Foto za darilo

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.458
2.309
113
Darilo za ta mlada. NI POROKE. Še!
Torej gre bolje za imeti foto, kot pa ... začetniki. Od 1-10 bi dal 3. Do sedaj 3 leta z kompaktnim.
Torej od 600 do 800€ skupaj. DSLR ( ?? )
Torej pokrajina, zaprti prostori s skupino, brez fleša. Nobenih posnetkov takoj. Je dovolj časa.
Kaj je bolje/potrebneje: avto fokus ali motorni pogon zooma. Kaj je lažje za ročno upravljanje?
Zoom od 30 do 150 vendar je svetloba potem 4-6. To se mi pa zdi hudo malo. Je to običajno?
Kako se to kompenzira z ISO? Moj ixus imam na 400. Potem mi pade kakovost slike.
Zrcalno refleksni nima možnost videa. Ga pogrešate, potrebujete?
Mi z manjšim znanjem in poznavanjem potrebujemo pomoč. Tu nastopite vi.
 
Nazadnje urejeno:

SoulMan

Majstr
9. sep 2007
3.255
136
63
Celje
Citat:
Uporabnik brane_new pravi:
Darilo za ta mlada. NI POROKE. Še!
Torej gre bolje za imeti foto, kot pa ... začetniki. Od 1-10 bi dal 3. Do sedaj 3 leta z kompaktnim.
Torej od 600 do 800€ skupaj. DSLR ( ?? )
Torej pokrajina, zaprti prostori s skupino, brez fleša. Nobenih posnetkov takoj. Je dovolj časa.
Kaj je bolje/potrebneje: avto fokus ali motorni pogon zooma. Kaj je lažje za ročno upravljanje?
Zoom od 30 do 150 vendar je svetloba potem 4-6. To se mi pa zdi hudo malo. Je to običajno?
Kako se to kompenzira z ISO? Moj ixus imam na 400. Potem mi pade kakovost slike.
Zrcalno refleksni nima možnost videa. Ga pogrešate, potrebujete?
Mi z manjšim znanjem in poznavanjem potrebujemo pomoč. Tu nastopite vi.

confused-1.gif
Lahko prevedeš napisano?

Edino, kar ti znam odgovorit...glede na to, da smo v 2016, zrcalno refleksni imajo možnost videa.
 

DJ_Beat

Dacar
23. jul 2007
4.203
2
38
40
Trzic
luka.rener.info
Citat:
Uporabnik SoulMan pravi:
Citat:
Uporabnik brane_new pravi:
Darilo za ta mlada. NI POROKE. Še!
Torej gre bolje za imeti foto, kot pa ... začetniki. Od 1-10 bi dal 3. Do sedaj 3 leta z kompaktnim.
Torej od 600 do 800€ skupaj. DSLR ( ?? )
Torej pokrajina, zaprti prostori s skupino, brez fleša. Nobenih posnetkov takoj. Je dovolj časa.
Kaj je bolje/potrebneje: avto fokus ali motorni pogon zooma. Kaj je lažje za ročno upravljanje?
Zoom od 30 do 150 vendar je svetloba potem 4-6. To se mi pa zdi hudo malo. Je to običajno?
Kako se to kompenzira z ISO? Moj ixus imam na 400. Potem mi pade kakovost slike.
Zrcalno refleksni nima možnost videa. Ga pogrešate, potrebujete?
Mi z manjšim znanjem in poznavanjem potrebujemo pomoč. Tu nastopite vi.

confused-1.gif
Lahko prevedeš napisano?
Tole je ze prevedeno z google translate iz drugega jezika
hysterical-1.gif
 

jekleni

Guru
1. avg 2007
2.484
818
113
Ni čisto jasno, kaj iščeš, ampak Sony RX100 je zanesljivo dober odgovor. Sedaj, ko prihaja ven mark V, bosta IV in III verjetno v cenovnem rangu. Manj žepni je npr Panasonic FZ-nekaj. Super aparat za dobro ceno.

Sicer pa: za zaprte prostore brez fleša potrebuješ svetle objektive in/ali velike senzorje, da lahko nabiješ občutljivost. Dobra opcija so brezzrcalni fotoaparati - m43 ali sony Axxxx (ex-NEX), s tem da je objektivov za m43 več, senzor pa je nekoliko manjši. Hvalijo tudi mislim da Fuji, a ni tako razširjen (kar je ql, ker težje zapraviš denar za dodatke
evil.gif
).

Avtofokus ima danes vsak, vprašanja se začnejo pri tem, kakšen je. V slabi svetlobi zna potrebovati več časa, ampak po specifikacijah ni panike. Motorni zoom je del obvezne opreme za snemanje (menda, ne snemam), drugače pa stvar navade. Dejstvo je, da če mimoidočega prosiš za fotko (pred-selfie behaivor) in nimaš W-T gumba, zooma ni. Je pa uporaba ročnega zooma (razen, da treseš fotoaparat in ne gre na daljinca - za fotografijo brez pravega pomena) popolnoma naravna. Ročno ostrenje je težje, posebej če ti kamera ne pomaga s povečavo izseka in/ali osenčenjem ostrega dela.

Glede zaslonke na objektivu, seveda se to tepe s ceno. Posebej če večaš senzor. Poleg tega je marketinško bolje nabiti več elektronike (več featurjev) kot boljšo optiko (kisamo izboljša sliko, who cares).

Za konec, zrcalnorefleksni morda res ne zna snemat, je pa lahko gor napis Nikon. To tudi šteje, predvsem pri taki ciljni publiki.
 

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.458
2.309
113
@jekleni hvala.
Najbolj me veseli, da razumeš veliko jezikov, govoric. In tiste laike, ki si želijao kan novega.
Še mal ISO. Je stvar - slika - nad 400 res tako slabe gvalitete?
 

Gavran

direktor!
22. jul 2007
9.015
4.933
113
Nuku`Alofa



ISO 12800 piše pri tej fotki

Stvar je zelo odvisna od senzorja in aparata Izberi si en fotič in poglej po netu teste recimo na efotografija in dpreview