garancija / best buy?

ncnifrej

Guru
14. avg 2013
1.967
813
113
zdravo,
katera znamka ponuja največ garancije brez kakšnega hudega drobnega tiska :)
išče se avto nižjega srednjega razreda (megane, focus,...), dizel. Dnevno 130km - letno 25K+. Razne garancije 5 let ali 100.000 so mi premalo (to naredimo v 3-4 letih). budget < 20K.
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.343
676
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Ponavadi, ce je 5 let je 150.000 km ... Vsaj pri Mazdi kolikor vem, je tako ...

https__www.mazda.si_assets_slovenia_Pricelist_202015_Cenik_20za_20stranke.pdf-20181001-094354.jpg


Renault ima podaljsano jamstvo na 6 let ali prevozenih 200.000 km >> https://www.renault.si/storitve/pogodbe-renault/podaljsano-jamstvo.html

... prav tako ima VW/Skoda, Seat podobno jamstvo 6PLUS (6 let ali prevozenih 200.000 km) >> https://www.porscheinterauto.net/garancija/#Jamstvo6plus

Tudi ostali imajo te zadeve ponavadi objavljene na svojih spletnih straneh :)
 

koliko

Guru
21. avg 2007
4.232
2.071
113
SV SLO
Garancija je obvezna s strani proizvajalca, jamstvo pa je potem kao podaljšana garancija z dolgim seznamom kaj ne zajema s strani uvoznika oziroma prodajalca. Jamstvo se pri nekaterih znamkah doplača dodatno pri nekaterih je kao brezplačno(pač všteto v ceno avtomobila). Pri obeh pa je pogoj da v obdobju veljavnosti srvisiraš avto pri uradnem zastopniku-prodajalcu-serviserju.
 
  • Všeč mi je
Reactions: ncnifrej

ncnifrej

Guru
14. avg 2013
1.967
813
113
meni je bil pa od koliko koristen odgovor.. ravno to razliko med "jamstvom in garancijo" sem imel v mislih ko sem odpiral temo in pisal "drobni tisk".
Ponavad itak prodajalc pravi, da je pokrito "ni da ni".. ko prides na servis kaj uveljavljat se pa to spremeni v "to pa ni" :p
 

as21

Pripravnik
18. dec 2007
786
21
18
kaj pa je tu preverjeno? si pri vseh razpoložljivih znamkah uveljavljal enak zahtevek z naslova garancije?
 

Vojnik

Guru
16. apr 2017
1.299
824
113
kaj pa je tu preverjeno? si pri vseh razpoložljivih znamkah uveljavljal enak zahtevek z naslova garancije?

Po tem, ko so me nategnili s tem jamstvom na VW, kjer drobni tisk vec izkljucuje, kot vkljucuje smo v firmi naredili natancno analizo kritja podaljsanega jamstva.

Zadevo ima FORD najbolj urejeno. Z naskokom. Do sedaj vse FORDe servisiramo na Summitu v Ljubljani in do sedaj nobene tezave.

Pa se nekaj. Glede na opevani VW. Pri FORDu pol manj tezav kot pri VW, Summit pa svetlobna leta pred VW Branicarjeva in Autodelta.
 

as21

Pripravnik
18. dec 2007
786
21
18
se pravi si primerjal samo dve znamki? super, upaš enako trditi tudi v primerjavi s hyundaijem,kio,mazdo,PSA, Oplom, Renaultom itd...

avtor teme se bo pa mogel sam poglobit v drobni tisk pri posamezni znamki. glede na zahteve po trajanju im dolzini km pri garanciji/jamstvu jih ne ostane prav veliko. prav tako so pri nekaterih znamkah te že vključene v cebo vozila, pri drugih jih je potrebno doplačati (ali pa so v kakšni "akciji" financiranja).

pa da se malo pomagam-PSA ima tovarniški "produkt" oz. prodajajo jamstvo direktno iz tovarne. razlika med garancijo in Optiway jamstvom je samo v 45 dnevnem roku za zamenjavo vozila (zato je jamstvo precej drago).
Mazda baje ponuja produkt zavarovalnice CarGarantie.
Pri VAG grupi ima uvoznik svoje jamstvo-precej drobnega tiska-poznajo kulanco,kar je pri drugih znamkah prej izjema kot pravilo.
ostale znamke ne poznam, mi je pa zanimivo da lahko npt. Kia svoj produkt imenuje "garancija", v drobnem tisku pa za nekatere zadeve velja rok 12 mesecev-npr navi itd.. zame je to zavajanje,zanimivo da se se ni kdo zapel za to...
 
