[Formula 1] VN Brazilije

Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.

fittipaldi00

Pripravnik
10. sep 2007
379
8
18
Ne vem kje ste gledal to vremensko napoved... sicer se pa ne spomnim, kdaj so bile tri dirke zapored v dežju
evil.gif
 
Nazadnje urejeno:

fittipaldi00

Pripravnik
10. sep 2007
379
8
18
Prvič : "...forecasters are now predicting a weekend of potentially changeable weather in Sao Paulo."
Drugič : "...but weekend forecasts predict that the weather should by Sunday be in the process of clearing up."

Počakajmo še kak dan ali dva pa bomo bolj natančno vedeli.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.509
6.589
113
Škoda.

No..vsekakor bi morala biti dirka podobna tej zadnji, torej z menjavami vremena. Če bo uibr naliv bo spet nezanimiva ker ne omogoča kaj dosti prehitevanja.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.509
6.589
113
No..zdaj so že malo bolj realne napovedi in ne kaže ravno dobro.

V petek bi naj bil dež, v soboto pljuski, v nedeljo pa "OK".

frown-1.gif
 

gretzky

barbarski, nasilni, objestni motoristični norec
6. avg 2007
5.856
0
36
48
evo me
A ni bila pred nekaj leti ravno v Sao Paolu dirka, kjer se je ulil dež in so v neko kotanji vsi leteli s steze (mislim da okoli 8 dirkačev, med njimi tudi Šumi), ko je čez stezo kar potok tekel?
Zna biti zanimivo. Upam, da naslov osvoji Hamilton, Alonso mi je antipatičen.
 

MViper

Fizikalc
19. jul 2007
12.139
0
36
45
Jep, Curva Do Sol [sončni ovinek].. izhod iz prve sikane, ki se spusca v dolino..
 

gretzky

barbarski, nasilni, objestni motoristični norec
6. avg 2007
5.856
0
36
48
evo me
Ja, po klančku navzdol. Bilo jih je toliko na kupu, da se tisti prvi še iz avta niso uspeli odstraniti, ko so v njih že prileteli drugi. To je bilo smeha (itak ker nobenemu ni bilo nič).
 

hgard

Majstr
22. jul 2007
4.041
495
83
Pa potem je še Barrichellu pred zanesljivo zmago zmanjkalo bencina, ker so se pri Ferrariju zakalkulirali
uf-1.gif




Res dirka, ki si jo zapomniš...
 
Nazadnje urejeno:

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.509
6.589
113
Ja [censored]...kaže da se vreme izboljšuje..namreč zdaj že pravijo da bi naj bilo v soboto in nedeljo lepo vreme, smao v petek dež
frown-1.gif
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.509
6.589
113
Gre se za splet okoliščin. V dežju gre lahko prej kaj narobe kot pa v suhem. In gre se zato, da če hoče bit kimi prvak mora it marsikaj narobe pri mclarnu - obema. In v dežju bi to bilo lažje izvedljivo kot v suhem.

Vedno manj je šans da hamilton ne bo prvak sem rekel, mogoče bi bilo boljše da bi rekel, da je vedno več šans, da bo hamilton prvak
smile-1.gif


Prva dežna dirka letos je bila v nemčiji, kjer je hamilton zelo blestel
wink-1.gif
 

xXx

Pripravnik
30. avg 2007
997
0
16
Citat:
Uporabnik darjan pravi:
Gre se za splet okoliščin. V dežju gre lahko prej kaj narobe kot pa v suhem. In gre se zato, da če hoče bit kimi prvak mora it marsikaj narobe pri mclarnu - obema. In v dežju bi to bilo lažje izvedljivo kot v suhem.

Vedno manj je šans da hamilton ne bo prvak sem rekel, mogoče bi bilo boljše da bi rekel, da je vedno več šans, da bo hamilton prvak
smile-1.gif


Prva dežna dirka letos je bila v nemčiji, kjer je hamilton zelo blestel
wink-1.gif

Sorry, narobe sem prebral -> skoda da ni dezja, vedno manj moznosti da Hamilton BO prvak
wink-1.gif


Kar se tiče NEmčije... takrat je pač bil akvaplaning na tistem delu proge in so VSI ki so peljali takrat tam, se obrnili. V zadnjem delu dirke ko je zopet deževalo, pa imas prav, je Hamilton res blestel, ker je postavljal enako hitre čase kot Alonso, s tem da je Hamilton takrat prvic z F1 vozil po dezju.
 

fittipaldi00

Pripravnik
10. sep 2007
379
8
18
Dež gor ali dol, najprej je treba pridit do cilja... škoda karkoli razpravljat, počakajmo da vsi pripeljejo v cilj pa bomo videli kaj bo! Komaj čakam da se začne
cheer.gif
 
Nazadnje urejeno:

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.509
6.589
113
Da kdo ne bi prišel do cilja je zelo malo verjetno. Da bi kdo koga prehitel na stezi pa tudi. Formula tega enostavno ne dopušča v normalnih pogojih. Morda se bo kaj tvegalo pri alonsu in dirkalnik malce bolj "navilo", hamiltonov pa bo mogoče bolj konzervativno nastavljen, ampak dvomim da bi bila kakšna bistvena razlika možna.

Škoda da je razplet dirke na stezi ki ravno ne omogoča dosti prehitevanj, bernie bi lahko za prihodnje sezone malce bolj razmišljal v tej smeri.
 

fittipaldi00

Pripravnik
10. sep 2007
379
8
18
Če pogledaš sam eno leto nazaj, kdo je pa pričakoval, da bo Schumacherju Ferrari riknu... preveč je faktorjev, ki vplivajo na potek dirke (gume, težave v boksu, backmarkers, olje na stezi, ponoreli navijači prečkajo stezo...).
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.509
6.589
113
Takrat je moral šumaher voziti "na polno", hamilton pa je lahko dokaj relaxiran. Šanse, da je slabši od 4. so minimalne, ker enostavno ni konkurence. Kar je pa dovolj ob pogoju, da je alonso 3. no..pustimo se presenetiti, vedno sem bil za dobro dirko, a se bojim da od tokratne pričakujemo preveč.

PS, spet so spremenili vremensko napoved, v sobot bi naj bile "občasne plohe".
 
Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.