeljem iz garaže tudi z odprtim kuferanom...
Odprta vrata segajo na stropu do kakšne polovice garaže ali manj, tako da če parkiraš vzvratno ne bi smelo biti težav z odpiranjem prtljažnika.
Jaz imam preklado na 2,25m, sama garaža pa je za 30cm višja.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.413
5.445
113
Mene pa zanima, ce imate pri 5 m rolo vratih morda problem z vetrom, ki lahko mocno piha…burja ali jugo….

kaksna je ustrezna visina …220 ali vec ?

hvala za odgovor

imamo 220 višine. s trugo se ne spomnim, a jaz z suvjem lahko notri zapeljem ali ne, z berlingom sigurno ne.
so pa tudi 5m široka, ampak so sekcijska. problema z vetrom nimamo, ne vem pa a se rolo enako obnašajo kot sekcijska.