Nazadnje urejeno:

Vojnik

Guru
16. apr 2017
1.299
824
113
se pravi si primerjal samo dve znamki? super, upaš enako trditi tudi v primerjavi s hyundaijem,kio,mazdo,PSA, Oplom, Renaultom itd...

avtor teme se bo pa mogel sam poglobit v drobni tisk pri posamezni znamki. glede na zahteve po trajanju im dolzini km pri garanciji/jamstvu jih ne ostane prav veliko. prav tako so pri nekaterih znamkah te že vključene v cebo vozila, pri drugih jih je potrebno doplačati (ali pa so v kakšni "akciji" financiranja).

pa da se malo pomagam-PSA ima tovarniški "produkt" oz. prodajajo jamstvo direktno iz tovarne. razlika med garancijo in Optiway jamstvom je samo v 45 dnevnem roku za zamenjavo vozila (zato je jamstvo precej drago).
Mazda baje ponuja produkt zavarovalnice CarGarantie.
Pri VAG grupi ima uvoznik svoje jamstvo-precej drobnega tiska-poznajo kulanco,kar je pri drugih znamkah prej izjema kot pravilo.
ostale znamke ne poznam, mi je pa zanimivo da lahko npt. Kia svoj produkt imenuje "garancija", v drobnem tisku pa za nekatere zadeve velja rok 12 mesecev-npr navi itd.. zame je to zavajanje,zanimivo da se se ni kdo zapel za to...


Nisem/nismo primerjali samo dveh znamk. Z dvema znamkama imam dejanske izkušnje, torej VW in FORD. Imeli smo celo floto vozil VW in nikoli nismo brali drobnega tiska, dokler seveda ni prišlo do problema. Še danes trdim, da je VW jamstvo natega od natege. Predno smo šli v menjavo voznega parka smo naredili analizo vsej jamstev (Renault, Škoda - ima isto, kot VW, Peugeot, KIA in Opel). Na podlagi tega smo se odločili za FORD. Kot rečeno, ne morem govoriti o dejanskih izkušnjah o vseh znamkah, lahko pa govorim o VW in FORD. Dodatna natega pri VW (to smo žal ugotovili po nakupu), da je uvoznik skrajšal servisni interval.
 

shift

Guru
20. jul 2007
9.752
2.039
113
za šankom
zdravo,
katera znamka ponuja največ garancije brez kakšnega hudega drobnega tiska :)
išče se avto nižjega srednjega razreda (megane, focus,...), dizel. Dnevno 130km - letno 25K+. Razne garancije 5 let ali 100.000 so mi premalo (to naredimo v 3-4 letih). budget < 20K.


se mi zdi, da bo edino hyundai ta , ki ti bo za dobo 5 letih kril vse izredne posege na avtu v sklopu garancije ne glede na število prevoženih kilometrov
 

tomi

Guru
1. sep 2007
17.993
9.116
113
39
MB
Nisem/nismo primerjali samo dveh znamk. Z dvema znamkama imam dejanske izkušnje, torej VW in FORD. Imeli smo celo floto vozil VW in nikoli nismo brali drobnega tiska, dokler seveda ni prišlo do problema. Še danes trdim, da je VW jamstvo natega od natege. Predno smo šli v menjavo voznega parka smo naredili analizo vsej jamstev (Renault, Škoda - ima isto, kot VW, Peugeot, KIA in Opel). Na podlagi tega smo se odločili za FORD. Kot rečeno, ne morem govoriti o dejanskih izkušnjah o vseh znamkah, lahko pa govorim o VW in FORD. Dodatna natega pri VW (to smo žal ugotovili po nakupu), da je uvoznik skrajšal servisni interval.

se pravi po tvoje je vse nateg kar piše v pogodbi, faktor je samo če je dovolj velik font? :cool:
 

Vojnik

Guru
16. apr 2017
1.299
824
113
Tomi, ti bom probal razložiti.

