Fuelio

scorpion

Fizikalc
25. apr 2008
1.797
78
48
Uporablja kdo to aplikacijo?
Pred mesecem dni sem si jo namestil, danes drugič tankal, naj bi se mi zdaj pokazala tudi povprečna poraba, a ta kaže kar 26 l/100 km (v bistvu pa je poraba cca. 6l/100km).
Ne vem, a je treba označiti "Poln rezervoar" (ko imam recimo 3/4 prazno in tankam do konca) ali je treba izpolniti "Nivo rezervoarja" pred in po polnjenju?
V nobenem primeru mi ne kaže pravilne povprečne porabe, zmeraj 3x ali 4x več.
 

JMR

Pripravnik
1. nov 2008
88
29
18
Slovenija
Uporablja kdo to aplikacijo?
Pred mesecem dni sem si jo namestil, danes drugič tankal, naj bi se mi zdaj pokazala tudi povprečna poraba, a ta kaže kar 26 l/100 km (v bistvu pa je poraba cca. 6l/100km).
Ne vem, a je treba označiti "Poln rezervoar" (ko imam recimo 3/4 prazno in tankam do konca) ali je treba izpolniti "Nivo rezervoarja" pred in po polnjenju?
V nobenem primeru mi ne kaže pravilne povprečne porabe, zmeraj 3x ali 4x več.
Uporabljam to aplikacijo že tri leta.

Vedno, ko tankaš polno, klikni na "Full tank", ko ne tankaš polno, seveda pustiš, da drsnik ostane v skrajno levem položaju. Do zdaj nisem imel nikoli problemov. Jasno...vedno tudi vnese trenutno stanje kilometrov.
Če ti aplikacija kaže tako visoko povprečno porabo, si...najverjetneje...vpisal napačno, veliko prenizko število kilometrov od zadnjega (polnega) tankanja.
 

scorpion

Fizikalc
25. apr 2008
1.797
78
48
Stanje števca (prevožene kilometre) si napačno vnesel.
Ne nisem....
Uporabljam to aplikacijo že tri leta.

Vedno, ko tankaš polno, klikni na "Full tank", ko ne tankaš polno, seveda pustiš, da drsnik ostane v skrajno levem položaju. Do zdaj nisem imel nikoli problemov. Jasno...vedno tudi vnese trenutno stanje kilometrov.
Če ti aplikacija kaže tako visoko povprečno porabo, si...najverjetneje...vpisal napačno, veliko prenizko število kilometrov od zadnjega (polnega) tankanja.
Čakaj... nekaj mi ni jasno glede teh kilometrov. A je treba vpisati skupno število km na števcu, ali tiste, ki si jih prevozil z enim tankom?
Ker jaz sem vpisal te druge.
 

scorpion

Fizikalc
25. apr 2008
1.797
78
48
Jasno, vpisati bi moral skupne kilometre.... zdaj sem to popravil in kaže prav tudi povprečno porabo, katero že prej ročno izračunal in kakor mi kaže povprečje na en tank tudi v avtu.
Kakorkoli, hvala za pomoč oz. namig.:ok: