Franja ponovno odprla vrata

pediater

UDBA
18. jul 2007
11.892
0
36
42
Obnova edinstvenega spomenika v svetovnem merilu, stane toliko kot ren bedn eferendum, katerega še teden po razglasitvi rezultatov sploh ne razumem.

In nekateri se bunite zaradi Franje? Kolk dnarja gre v obnovo res neumnih stvari...
 

stieber

čebinar
1. sep 2007
17.258
3
36
Murgle
majo turjak pa sveti urh
rolleyes-1.gif
 

pediater

UDBA
18. jul 2007
11.892
0
36
42
No pa mi ti razloži.

Ali ste za to da živite v pokrajini gorenjska?

DA - (hvala za vaš glas podpore 13 novim pokrajinam)
NE - (ja kje pa naj bom potem, na štajerskem?)
confused-1.gif
 

pediater

UDBA
18. jul 2007
11.892
0
36
42
Baje, v tem stilu nekako.

Vsaj tako je bilo rečeno pred referendumom. Ne morem nikogar vprašat, ker žive duše ne poznam ki bi šla na ta referendum z našega konca.
confused-1.gif
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.960
1.102
113
www.adriamedia.si
Citat:
Uporabnik grube386 pravi:
Citat:
Uporabnik SJTV1 pravi:
Citat:
Uporabnik Zorroslav pravi:
To ni bil point mojega posta, da je to edina pomembna stvar v SLO. Preberi še enkrat, pa sklepaj.
Sem te čisto prav razumel. Ampak zame pač ni vredna nič. Pa razne Opere in podobno tudi ne. Naj se sami financirajo ...

Prav imaš! Kaj bi vlagali v kulturo. Kdo pa to rabi? Jaz že ne.

bonk.gif
Sem za kulturo. In tisto, ki me zanima, sem pripravljen tudi realno plačat ...
Tiste, ki me ne zanima, pa ne mislim financirat. Naj jo tisti, ki jo hočejo imet.
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.960
1.102
113
www.adriamedia.si
Citat:
Uporabnik jurek1973 pravi:
Citat:
Uporabnik SJTV1 pravi:
Sem te čisto prav razumel. Ampak zame pač ni vredna nič. Pa razne Opere in podobno tudi ne. Naj se sami financirajo ...
A nisi ti baje neki novinar? Ali mogoče pisun? Če ne samo prepisovalec?

A za dirkališče bi pa bil, če bi ga država sofinancirala?
Dokler financira kulturo, ja.
evil.gif

Načeloma pa ne. Dobro dirkališče se je sposobno samo preživet ...
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.960
1.102
113
www.adriamedia.si
Citat:
Uporabnik mosseero pravi:
Nekaj mi pravi, da si v žlahti z Miæom Mrkaiæem.
crazy1.gif
Na srečo ne ... Ampak tu in tam pač enako razmišljava (tu in tam pa popolnoma nasprotno). Temu se reče svoboda govora in podobna roba ...
 

mosseero

fizik´alc
3. sep 2007
19.388
9.828
113
kod Džej-Zija
Napaka pri tvojem razmišljanju je samo, da bi potem praktično vsa kultura crknila, ker se še simfoniki ne bi mogli vzdrževati samo iz trenutnih cen abonmajev. Vprašanje pa bi bilo, koliko od neoliberalov bi za tisto kulturo, ki vam paše, plačalo toliko več, da bi se ta kultura lahko preživljala od lastnih prihodkov. Stavim, da ne prav veliko.
 

mosseero

fizik´alc
3. sep 2007
19.388
9.828
113
kod Džej-Zija
Brez državne pomoči in subvencij bi šla velika večina, ostala bi ti le kultura tipa Werner in Atomik Harmonik. Pa še kakšen Brendi za dodatek.
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.960
1.102
113
www.adriamedia.si
Bi pač šla, kaj hočemo.
Je pa zanimivo, da brez državne pomoči preživi precej več kulture, kot le tisto, kar si naštel. Tudi kako gledališče se znajde vmes ...
 

dekca

alter gentleman
25. jul 2007
3.964
0
36
123
Citat:
Uporabnik pediater pravi:
Baje, v tem stilu nekako.

Vsaj tako je bilo rečeno pred referendumom. Ne morem nikogar vprašat, ker žive duše ne poznam ki bi šla na ta referendum z našega konca.
confused-1.gif
Kolega je bil v volilni komisiji in je potrdil tvoj navedek referendumskega vprašanja. Zraven je dodal še, da mu bolj dolgčas v življenju še ni bilo (vsega skupaj je prišlo 11 "volilcev"
bonk.gif
- od skor 200 upravičencev).
Za Franjo pa ma, da država da denarja, kar bo treba. Ker to je pa vrhunski spomenik človeškega trpljenja, požrtvovalnosti in iznajdljivosti polpretekle zgodovine.
zmaga.gif