Kupovali smo VW v veri, da imajo 4 leta jamstva, ker so nam prodajalci vedno zagotavljali, da imamo 4 leta garancije. Torej ne 2 leti garancije in 2 leti jamstva. Čez čas smo to sicer izvedeli, ampak je bilo rečeno, ne skrbite, to je vse krito, kot pri garanciji. No seveda, dokler ni prišlo do težav. Potem smo šli brati drobni tisk (kar nima nobene veze z velikostjo fontov, kar navajaš) in ugotovili, da 2 letno VW jamstvo več izključuje, kot pa vključuje. Nato smo ugotovili še, da jamstvo velja, če delaš servise na 15.000 kilometrov (kar smo sicer delali) s tem, da je to predpis Slovenskega uvoznika in ne proizvajalca vozil. Če povzamem, jamstvo ti velja, če delaš servis na 15.000 kilometrov namesto na npr. 30.000 kilometrov, kot je servisni interval v tujini. To je zame po domače povedano navadna goljufija.

S tem, da je odnos gospodov na servisu katastrofalen. V nadaljevanju smo šlo gledati pogoje jamstva in ugotovili, da ima Škoda (in če se prav spomnim Audi in Seat enako) isto listo, kaj vse ne šteje v jamstvo.

Zaradi slabih izkušenj z jamstvom in servisom smo v firmi rekli, da bo pri menjavi voznega parka pomembno vlogo imelo jamstvo oz. njihovo kritje. Zgoraj sem napisal, katere znamke smo analizirali (pomeni, nismo avtov kupili, ampak podrobno prebrali njihove pogoje - nisem jih sicer bral sam osebno, ampak pri nas zaposleni, ki skrbi za vozila). Na podlagi tega smo se odločili, da kupimo vozila FORD.

Za enkrat (trkam na les, da se kaj ne zalomi) smo zelo zadovoljni. Z odnosom na servisu, s reševanjem težav (ki jih je mimogrede bistveno manj, kot pri VW) in z samo kvaliteto vozil. Sam osebno nisem kaj dosti vozil ne VW in niti sedaj FORD-a, lahko pa potrdim, da so naši zaposleni z samo vožnjo sedaj bistveno bolj zadovoljni, kot so bili prej z VW. Seveda je oblika stvar osebnih preferenc in slovenske napačne miselnosti o kvaliteti VW, ampak mi vež nazaj ne gremo. Če bodo FORDi delali tako, kot delajo in če bo servis ostal na takem nivoju, bomo tudi mi ostali lojalni znamki. Se pa zavedamo, da je konkurenca huda in če se zadeva spremeni, bomo tudi mi pogledali še kam drugam.

Nimamo namreč nobene preference; edni kar šteje je zanesljivost vozila, stroški s tem povezani in zanesljivost servisa. Zaenkrat kot rečeno nad pričakovanji. Mi je pa osebno vseeno, kaj piše na havbi; Mercedes, Lamborgini ali pa Dachia. S tem nismo obremenjeni.
 

Zebdi

Fizikalc
11. dec 2017
434
137
43
Preveri še Hyundai. 5 let brez omejitve kilometrov, čeprav mislim, da so pred kratkim spremenili pogoje in da so nekaj izvzeli iz teh petih let. Punca vem, da je dobila 5 let splošne (tovarniške) garancije + 3 dodatna leta jamstva za motor in menjalnik, vse brez omejitve kilometrov.
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.882
5.160
113
Če povzamem, jamstvo ti velja, če delaš servis na 15.000 kilometrov namesto na npr. 30.000 kilometrov, kot je servisni interval v tujini. To je zame po domače povedano navadna goljufija.
.

Torej ker si ti nisi prebral pogojev pred nakupom je to goljufija? Zanimiva definicija goljufije.
Pa še enkrat jamstvo da trgovec. Tudi če zahteva servis vsakih 50km to ni nobena goljufija.
 
  • Všeč mi je
Reactions: mtl