Garancija za tehnične izdelke EU

mosseero

fizik´alc
3. sep 2007
19.219
9.457
113
kod Džej-Zija
Zanimivo? Meni je to en nateg. Sej smo tudi tukaj brali nasvete, ko je kdo spraševal, kje si lahko za par dni nekaj sposodi: kupi prek spleta in potem vrni nazaj.
Aja, pa to v ZDA je vseeno malo drugače kot pri nas: ker tam se podjetje odloči za to prostovoljno, pri nas je pa zakonsko zavezano k temu.
Sam sem 4 leta nazaj eno stvar rabil za en dan. Lepo pisal uvozniku, če ima kakšno testno enoto in da lahko najamem. Sem jo dobil brezplačno, ob vračilu pa mu stisnil v roke za eno večerjo.
Folk je dobesedno brezobrazen in se ne zaveda, da s tem prodajalcu povzroči 2x poštnino + znižanje vrednosti izdelka. Ampak ja, to nekaterim dol visi, samo da oni prišparajo.
Očitno jim to predstavlja konkurenčno prednost, se jim že splača to izvajati, ker na ta način pritegnejo kupce.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.461
9.154
113
Eno vprašanje. A je bila sprememba Zakona o varstvu potrošnikov potrjena?
Se je kaj spremenilo glede stvarne napake?
Iskal ZvPot-1, pa najde samo napovedi, ne pa, če je bilo sprejeto in kaj točno je bilo sprejeto.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.461
9.154
113
Nič ne prodajam, tako da ne rabim nobene luknje v zakonu.
Rad bi le videl, kaj se je spremenilo. Baje je nekaj drugače glede stvarne napake.
Zvpot-1 sem iskal, pa mi ne najde konkretnega zakona, ampak samo napovedi. A je potem bilo to sprejeto ali ne?
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.461
9.154
113
Ne vem. Zato pa iščem ta jeb... zakon, pa ga nikjer ni. Kot kaže ni bilo sprejeto ali kaj...
 

Morgoth

Majstr
27. sep 2018
750
869
93
Mene pa zanima kaj lahko kot kupec naredim v tem primeru?
Na Mimovrste sem kupil ta ssd:
En izmed precej močnih razlogov za nakup je bil ta, da oglašujejo na spletu 5 letno garancijo za ta ssd.
Dodajam še printscreen, če bodo slučajno popravili na strani:
SiliconPowerGrancija1.JPG

potem pa vidim tole na škatli (glej spodaj, 3 year warranty):
IMG_20221115_232800.jpg

In pa tole:
IMG_20221115_232654.jpg

Kaj, po njihovi logiki mi morajo oni vstaviti disk v zunanje ohišje, ki sem ga zraven kupil, da mi sploh velja garancija!?

Tole s 5 letno garancijo je navadno zavajanje kupcev, pogoji so pa sploh absurdni, sploh za eno tako preprosto stvar kot je en ssd disk?

Se je kdo že srečal s čim podobnim, oziroma ima izkušnje s tem?
Hvala.
 

Morgoth

Majstr
27. sep 2018
750
869
93
Ga ni bilo zraven.
Sem jih danes kar klical in so potrdili, da je 5 let in da se ne prekine, če ga sam vgradim. Če bo še kdo potreboval info. ;)
 

matofill

Guru
18. sep 2008
3.664
727
113
Ga ni bilo zraven.
Sem jih danes kar klical in so potrdili, da je 5 let in da se ne prekine, če ga sam vgradim. Če bo še kdo potreboval info. ;)
Imaš to pismeno ? Ker če nimaš si čez 3 leta ne boš nič pomagal, z besedami..... Torej sprintaj si še print screen spletne strani, če je tam 5 let in vse skupaj spravi, se ne splača v naprej sekirati, če bo treba čez 4 leta, boš takrat predložil dokazila Tržnemu inšpektoratu, če pa ne bo treba, pa še bolje.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.150
5.754
113
pri taščici
Se bojim da ima on ze sedaj idejo o uveljavljanju garancije.
Gkede na to da se v slo caka na TC pol leta me srbijo prsti da bi jo narocil v tujini.
Ampak ob morebitnih tezavah bom najbrz bolj na suhem kot ce narocim kitajko za cetrt cene na AB.