Furs ima vse podatke o oddajanju preko Airbnb?

jest5

Guru
18. avg 2007
25.163
-8.273
113
Opozarjajo, da se sam prijaviš, predno ti oni pošljejo položnico. Ker bo v tem primeru dražje
 

Guinness

Guru
2. jul 2008
3.970
2.687
113
Če jaz prav razumem, so undercover preiskovali airbnb oddajalce. Verjetno so jih kakih 15 našli, sedaj pa blefirajo, da naj se vsi prijavijo.
Pa še ena offtopic. Kolega je bil prejšnji teden na FURSu in ob 14:59 mi je poslal sliko iz FURSa, kjer je na sliki kakih 20 ljudi v vrsti in ne, to niso občani, ki čakajo na kakšno storitev ampak zaposleni, ki čakajo da ura odbije 15:00, da se lahko odštemplajo... banda lena.
10.gif
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.078
3.565
113
Marlbor
Haha, dokler niso sposobni sladoledarjev kazniti, ki 99% ne izdajajo računov, tako dolgo niso sposobni tudi kaj bolj zahtevnega ...
 

jest5

Guru
18. avg 2007
25.163
-8.273
113
No ja... Kaj pa je tako zahtevnega v tem, da se prijaviš na portal kot interesent, spremljaš ponudbe in pobereš podatke od ponudnikov
confused-1.gif
S sladoledarjem je več dela.
 

Steve

Guru
13. avg 2007
9.606
1.526
113
Jest5, na airbnb mislim da ti ne pokaže točne lokacije stanovanja, dokler fiksno ne rezerviraš. Ampak o tem sploh ni govora, oni namreč trdijo da so od airbnb in bookinga prejeli vse podatke o vseh najemodajalcih, ne pa, da so se oni šli nekih undercover operacij
 

keber

majski hrošč
28. jul 2007
13.240
44
48
In zakaj ne bi mogel Furs pridobiti podatke od Bookinga in Airbnb? Res, nekateri pogosto precej podcenjujete našo javno upravo, tako zanič pa spet niso.
Posebej Airbnb je v nemilosti davčnih uprav po EU, saj od velikih dobičkov te firme komaj kaj davka plačajo. Vem, da v Franciji že kažejo znake boljšega "sodelovanja".
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.078
3.565
113
Marlbor
Citat:
Furs je namreč pridobil podatke o dohodkih, doseženih z oddajanjem nepremičnin v turistični najem, zato predlagamo, da ponovno preverite, ali ste napovedali vse dohodke, dosežene z oddajanjem v turistični najem.
Zakaj že ne vključijo teh prihodkov avtomatsko v dohodnino, tako kot vse ostale podatke o dohodkih, ki jih FURS pridobi?
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.805
3.815
113
Citat:
Uporabnik Pbutec pravi:
Citat:
Furs je namreč pridobil podatke o dohodkih, doseženih z oddajanjem nepremičnin v turistični najem, zato predlagamo, da ponovno preverite, ali ste napovedali vse dohodke, dosežene z oddajanjem v turistični najem.
Zakaj že ne vključijo teh prihodkov avtomatsko v dohodnino, tako kot vse ostale podatke o dohodkih, ki jih FURS pridobi?

Furs nič od tega ne "pridobi" in samodjeno obdavči. Ostali dohodki ki imajo že plačano ali obračunano dohodnino so prijavljeni s strani tistih ki plačujejo dohodek (recimo za plačo je to delodajalec). Če delodajalec nebi obračunal dohodnine (recimo če je iz tujine) pade obveznost na prejemnika (tebe) ... furs pa ima podatke da si dohodek (kakšen in koliko) prejel, če je plačnik v državi s katero se izmenjuje podatke (recimo vse države v EU avtomatično, pa še precej držav dodatno). Če ne oddaš samoprijave ti pač pošljejo tistega 1.5k kazni še dodatno zraven.

Airbnb kar lepo sodeluje z finančnimi upravami po svetu, piše tudi v splošnih pogojih da na zahtevo ("legal act") delijo tvoje osebne podatke ustreznim institucijam. Skratka kdor uporablja airbnb se strinja s tem da se posreduje podatke fursu.
 

sanco

Fizikalc
19. jul 2007
1.200
8
38
40
Ne vem če se splača za 30€ koliko pride sobodajalec na mesec zafrkavat s FURS. Jst imam APP na bookingu eno leto ampak ker je hakelc, da lahko kot sobodajalec oddajaš samo 5 mesecev ali 150 noči sem rajši odprl s.p.. Od bookinga dobim fakturo in € jst pa od provizij nakažem 22% DDVja na FURS.

Malo mi je bilo čudno, ko je inšpektorica iz tržne kar iz slik iz bookinga vlekla neke zaključke. Vsaj bi prišla v živo pogledat, to pa je kar iz fotelja zatežila.

AirBnb sem pa rajši zablokiral, ker mi ni bil všeč.

Imam občutek, da če nikjer na spletu ne oglašuješ si lahko več dovoliš ampak je verjetno končni učinek slabši
 

Davidoff

Bumbar
22. jul 2007
9.859
1.316
113
Citat:
Uporabnik Steve pravi:
Jest5, na airbnb mislim da ti ne pokaže točne lokacije stanovanja, dokler fiksno ne rezerviraš. Ampak o tem sploh ni govora, oni namreč trdijo da so od airbnb in bookinga prejeli vse podatke o vseh najemodajalcih, ne pa, da so se oni šli nekih undercover operacij

To ni edini način, da zajameš podatke "podjetnih" najemodajalcev.