Fotografija za dokumente e-fotografija

mercedes

Majstr
16. dec 2014
2.399
145
63
Zdravo , ali kdo ve ,ali lahko občani na kakšen način vpogledamo v shrambo fotografij za uradne dokumente , e-fotografija ??

Slike so shranjene kolikor sem seznanjen eno leto. Podaljšati bom moral vozniško ,pa se mi sedaj nekje v tem času lomi tiso eno leto veljavnosti.

Je možen vpogled da vidiš do kdaj so slike veljavne ?? In če ni ,mi res ni jasno ,v času elektronskih potrdil da to ni omogočeno ??

lp
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.223
-1.960
113
Kočevska
Vpogled je možen samo za delavce na UE, ki imajo opravka z dokumenti. Pa tudi tisti samo na podlagi šifre, ki ti jo je dal fotograf. Lahko pa preveriš pri fotografu, če veš vsaj to, kje si se slikal.
 

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.044
2.215
113
Ko sem menjal dokumente - po 10 letih - je pač videl, da je 'nova' slika enaka stari (10 let).
Kako je arhiva samo 1 leto? Kaka šifra - fotografa?
Fotograf ti naredi kar nekaj slik, in na upravi ti jo po skeniranju vrnjeo. Jo nimaš več?
Skorajda pozabil. Tipu - na upravi - je na vratih pisalo diplomirani antropolog. Iz foha, kajneda?
 

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.395
481
83
::1/128
Ko sem menjal dokumente - po 10 letih - je pač videl, da je 'nova' slika enaka stari (10 let).
Kako je arhiva samo 1 leto? Kaka šifra - fotografa?
Fotograf ti naredi kar nekaj slik, in na upravi ti jo po skeniranju vrnjeo. Jo nimaš več?
Skorajda pozabil. Tipu - na upravi - je na vratih pisalo diplomirani antropolog. Iz foha, kajneda?
Če so ti skenirali fizično sliko, potem verjetno ne govoriš o isti stvari kot avtor teme (e-fotografu oz. elektronskem pošiljanju fotografij direktno na upravne enote).
 

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.044
2.215
113
Govorimo o veljavnosti slike v bazi na UE. (o tem govorimo!)
Tja - v bazo - gre s posredovanjem tipa/ženske na okencu, ko se izdela zahtevan dokument. Dobi jo elektronsko, ali poskenira.
Slika nima veljavnosti. Ima jo dokument - 100%.
In ko menjaš dokument je tudi nova slika! Pa ja ti ne bo dal 5, 10 let staro sliko.

naprimer:

1622815878119.png
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.223
-1.960
113
Kočevska
Saj sem ti že napisal. Tip/ženska na okencu ne more iti kar tako v bazo in pregledovati slik, ki so v njej. Do konkretne slike lahko dostopi na podlagi šifre, ki jo dobiš ti od fotografa. Če to šifro še imaš, lahko povprašaš, če se do slike lahko še dostopi. Če se ne, moraš pač izpljuniti 10€ za novo fotografiranje.
 

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.044
2.215
113
Saj sem ti že napisal. Velja za nove slike.
Vprašanje je veljavnost slike v bazi. Slika je dostopna na okencu kot ogled elektronske oblike dokumenta.
In na okencu se preveri ali je slika ustrezna.
 
  • Všeč mi je
Reactions: mercedes