Furs

Car

POSTman
4. avg 2007
8.282
1.156
113
55
Planet zemlja
www.posta.si
Po pošti sem dobil uradno pismo, v katerem me obveščajo, da razpolagajo s podatkom, da sem bil v določenem obdobju prijavljen na začasnem naslovu. Pozivajo me, da jim v zvezi s tem posredujem določene podatke. Vse v redu, moti me pa način, kako so to naredili, saj me posredno pozivajo, da zašpecam tega, pri katerem sem bival zaradi davčne utaje, meni pa grozijo z visoko denarno kaznijo, če bom dal krivo izjavo. Zahtevajp, da jim posredujem najemno pogodbo, dejansko plačilo najemnine, plačano varščino ipd, priložen je celo obrazec. V glavnem, poziv je ogledalo, kako deluje naša država, grožnje in represija. Poziv bi bilo mogoče veliko bolj prijazno sestaviti, saj nismo vsi kriminalci in utajevalci davkov.....

Btw., živel sem pri partnerki, najemnino sem ji plačeval v naturalijah. Je to tudi potrebno prijaviti???
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.078
3.565
113
Marlbor
Dejansko te je nekdo prijavil, da prebivaš pri partnerki in ne izpolnjuješ dogovorjenih obveznosti.
 
13. jul 2011
2.677
625
113
Kako si pa uredil prijavo? Partnerka je verjetno morala takrat podati izjavo s kakšnim namenom in za koliko denarja si ti tam.
Sicer se strinjam, da naši organi zahtevajo dokazila za milijon stvari in povsod vidijo izigravanje zakonov, ampak dajmo se vprašati zakaj smo prišli do tega - "ne rabim maske, ker jem rogljiček" in podobno.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Kamele0N in zino

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.348
251
113
Kako si pa uredil prijavo? Partnerka je verjetno morala takrat podati izjavo s kakšnim namenom in za koliko denarja si ti tam.
Sicer se strinjam, da naši organi zahtevajo dokazila za milijon stvari in povsod vidijo izigravanje zakonov, ampak dajmo se vprašati zakaj smo prišli do tega - "ne rabim maske, ker jem rogljiček" in podobno.

a zastonj ne more bivat pri njej?

pač napišeš izjavo, da si bil pri partnerki in da ni bil najemniški odnos.

sicer pa, a ni butasto, da te mora nekdo prijavit, da si na drugem začasnem naslovu. Zakaj furs avtomatično nima vpogleda tudi v to?
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Kako si pa uredil prijavo? Partnerka je verjetno morala takrat podati izjavo s kakšnim namenom in za koliko denarja si ti tam.
Sicer se strinjam, da naši organi zahtevajo dokazila za milijon stvari in povsod vidijo izigravanje zakonov, ampak dajmo se vprašati zakaj smo prišli do tega - "ne rabim maske, ker jem rogljiček" in podobno.
Nič ne rabiš dat izjave, podpišeš dovoljenje za prijavo in to je to. Če pa ima najemno pogodbo pa na podlagi te.
 
  • Všeč mi je
Reactions: tony

Car

POSTman
4. avg 2007
8.282
1.156
113
55
Planet zemlja
www.posta.si
a zastonj ne more bivat pri njej?

pač napišeš izjavo, da si bil pri partnerki in da ni bil najemniški odnos.

sicer pa, a ni butasto, da te mora nekdo prijavit, da si na drugem začasnem naslovu. Zakaj furs avtomatično nima vpogleda tudi v to?
Saj izjavo sem že napisal in jo poslal, zmotilo me je samo to, da te po defaultu obravnavajo kot kršitelja.
Btw., izgleda, da jo je nekdo prijavil, ker jo je poklicala prijateljica, s katero sta cca. 4-5 let nazaj potovali v Grčijo, da je dobila pismo od FURSA, zakaj in komu je nakazala 600€ takrat. Nakazala pa je moji, ker je plačala dopust. Matr, v kaj vse se spuščajo....
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.348
251
113
hehe, orng so vas vzel na piko!

zihr piše na koncu dopisa, da v primeru, da obrazloženo ni res, pojasniš okoliščine ali kaj podobnega.

kako bi lahko nekdo prijavil, da je tvoja nakazala kolegici??

to je nekdo prijavil, da vse skupaj nekaj "smrdi" pri tvoji, in sedaj vse preverjajo.
 
  • Všeč mi je
Reactions: tony

Car

POSTman
4. avg 2007
8.282
1.156
113
55
Planet zemlja
www.posta.si
Ja, saj to sem imel v mislih. Dejstvo pa je, da ni nobenega razloga. Vse je popolnoma čisto. Edini prihodki so plača, nobenih postranskih dejavnosti, v glavnem popolnoma nič. Ima popolnoma mirno vest, je pa to obremenjujoče.
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.356
1.350
113
Ja, saj to sem imel v mislih. Dejstvo pa je, da ni nobenega razloga. Vse je popolnoma čisto. Edini prihodki so plača, nobenih postranskih dejavnosti, v glavnem popolnoma nič. Ima popolnoma mirno vest, je pa to obremenjujoče.
V max. dveh stavkih jim pisno (priporočeno) sporoči, da je ona tvoja ljubica/punca/žena in da ji najemnine nisi nikoli plačeval, kar je razvidno tudi iz prometa na njenem TRR.

Ona pa naj razmisli, kateremu sosedu z vezami na davčni se je zamerila... :D
 
  • Všeč mi je
Reactions: Kamele0N

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.755
5.384
113
upam, da zrihtaš.. ko sem jaz urejal zacasno prebivalisce - mislm, da je morala kot lastnica objekta dati dovoljenje/izjavo da me "sprejme" ... in je bilo to to.. nobenga denarja, nobene pogodbe
To je to......njegova naj da izjavo da on začasno prebiva pri njej....in da, sta v partnerskem odnosu....

Podatke iz njene osebne.....podatke iz njegove.....overi se izjavo na UE.... In pošlješ Fursu....
 

zaseka

Guru
5. dec 2015
3.502
1.816
113
Verjetno si zivel v bloku dolocen cas kjer se vecina skupnih stroskov upravnika racuna na stevilo prijavljenih oseb v stanovanju in ker ima vecina teh etaż vecinsko prebivalstvo upokojence, ki ne vedo kaj bi sami s sabo si pac naletel na mino.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Kamele0N