Foto na Google earth

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.139
2.213
113
Panoramio ni več. Vse je prevzel Google. Tudi migracijo na drug račun sem naredil.
Nikakor pa ne znam iz navodil razbrati, kako up load-ati nove slike, oziroma dostopat do njih
Izkušnje, praksa, nasvet?
 

bledim

Zelenc'
17. nov 2017
3
0
1
Dva načina:

Lahko povežete svoj telefon z google accountom in shranjujete slike v oblak.
Če potem greste na glavni meni v google maps, izberete "my contributions" ali "moji prispevki", in zatem "Add photos to your maps".
Google bo pogledal slike, ki so bile naložene z vašega telefona, jih povezal z lokacijo (če imate vključen GPS na telefonu in se to shranjuje v fotografije), ter avtomatsko predlagal slike, ki bi jih on naložil. Poklikate tiste, s katerimi se strinjate. Uporabniški vmesnik je malo neroden, težko je dostopati daleč v zgodovino, ampak nekako se da. Tudi njegov izbor slik je bizaren, in če slike ni izbral, je od tam ne morete naložiti. Očitno google skuša zaslužiti denar - tako ne morete naložiti slike lepega travnika, če poleg ni kakšne trgovine ali znamenitosti. S svojimi slikami samo omogočamo lažjo navigacijo in prikazovanje reklam.

Drugi način pa je, da v Google maps naredite iskanje za lokacijo, ko je izbrana vam pod "place details" prikaže dodatne informacije. Tu potem izberete "add a photo", in potem lahko naložite slike iz vašega google oblaka, ali pa neposredno z diska računalnika (torej tudi slike, ki niso v oblaku).

S tem postopkom tudi nabirate točke v programu "google local guide". Ko dosežete nekaj tisoč točk vam google nudi kakšno brezvezno nagrado, denimo popust pri nakupu filmov ali glasbe.
 

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.139
2.213
113
V katerem primeru so slike vidne tako, kot ostale?
Greš v EARTH - ne MAP(!) - na lokacijo, pozumaš in se pokažejo kvadratki, ki predstavljajo slike, ko klikneš na njega.
 

bledim

Zelenc'
17. nov 2017
3
0
1
Žal, to ne deluje. Se mi zdi da Google postopno opušča tudi Earth in vse stavi na Maps, to je spletno inačico, ki ne potrebuje posebnega programa za uporabo. V Earth lahko vključiš Maps view (Ctrl+Alt+M), se logiraš, in potem gledaš fotografije, ki so naložene za posamezen kraj. Lahko tudi lastne, če v meniju vključiš "my contributions". Vendar za prikaz slike odpre browser ;-) Tako deluje na Linuxu na Google Earth Pro 7.3.0.3832 64 bits.
Vse skupaj deluje slabše kot v browserju, zato ne vidim razloga da bi Earth uporabljal za gledanje Maps, če imaš na voljo browser.
Zadevo gledam na 4K monitorju in resnici na ljubo so Panoramio slike za današnji čas zelo majhne, kot nekakšne znamke, zato razumem da se je Google odločil začeti znova. Vem pa da je boleče za ljudi, ki so v zadevo investirali veliko časa. The joy of cloud computing ;-(
Če se Google še kaj briga za Earth pa jim vsekakor lahko predlagate, naj v opcijah za prikaz izključi Panoramio, ki ga ni več ter namesto njega vključi uporabniške slike iz Maps / Google local guide programa.