Firefox Explorer Opera Safari

jgfd

Pripravnik
7. sep 2007
348
0
16
Pozdravljeni!

odpiram temo za brskalnike, ker je to program, ki ga verjetno najvec uporabljamo na racunaniku.



Katerega uporabljete in zakaj?

Kaksne probleme imate z njmi?

Povejte nasvete in trike





Jaz uporabljam Safari, ker je zelo enostaven, pokaze vec kot ostali- nima nepotrebnih (debelih) robov, prirocna RSS funkcija, baje je tudi hajhitrejsi, funkcija Snapback in prilagodljivo besedilno polje- ki nista zelo pomembni ampak sta prakticni, drugace se mi zdi zelo podoben Firefoxu.



Ima pa nekar napak, ki jih nevem resiti: premikanje s sredinskim gumbom ne dela (tisto ko pritisnes sredinski gumb in se pomikas, drugace s koleščkom skrolanje dela normalno), vcasih ne odpre strani in jo je potrebno osveziti, certifikati, nemorem izbirat strani iz spustnega menija.



Mogoce ve gdo kaksno resitev ?
 
Nazadnje urejeno:

sass

Guru
1. sep 2007
5.103
742
113
uporabljam FF, ker je po zaslugi dodatkov zelo prilagodljiva (adblock, fasterfox, remove it permanently, dot complete), ker je delo s FF hitrejše, ker se da iskati v brskalnikih direktno iz naslovne vrstice, ker sem imel na prejšnjem računalniku probleme z IE in sem zato prešel na FF
 

Fly

Majstr
21. jul 2007
2.586
496
83
Jaz uporabljam opero. Sam si prilagodiš izgled, določiš katere gumbe želiš katere ne, jih sam postavljaš na željena mesta. ima cel kup bližnjic, tudi na podlagi premika miške, ima dobre bližnice za naprej in nazaj če imaš slučajno miško ki ima samo 3 gumbe. Držiš levi gumb miške in klikneš desnega pomeni naprej, obratno za nazaj.
Baje je najhitrejša, nikoli nisem imel problemov z njo. Ima vgrajen Email client, tako da ne rabiš posebnega programa še zato. Ko se ga enkrat navadiš vidiš da je odličen! Lahko ti pokaže samo slike/filme iz vseh mejlov.

Meni osebno najboljši brskalnik, uporabljam ga že kakšne 4 leta
 

wacko

Fizikalc
18. jul 2007
5.450
0
36
Uporabljam Firefox že precej let. Prej sem uporabljal IE in nekaj sem se matral še na Netscape-u, ampak je biu preveč počasen še tiste čase. Firefox sem začel uporabljat predvsem zarad stabilnosti, hitrega delovanja, možnosti prilagajanja in tabov. Čeprav se mi zadnja verzija nekaj pogosto sesuva, kar mi gre čedalje bolj na jetra. Sem sicer poskusil Opero... ima nekaj zanimivih funkcij ampak mi gre pa na jetra, ker ima zavihke NAD vrstico za vpis naslova. Sem poizkušal že prilagajat, pa nikakor noče pod naslovno vrstico. Če mi kdo pove rešitev za to težavo, takoj prešaltam na poskusni teden na Operi...
 

jgfd

Pripravnik
7. sep 2007
348
0
16
Citat:
Uporabnik wacko pravi:
Firefox sem začel uporabljat predvsem zarad stabilnosti, hitrega delovanja, možnosti prilagajanja in tabov. Čeprav se mi zadnja verzija nekaj pogosto sesuva, kar mi gre čedalje bolj na jetra. .

no saj jaz sem tudi iz podobnega razloga nekaj let uporablljal FF zadnji cas pa se mi dogaja podobno kot tebi, se posebej v kombinaciji z utorrent-om FF mi zasteka ali pa ne odpira strani in posledicno cel racunalnik nekaj bv melje
Zadnji cas sprobavam Safari in se mi zdi zelo enostaven, manj klikov.
Vendar pa mu manjka nekaj nepogresljivih stvari.
Bo treba malo pocakat, saj je se beta verzija.
 

