FURS in davčni računi

jurek1973

Guru
3. sep 2007
3.914
816
113
Torej računi za gotovino, ki imajo spodaj tisto QR kodo.
Ob potrjevanju teh računov se na FURS pošljejo vsi podatki o postavkah na računu.
Naziv, šifra, cena, ...

Ali se da kje dobiti te podatke ,ki jih FURS zbira.
Recimo da naredim spletno stran, kjer bi vpisal šifro ali naziv artikla, pa bi dobil 10 najcenejših prodajalcev le-tega.
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.340
672
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Sicer nisem cisto preprican... vendar pa mislim, da se poslje le koncni znesek ... oz. le taki podatki, iz katerih ne mores izlusciti cene posamezne postavke na racunu ...

In tudi ce bi taki podatki bili v tem paketu... do njih ne mores kar tako dostopati, kot bi ti zelel :) ...
 

dune

Fizikalc
26. maj 2014
1.432
39
48
Obstaja api, ki so ga uporabili za nagradno igro za preverjanje računiv. Ne dobiš pa postavk na računu, ampak samo trgovca datum in skupen znesek.
 

jurek1973

Guru
3. sep 2007
3.914
816
113
Uh, pa res samo skupni zneski.
Sem imel nekako v spominu, da so tudi postavke zraven.
Pa sem pred 3 leti to celo sam programiral. Bo treba bilobil vzet.

Sem zgleda z eRačuni zamešal, tam pa so komplet podatki.

Torej: a se da kje dobit te podatke o eRačunih, ki grejo recimo preko UJPja.
Za isti namen, za iskanje najnižje cene.
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.340
672
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
eRacunov tudi ne mores dobiti kar tako... saj so digitalno podpisani ... Sicer pa... precej naivno je razmisljanje, da bi tovrstni podatki bili kar prosto dostopni vsakemu, ki ima par minut casa in nekaj programerskega znanja :) ...
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Naj gredo v Leclerka. Tam ponujajo 10 kratno razliko v ceni za vsak izdelek, ki ga v Sloveniji najdeš cenejšega. Torej so v Leclerku prepričani, da imajo najnižje cene in se jih lahko na FURS-u uporabijo za referenco.
 
  • Všeč mi je
Reactions: erikson