Funkcijsko perilo

kajn

Guru
5. okt 2007
2.483
1.263
113
Iskajoč brata
A si lahko malo sposodim temo.

Iščem kakšen dober trak za na glavo, za švic. Trenutno uporabljam buff, sam predvidevam da obstaja še kaj boljšega. Imate kaj nasvetov?
 

mr_

Guru
20. sep 2007
8.956
2.416
113
Prislo naroceno. Zame XL, nepricakovano dolga.
smile-1.gif
Preizkus ko se konca prehlad. Ona je pa vzela merino kratko majico, termo, in zgleda super stvar. Bomo vidli komentarje. Dostava hitra, 3 dni.
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.208
1.827
113
Kje si naročil?

Jaz sem jo imel prejšnji petek za na Grmado...brynje + kolesarska majica s kratkimi rokavi (bilo je okrog 12 stopinj). Dol grede sem dodal še eno tanko majco z dolgimi rokavi.
 

mr_

Guru
20. sep 2007
8.956
2.416
113
Vceraj preverim po pranju kolk hitro se susi:). Potipam in je sla vsa voda v spodnji del majice in naredila luzo na parket.
smile-1.gif
Tko da to o hitrem prevajanju vode ocitno drzi. Jutri pa na Ursljo goro preverit kako se bo obnesla.
 

alpek

Pripravnik
15. avg 2007
914
3
18
Citat:
Uporabnik kajn pravi:
A si lahko malo sposodim temo.

Iščem kakšen dober trak za na glavo, za švic. Trenutno uporabljam buff, sam predvidevam da obstaja še kaj boljšega. Imate kaj nasvetov?
Vidim, da ni še nihče na to odgovoril.
Sam že 10+ let uporabljam tekaško kapo. Pri temperaturah od 0-35. Pod 0 Buff. Švicam kot konj, ampak s kapo je obvladljivo. Predvsem da mi ne teče v oči. Večino švica z glave pobere, edino kar dodatno švicaš skozi kožo na obrazu, se pozna, ampak to je količina 1:10.

Dodatni učinki: zaščita pred soncem in vročino, da ti ne nabija v glavo. Material izredno tanek (lahko tudi mrežca), da odvaja toploto in vlago. Ne rabiš sončnih očal, ker si jo nabiješ bolj na oči.
Dodatni učinki2: zaščita pred padavinami. Vsa dodatna voda od zgoraj odteka po strehci navzdol in ne v tvoje oči. Kar probaj enkra laufat v dežju brez.

V glavnem sem se že tako navadil, da pridem iz bajte brez kape in takoj vem, da nekaj manjka.

Izgled: dobijo se zelo kul modeli.

Govorim seveda o pravih tekaških kapah, kot je npr. ta

Tudi cene niso pretirane. Nabaviš dve, da jih rotiraš, ko se usmradijo in jih daš v pranje.
 

mr_

Guru
20. sep 2007
8.956
2.416
113
Nihce ni odgovoril, ker ne obstaja nek cudezen pripomocek.
smile-1.gif

Jaz uporabljam kapo, buff, tega najraje, ker se ga da precej nizko potegnit, pa res ne gre pol niti kapljica mimo. Po soncu pa skoraj obvezno kapa, sploh za daljsa obdobja. Pol pa si kar z zadnjim delom kape, ki je suh obrisem pot.
smile-1.gif
Pac tisoc in ena varianta, nic kar ne bi vsi poceli.
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.208
1.827
113
Jaz imam za faco (ker mi kaplja in curlja dol) s sabo 'fuk cunjco' - cca. 30 x 30 cm brisačko...s katero se obrišem. Kape oz. kaj na glavni nimam pretirano rad (pa tudi pomaga mi ne nič)...edino poleti na biciklu imam pod čelado rutko, tista mi pride prav ker so precej višje temperature.
 

mr_

Guru
20. sep 2007
8.956
2.416
113
Sej bandana, buf, al kakorkoli ze temu reces je neke vrste cunjica, pol pa k jo imas na glavi jo lahko vrtis okoli, snames in odtisnes itd.
 

mr_

Guru
20. sep 2007
8.956
2.416
113
Da dodam se jaz moje porocilo.
smile-1.gif

Je kar res, kar pravi vincent. Stvar je res dobra. 30 eur bolje vlozenih kot v katerokoli nike adidas asics itd.
 

kajn

Guru
5. okt 2007
2.483
1.263
113
Iskajoč brata
A pa se tako kapo dobi v Slo? Na spletu (SLO trgovine) jo ne najdem, mogoče kakšen Hervis ali Intersport? Cena je drgač ugodna, sam računajo poštnino 10€.
 

alpek

Pripravnik
15. avg 2007
914
3
18
Točno to ne vem. To sem dal samo za primerjavo. Podobne pa se da dobiti. Po mojih izkušnjah ima največ ponudbe intersport. Dobra je tudi od Quechue, ki jo prodaja Decathlon, če živiš kje v bližini.
 

mr_

Guru
20. sep 2007
8.956
2.416
113
Sem se ustavil v Decathlonu v soboto, da vzamem za poizkusit kaksno merino stvar, pa niso imeli nic. Ne za M ne za Ž....
 

mr_

Guru
20. sep 2007
8.956
2.416
113
Se malo dodatnega opisa Brynje super thermo oz. taksna mrezasta majica, kot jo je zgoraj pokazal vincent. Brynje spodaj, na vrh pa ali majica s kratkimi+rokavcki ali majica z dolgimi rokavi. Na Ursljo, start v -2, na vrhu v soncu. V koci hitro suha, majica premocena. Primorska, burja, vzpon na 1200, na vrhu v najlonsko vetrovko in dol, zeblo je zagotovo manj, kot ce je be bi imel.
smile-1.gif

Danes vzpon na Kucelj, odlicno, brez preoblacenja, gor in dol v kratkih rokavih. Priporocam.
smile-1.gif
 

mr_

Guru
20. sep 2007
8.956
2.416
113
Iglu ima mrezaste majice sedaj -25%. Dolgi, kratki in brez rokavov. Material je isti, meraklon, mogoce je tkanje rahlo bolj gosto, ampak dvomim, ker verjetno proizvajalci dobijo blago in ne niti. Vsekakor za vzet, ce kdo potrebuje.