Frajerji z granitnimi kockami

Afroman

Pripravnik
25. sep 2012
769
0
16
Citat:
Uporabnik AndY1 pravi:
Citat:
Uporabnik Afroman pravi:
Nasilje je samo povod državi da nasilno ukrepa in da ima izgovore za to.

Seveda, ker policaji ljubijo, da se vanje meče granitne kocke.

Kaj boš rekel, ko bo taka granitna kocka priletela komu drugmu v glavo in ga bo ubila? Bodo takrat spet policaji krivi, ker niso ukrepali?

Se ti zdi da podpiram nasilje? Potem si narobe zastopil.
 

Steve

Guru
13. avg 2007
9.719
1.618
113
ggg ima cisto prav. miroljubne demonstracije ne sluzijo nicemur. zal je tako. poglejte si sindikate. 30k jih pride, pa noben z oko ne trepne. poglejte si drugo skrajnost: prejsnji teden nas je v mb bilo dobrih 1000 in bili smo rahlo zivcni. celo slovenijo smo f00knili na noge. pa ta teden: 10k se bolj zivcnih, vladi se noge tresejo, v maribor nam patrije vozijo. Zdaj pa vi meni povejte, kako bi to zgledalo, ce bi v ponedeljek v mariboru vse skupaj zakljucli z dretjem v tisto kuglo in bi potem lepo sli domov spat? dosegli bi tocno isto kot sindikalisti = 0!
tak da pocasi nehajte nabijat s tem miroljubnim sranjem, ker ste ze tecni. Pa ne da podpiram nasilje, ali ga sam izvajam, dalec od tega, ampak zal pac tako je in resnici je treba pogledat v oci.
ne spomnim se da bi kdo kdaj kje odstopil (ce demonstracije to zahtevajo), ko je nekdo z rozicami stal in protestiral. So pa bezali ko podgane ko se podivjana mnozica na njih vsipa
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.679
14.386
113
že mogoče...ampak predstavljaj si, da povsem mirno oz. miroljubno protestira 10k folka.... policija ne sme ukrepat....potem 20, tudi vojska je na naši strani...nato 40....sčasoma mogoče dejansko celo 80k ali več in to brez p33sdarij, saj lahko tudi protestniki umirijo tisto malo grupo deb1lov, ki so si prišli samo adrenalin pumpat, je Kranj včeraj lepo to pokazal kako se tem stvarem streže...in potem če taka masa ljudi nima vpliva, da bi folk odstopil sam od sebe pa se lahko vse po vrsti odstavi že na podlagi kakšnih peticij, ki se jih spiše, vmes na našo stran prestopi tudi policija, nato pa lahko mirne duše dobesedno odnesemo iz mestne hiše pokvarjenega župana, ga ne bo nihče več varoval (slikovit prikaz pač).

Miroljubne demostracije so tudi ok, je pa treba upoštevat, da to, kar smo imeli mi demonstracij do sedaj (do vključno zadnjih sindikalnih) ni bilo vredno počenega groša, saj je bilo vse skupaj bolj kot ne samo za metanje peska v oči. Prave demonstracije v SLO se šele začenjajo, par jih je že bilo in vedno večje bodo. In dosegle bodo svoje kljub mirnemu načinu...ravno tako lahko pokažemo, da smo boljši od gnojev na vodilnih funkcijah.
 

Flash

Pripravnik
5. dec 2009
575
2
18
467716-post_slo.gif
 

Steve

Guru
13. avg 2007
9.719
1.618
113
matey mogoce imas prav, ceprav dvomim. pustimo se presenetit. ceprav glede nase politcne higiene, ko noben ne odstopi...tezka bo. Za v ponedeljek smo si v mb izbrali temu primeren slogan: odnesimo ga vun
smile-1.gif
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.042
4.049
113
Citat:
Uporabnik softi pravi:
Citat:
Uporabnik AndY1 pravi:
Citat:
Uporabnik Afroman pravi:
Nasilje je samo povod državi da nasilno ukrepa in da ima izgovore za to.

Seveda, ker policaji ljubijo, da se vanje meče granitne kocke.

Kaj boš rekel, ko bo taka granitna kocka priletela komu drugmu v glavo in ga bo ubila? Bodo takrat spet policaji krivi, ker niso ukrepali?

na čigavi strani so policaji?

