Gamestop in štala na Wall Streetu

15. jan 2019
3.459
1.085
113
Dobro, pretiravat ni treba, motivacija vecine tu je vseeno ROI, sticking it to the man je samo bonus


ampak zadeva ima še vedno lepo vrednost, niso uspeli strmoglavit

ziher so v ozadju še večji igraći, ki jim paše propad skladov?
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.673
6.228
113
Definitivno ce zacnejo skladi na polno prodajat investicije (ostale) bo ze tam cenejsa opcija nakupa... tko da imajo gotovo nekateri veliki cilj da se kak sklad sesuje.
 

jtfc

Guru
24. jul 2007
19.533
2.388
113
To je blo v petek se mi zdi...

1612123907199.png
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.673
6.228
113
IMHO je zgodba preprosta. Short selling je v osnovi tvegano pocetje. In ti skladi so se s tako izpostavljenostjo sli cisti gambling. Kar se dogaja je cena za gambling ki se ni izsel. Vprasanje ki pa se mi poraja je: izposojene delnice je treba vrnit. Kdaj upnik (tisti ki je posodil delnico) rece - fantje brez kritja ste?

ker teoreticno gre zadeva v nedogled.
 

Steve

Guru
13. avg 2007
9.652
1.576
113
Pomoje je to šele začetek nečesa, zdaj ko se je videlo, kaj množica malih lahko povzroči. Začelo se je dogajat isto na kripto sceni. Trenutna tarča je xrp, ki še kar raste. Sanjski dnevi za tiste ki si upajo :)
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.494
9.197
113
Pomoje je to šele začetek nečesa, zdaj ko se je videlo, kaj množica malih lahko povzroči. Začelo se je dogajat isto na kripto sceni. Trenutna tarča je xrp, ki še kar raste. Sanjski dnevi za tiste ki si upajo :)
Ne vem za kripto, ampak po moje bodo za Wall Street veliki dosegli z lobiranjem in podkupovanjem, da se bodo sprejela neka pravila/zakoni, ki bi to preprečila v bodoče.
Če bo obratno, bom zelo, zelo presenečen. Ne gre tu za par dolarjev, ampak za milijarde in tukaj potem money talks.
 

onlyme

Fizikalc
5. apr 2010
862
63
28
IMHO je zgodba preprosta. Short selling je v osnovi tvegano pocetje. In ti skladi so se s tako izpostavljenostjo sli cisti gambling. Kar se dogaja je cena za gambling ki se ni izsel. Vprasanje ki pa se mi poraja je: izposojene delnice je treba vrnit. Kdaj upnik (tisti ki je posodil delnico) rece - fantje brez kritja ste?

ker teoreticno gre zadeva v nedogled.
Lahko gre v nedogled, vendar imajo skladi na grbi še obresti na izposojene delnice. Zatoj si želijo čimprej zaključiti zadeve.
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.673
6.228
113
Ok ampak oni so dolzni delnice + obresti. In kot lastnik delnic vidis da je vedno manj verjetno da jih bodo vrnili...kdaj ustavis? Ko ne placajo obresti?
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.874
5.469
113
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad

Neuromancer

Fizikalc
24. jul 2007
344
116
43
Ok ampak oni so dolzni delnice + obresti. In kot lastnik delnic vidis da je vedno manj verjetno da jih bodo vrnili...kdaj ustavis? Ko ne placajo obresti?
Tukaj je še en faktor - broker kot lastnik oz. upravljalec delnic od short sellerja ob sklenitvi posla zahteva vplačilo margina, ki na začetku znaša 150% vrednosti posla in predstavlja varnostno polico. Če gre delnica v napačno smer, short seller dobi margin call in mora takoj povečati margin, sicer sledi odvzem delnic.
V praksi ima verjetno vsak broker svoje modele tveganja in risk managerje, ki gledajo v Excele in konstantno računajo tveganje glede na pozicije svojih strank, ki imajo vse desetkrat pohedgano okrog in okrog.
 
19. jul 2007
2.762
1.493
113
Tukaj je še en faktor - broker kot lastnik oz. upravljalec delnic od short sellerja ob sklenitvi posla zahteva vplačilo margina, ki na začetku znaša 150% vrednosti posla in predstavlja varnostno polico. Če gre delnica v napačno smer, short seller dobi margin call in mora takoj povečati margin, sicer sledi odvzem delnic.
V praksi ima verjetno vsak broker svoje modele tveganja in risk managerje, ki gledajo v Excele in konstantno računajo tveganje glede na pozicije svojih strank, ki imajo vse desetkrat pohedgano okrog in okrog.
Če prav razumem (pa se ne spoznam na te stvari, zato sprašujem). Jaz imam delnice na mojem račun pri BPH (npr. Ilirika) in oni jih lahko naprej short sellajo, brez mene oziroma mojega dovoljenja.
To vprašanje se mi je že prej porajalo, kajti če imam svoje delnice v long portfelju, ne bi želel, da jih shrot sellajo, ker bo to zelo verjetno dolgoročno vodilo do nižje cene teh delnic.
 

Neuromancer

Fizikalc
24. jul 2007
344
116
43
Sprejeto je, da naj bi short sellanje pripomoglo k čiščenju slabih in precenjenih projektov ter k večji učinkovitosti in likvidnosti trga. Za brokerja je to le en od produktov, s katerim služi denar, večji problem so verjetno brezskrupulozni hedge fundi.
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.673
6.228
113
Tukaj je še en faktor - broker kot lastnik oz. upravljalec delnic od short sellerja ob sklenitvi posla zahteva vplačilo margina, ki na začetku znaša 150% vrednosti posla in predstavlja varnostno polico. Če gre delnica v napačno smer, short seller dobi margin call in mora takoj povečati margin, sicer sledi odvzem delnic.
V praksi ima verjetno vsak broker svoje modele tveganja in risk managerje, ki gledajo v Excele in konstantno računajo tveganje glede na pozicije svojih strank, ki imajo vse desetkrat pohedgano okrog in okrog.
Hvala za odgovor, sedaj malo bolj razumem