ford mondeo navigacija

tomos

Pripravnik
2. maj 2008
57
0
6
Tole so sporočili iz TeleAtlas-a oz. po novem Tom Tom-a:
Dear customer,
we guess end of April and this is not our decision but of FORD and device manufacturer. We guess that Slovenia will be covered fully.

Kind regards
The TomTom Automotive Data products Team
 

Macola20

Pripravnik
17. sep 2007
286
2
18
In res je konec meseca aprila objavljena navigacija za 2012 .

Connector roads are available for the Adriatic Region including Albania, Bosnia & Herzegovina, Croatia, Macedonia, Montenegro, Serbia and Slovenia.
frown-1.gif
. (Upam, da je to še star text)
 

tomos

Pripravnik
2. maj 2008
57
0
6
Sem vprašal na TeleAtlas oz. Tom Tom-a:
Hi. I would like to know if Slovenia is 100% covered in new maps for Ford NX - Europe - Turkey 2012 + Major Roads of South East Europe?
Odgovor:
Yes it is.
Kind regards

The TomTom Automotive Data Products Team

Me pa zanima kakšno ceno bo postavil naš generalni FORD "kradljivec", nabavna cena je 149€.
sprasujem se.gif
 

Macola20

Pripravnik
17. sep 2007
286
2
18
Slabih 400 EUR,
frown-1.gif


Tom Tom je pa še znižal ceno za 50 EUR, na 149 EUR.

Direktno od Tom Tom-a pa ne moreš kupiti, ker ima Ford ekskluzivo.
 

tomos

Pripravnik
2. maj 2008
57
0
6
V Nemčiji so 199,90€+15,90€ poštnine (do Slo)= 215,80€.
Pri nas na pooblaščencu pa 450€ .
bonk.gif
 
Nazadnje urejeno:

borisza

Zelenc'
31. jul 2014
6
0
1
Slovenija
Spoštovani,
vašo pomoč sem že uspešno uporabil.

Sedaj se obračam z drugo temo o navigaciji. Pravkar sem kupil rabljenega Forda S-max, ki ima vgrajeno navigacijo. Naziv na zgoščenki je: Ford DVD Navigation Europe 2009. Za nalepki piše tudi Blaupunkt in 2008 Tele Atlas... So še neke šifre, ki bi bile morda poznavalcu zanimive.

Navigacija ne podpira Slovenije. Ali je kakšna možnost, da pridem do navigacije, ki dobro podpira Slovenijo? Nakup, nadgradnja, pomoč... Škoda je imeti navigacijo, ki je le za okras.

Če je kakšna ideja, bom zelo vesel.

LP
Boris
 

Tku

Pripravnik
20. nov 2007
598
0
16
Tiha voda
Nalepi sliko navigacije, da se bo videlo za katero gre: NX, FX?
Potem pa poiščeš ustreznejše novejše mape, kot že opisano v tej temi, itak sta Mondeo in S-max v precejšnem sorodu.
 

borisza

Zelenc'
31. jul 2014
6
0
1
Slovenija
Zdravo,
nisem ravno vešč v tem, kaj pomeni nalepi sliko navigacije. Ali naj slikam ekran v avtu in ga prilepim? Kako naj poiščem ustreznejše mape pa tudi nimam pojma...
Ali mi lahko pomagaš?
Hvala.
LP
Boris
 

popotnik

GPS presidente
25. feb 2010
13.226
9
38
Maribor
popotnik-gps.blogspot.com
Slikaš navigacijo v avtu in prilepiš sliko, saj se ponavadi takoj ve po ekranu in gumbih kateri model je not.

Za iskanje map moraš prvo vedet katero napravo sploh imaš, ker drugače boš brezveze iskal, za iskanje pa uporabiš google, ker so linki do nelegalnih stvari prepovedani na forumu.
 

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.308
630
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
Pozabi. V S Maxu imaš Blaupunkt Travelpilot E sistem, na katerem kopije ne delujejo. (TAGES zaščita). Nekateri "srečeneži" imajo Denso sitem, s katerim pa se lahko poigravaš...

Opcija zate: http://goo.gl/ejvFDw

@Tku
NX, FX sistem je prav tako močno zaščiten, tako da spet pride v poštev le original CD/SD.
priden.gif
 

Tku

Pripravnik
20. nov 2007
598
0
16
Tiha voda
Potem pa poguglaj za slikami navigacije, npr.:
Ford navi FX ,
Ford navi NX ,
da boš ugotovil katero navi imaš, domnevam da tole zadnjo NX.

Potem pa poiščeš , kje to prodajajo, npr.:
Ebay.de
ali
amazon.de

Nelegalnih map vsaj za mojo navigacijo nisem odkril (edit: @Janch vem, vem
evil.gif
,... sem med tvojim odgovorom spisal svoj prispevek), vsekakor se pa sam najprej dobro prepiričaj katero imaš, da boš kupil pravo.
 
Nazadnje urejeno:

borisza

Zelenc'
31. jul 2014
6
0
1
Slovenija
Zdravo,
poslikal sem napravo, ki je v avtu in zgoščenko, ki sem jo po navodilih dobil ven iz naprave. Poskusil bom poslati slikce.

LP
Boris
2058936-DSC02484.jpg
 

Priponke

  • 2058936-DSC02484.jpg
    2058936-DSC02484.jpg
    58,8 KB · Ogledi: 465

borisza

Zelenc'
31. jul 2014
6
0
1
Slovenija
Zdravo.
Ne vem kaj imam, ti pa verjamem. Ker mi prvič ni uspelo pošiljam še slikco CDja, ki sem ga uspel dobiti iz navigacije.

Če mi kdo lahko pomaga, bom vesel.

LP
Boris
2061295-DSC02485(800x600).jpg
 

Priponke

  • 2061295-DSC02485(800x600).jpg
    2061295-DSC02485(800x600).jpg
    319 KB · Ogledi: 426

borisza

Zelenc'
31. jul 2014
6
0
1
Slovenija
Zdravo,
ali so pri takem nakupu kakšne možnosti, da dobiš najprej demo, da vidiš, da je to tisto, kar želiš? Kasneje pa aktiviraš in plačaš...

Kar tako plačat več kot 125€ in ne veš če bo delalo...

LP
Boris
 

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.308
630
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
Takega privilegija po vsej verjetnosti ne boš dobil, če boš naročal iz ebaya. Mogoče ti naredijo uslugo na original servisu, vendar dvomim, da imajo te DVD-je na zalogi. Ponavadi se to naroča posamično na željo stranke, venar s predpostavko, da se kupec že prej zaveže za nakup. Sicer pa ti lahko jaz malo namignem glede pokritosti - za SLO in zahodno Evropo je dobra pokritost, če rabiš tudi bivšo jugo, potem to ne bo racionalen nakup. Blaupunkt (Tomtomova baza podatkov) ima namreč zelo slabo pokritost vzhodne Evrope. Če rabiš kvalitetno navigacijo, potem raje ta denar investiraj v namensko napravo (Garmin ipd...).
 

VanZ

Guru
1. feb 2008
2.774
1.857
113
Žal je to le še en primer fekalije od originalne navigacije. Prodajo ti jo za velike vsote, nato pa podpora šepa oz. je milo rečeno oderuška.
 

borisza

Zelenc'
31. jul 2014
6
0
1
Slovenija
Hvala vsem. Verjetno bom pustil notri stari dvd (brez Slovenije). Navigacijo pa bom uporabljal s prenosnega telefona... Ali ima kdo kakšne izkušnje z uporabo Google maps offline?

Hvala.

LP
Boris