Na strani, da se vzdržuje javni red in mir, torej, da gredo stvari po zakonu in ustavi. Lahko si tudi pogledaš Odmeve, kjer je Lovro Šturm citiral iz ustave, kaj piše glede tega.
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.042
4.049
113
Citat:
Uporabnik Afroman pravi:
Citat:
Uporabnik AndY1 pravi:
Citat:
Uporabnik Afroman pravi:
Nasilje je samo povod državi da nasilno ukrepa in da ima izgovore za to.

Seveda, ker policaji ljubijo, da se vanje meče granitne kocke.

Kaj boš rekel, ko bo taka granitna kocka priletela komu drugmu v glavo in ga bo ubila? Bodo takrat spet policaji krivi, ker niso ukrepali?

Se ti zdi da podpiram nasilje? Potem si narobe zastopil.

Kje sem omenil karkoli takega, da ti podpiraš nasilje? Jaz sem komentiral tvoj stavek, kjer si napisal, kot da policajo samo čakajo, da začnejo leteti granitne kocke, da sprostijo svojo odvečno energijo in začnejo pendračiti.
Prosim, da ne obračaš mojih besed.
 

softi

asfalter
30. avg 2007
33.298
486
83
okolica metropole
Citat:
Uporabnik Matey pravi:
že mogoče...ampak predstavljaj si, da povsem mirno oz. miroljubno protestira 10k folka.... policija ne sme ukrepat....potem 20, tudi vojska je na naši strani...nato 40....sčasoma mogoče dejansko celo 80k ali več in to brez p33sdarij, saj lahko tudi protestniki umirijo tisto malo grupo deb1lov, ki so si prišli samo adrenalin pumpat, je Kranj včeraj lepo to pokazal kako se tem stvarem streže...in potem če taka masa ljudi nima vpliva, da bi folk odstopil sam od sebe pa se lahko vse po vrsti odstavi že na podlagi kakšnih peticij, ki se jih spiše, vmes na našo stran prestopi tudi policija, nato pa lahko mirne duše dobesedno odnesemo iz mestne hiše pokvarjenega župana, ga ne bo nihče več varoval (slikovit prikaz pač).

Miroljubne demostracije so tudi ok, je pa treba upoštevat, da to, kar smo imeli mi demonstracij do sedaj (do vključno zadnjih sindikalnih) ni bilo vredno počenega groša, saj je bilo vse skupaj bolj kot ne samo za metanje peska v oči. Prave demonstracije v SLO se šele začenjajo, par jih je že bilo in vedno večje bodo. In dosegle bodo svoje kljub mirnemu načinu...ravno tako lahko pokažemo, da smo boljši od gnojev na vodilnih funkcijah.

ko maš enkrat policijo in vojsko na svoji strani je itak vsega konc.

spomnimo se..romunije..srbije..pa še kakega..udara..al kako se temu reče. miroljubno se potala arest, svinec, odvisno od rzapoloženja. tko da ko je enkrat orožje na strani anrod ani več miroljubnih demonstracij ampak krvava revolucija. mend aje to jasno

in upam, da se to ne zgodi. ker ni nobene potrebe.
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.679
14.386
113
Saj policija je na naši strani (dokler ni nasilja), vojska pa menda tudi...takod a jaz ne vidim problema, dokler vodilnim z nasiljem ne damo povoda, da jih naščuvajo na nas. Je pa tako, kot si napisal - ko se 1x začne "na hard", bo štala.
 

HEPAN

Majstr
5. sep 2007
2.888
155
63
Citat:
Uporabnik Afroman pravi:
Citat:
Uporabnik ggg pravi:
Mene zanima kaksne sadove rodijo miroljubne demonstracije? Kolikor vem vse revolucije temeljijo predvsem na tem, da se predhodnika skrajsa za glavo ali dve in potem gradi dalje. Tole s piscalkami in ostalimi neumnostmi kot so miroljubne demonstracije vodijo samo v posmeh.
Vzemite si za primer madzarski parlament... ki ga je mnozicna s pestmi naucila kozjih molitvic nedolgo nazaj...

Si že slišal za Ghandija? Morda Martina Luthra Kinga?

Če je bilo sedaj vse skupaj (na vseh demonstracijah) morda nekaj 10.000 ljudi, jih bo morda naslednji teden 2x toliko, in tako naprej.