Lecter

Pripravnik
26. jul 2007
598
0
16
Tudi jaz vecino FF. Imam pa podobne izkusnje se posebej v navezi z utorrentom. Vcasih klik na link ne dela. Klikniti moram 5x, da prime.

Probal sem se opero, pa mi je zrla prevec resourcov, v safariju nisem nasel, ce lahko in kako nastavim mouse gestures. Zdaj sem vecino na IE in zraven FF.
 

alexx_

nekaj v tem stilu
11. maj 2007
4.236
44
48
offline
za vse ki jim net pa firefox stekata v kombinaciji z uTorrentom... v uTorrentu it pod nastavitve/napredno poiskat naslednjo vrstico

net.max_halfopen in jo nastavit na 4 (privzeta vrednost je mislim da 8).

javite rezultate
smile-1.gif
 

ltd

Pripravnik
5. sep 2007
100
2
18
Imam naloženo vse razen Safarija, uporabljam pa Opero - meni se zdi najboljša in brez miškinih gest ne morem več.
 

hooger

Fizikalc
5. sep 2007
1.974
15
38
Bled
Sam uporabljam FF, Safari in IE.

90% časa uporabljam FF

9% časa Safari, ker se ga hočem navaditi zaradi nakupa macbooka

1% časa IE zaradi spletne banke (bi uporabljal drugo, če bi bilo le možno)
 

Mis

Fizikalc
1. sep 2007
2.627
0
36
Uporabljam FF z ene 3mi dodatki (Foxmarks, DownThemAll, pa Nasa Night Launch tema). In nimam problemov, razen moram imeti še IE za Link Gorenjske banke ki je z nadgradnjo nehal delovati v FF (nisem pa poskušal zadnje čase).

Za strani po katerih se gibljem, FF zadovolji vse potrebe. se ne spomnim, kdaj sem moral nazadnje kaj pogledati z IE7 ker v FF ne bi delovalo. No ker pa sem dežurni za jokcanje uporabnikov kaj jim ne dela se pa zadnje čase dajem z IE7, recimo en se sesuva (mislim da je hec v Flashu) ob prvi zahtevnejši strani (24ur.com)... Jebarija, ampak imam še par orožij v arsenalu preden kapituliram
smile-1.gif
Potem pa še Outlook Web Access ki v IE7 potem ne dela če Exchange server ni upgrade-an. V firmi kjer sem, imam svoj network in vse razen Exchange ni moja domena in še sedaj ni admin nadgradil serverja s popravkom da bi lahko uporabljali IE7 in OWA. Skratka, ko slišim človeka jamrat o IE pa bugih, rečem da mu lahko Firefoxa instaliram, od IE7 se pa distanciram, ker je preveč problematičen.
 

Dzexon

Pripravnik
3. sep 2007
946
0
16
FF. Pred tem sem uporabljal IE in sem že dolgo iskal alternativo, pa mi Opera ni bila všeč, FF pa zelo. Nad tabi sem bil (sem še) navdušen (no, to je takrat tudi Opera imela), blokiranje pop-up oglasov mi je tudi bilo všeč. Enkrat so mi šli bookmarki po gobe, to je bil pa tudi edini problem, ki sem ga imel s FF v ~3 letih uporabe.
 

Gatto

Guru
19. jul 2007
18.746
887
113
tu in tam
Odkar je izšel FF ga uporabljam 99%..Imam še IE za neke zadeve ampak poredkoma. Nekaj sem čaral z Opero in Safarijem pa mi ne ležita glih.
 

Mis

Fizikalc
1. sep 2007
2.627
0
36
Citat:
Uporabnik Dzexon pravi:
Enkrat so mi šli bookmarki po gobe, to je bil pa tudi edini problem, ki sem ga imel s FF v ~3 letih uporabe.

No, Foxmarks so meni rešili problem z bookmarki na različnih računalnikih. Se sinhronizirajo s serverjem (kolikor vidim, se en file zapisuje na server). In na čisto novem računalniku imam lahko v trenutku vse bookmarke ki jih rabim...