Nasilje je samo povod državi da nasilno ukrepa in da ima izgovore za to.


kako nakladanje...luthar je govoril ja, črnci pa so se tepli, so se konkretno uprli ne z rozicami...

ghandi...hahha ja cisto miroljubna zadeva...eno je kar je propagiral, drugo pa je kako je bilo dejansko....

ne morem verjet da se obstajajo naivni ljudje, ki verjamejo pacifisticni bullshit....da bos nekaj spremenil te mora bit strah...in to resnicno

dokler ti bo baba govorila da se bo odselila se bos samo smejal, ko bo pa sla pa se bos spremenil v sekundi...to je enako...
 

HEPAN

Majstr
5. sep 2007
2.888
155
63
Citat:
Uporabnik Matey pravi:
že mogoče...ampak predstavljaj si, da povsem mirno oz. miroljubno protestira 10k folka.... policija ne sme ukrepat....potem 20, tudi vojska je na naši strani...nato 40....sčasoma mogoče dejansko celo 80k ali več in to brez p33sdarij, saj lahko tudi protestniki umirijo tisto malo grupo deb1lov, ki so si prišli samo adrenalin pumpat, je Kranj včeraj lepo to pokazal kako se tem stvarem streže...in potem če taka masa ljudi nima vpliva, da bi folk odstopil sam od sebe pa se lahko vse po vrsti odstavi že na podlagi kakšnih peticij, ki se jih spiše, vmes na našo stran prestopi tudi policija, nato pa lahko mirne duše dobesedno odnesemo iz mestne hiše pokvarjenega župana, ga ne bo nihče več varoval (slikovit prikaz pač).

Miroljubne demostracije so tudi ok, je pa treba upoštevat, da to, kar smo imeli mi demonstracij do sedaj (do vključno zadnjih sindikalnih) ni bilo vredno počenega groša, saj je bilo vse skupaj bolj kot ne samo za metanje peska v oči. Prave demonstracije v SLO se šele začenjajo, par jih je že bilo in vedno večje bodo. In dosegle bodo svoje kljub mirnemu načinu...ravno tako lahko pokažemo, da smo boljši od gnojev na vodilnih funkcijah.


ta tvoj post je sicer cista iluzija, primer, teorija....v resnici se v balkanistanu, brez morale, brez politicne odgovornosti kaj takega ne more zgodit, dokelr tipa ne odneses (nasilno) ven se bo svoje funkcije drzal kot klop....tak nacin bi mogoce deloval v kaki skandinavski drzavi, na balkanu kjer smo pa mi...pa je to ...miloreceno smesno...

ce bi blo 80k ljudi mirnih zunaj brez izgredov, bi se se lepo dalje smejali nasi politiki, enako kot so se mirni 30k glavi mnozici v LJ, ce bi ta mnozca zasedla parlament bi se odvijala povsem druga zgodba....

tak, da vi kr rozice talajte, pa lepo mirno v vrsti stojite, enako se vam bo zgodilo kot ovcam, ko se pred volkom skrijejo v isto grmovje, riti ven pa smao glave noter....

demokracija je volja ljudstva, volja se celo zgodovino clovestva uveljavlja z nasiljem, in tega mi ne moremo spremenit, z miroljubljem nas fopajo politiki, ki jih je strah, ki se zavedajo, kaj je resnicna volja in moc....
 

softi

asfalter
30. avg 2007
33.298
486
83
okolica metropole
Citat:
Uporabnik Matey pravi:
Saj policija je na naši strani (dokler ni nasilja), vojska pa menda tudi...takod a jaz ne vidim problema, dokler vodilnim z nasiljem ne damo povoda, da jih naščuvajo na nas. Je pa tako, kot si napisal - ko se 1x začne "na hard", bo štala.

če so na naši strani zakaj je kangla na dopustu ne v arestu?
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.679
14.386
113
Citat:
Uporabnik softi pravi:
Citat:
Uporabnik Matey pravi:
Saj policija je na naši strani (dokler ni nasilja), vojska pa menda tudi...takod a jaz ne vidim problema, dokler vodilnim z nasiljem ne damo povoda, da jih naščuvajo na nas. Je pa tako, kot si napisal - ko se 1x začne "na hard", bo štala.

če so na naši strani zakaj je kangla na dopustu ne v arestu?

Zato, ker so na naši strani, služijo pa zakonu. In ravno zato jim ne smemo dati zakonske podlage za ukrepanje.